Menüsü

Germanwings İzmir'den Düsseldorf'a uçak biletleri

Filtreleri göster

Düsseldorf

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Almanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Yemek

  Öncelikle Alman mutfağında soslu et yemekleri popüler olduğunu söylemek gerek. Eğer et yemeklerini seven birisi ilseniz Düsseldorf'a geldiğinizde özel hardallı biftek denemeniz gereken bir lezzet. Flönz yemeği de Düsseldorf'a  özgü bir yemek türüdür.

 • Ulaşım

  Şehire ulaşım karayolu ve havayolu üzerinden sağlanmaktadır. Kente 8 km mesafede Düsseldorf Havalimanı bulunmaktadır. Havalimanı yılda 22 milyon yolcu ağırlamaktadır. Bunun yanı sıra ulaşımda tren ve otobüsler kullanılmaktadır.

 • Gece Hayatı

  Gece hayatı denince akla Altstadt gelmektedir. Burada peşpeşe dizilmiş barlarından dolayı burası 'dünyanın en uzun barı' olarak bilinmektedir. Şehir Almanya'daki partilerin ve eğlencenin merkezi konumundadır.  Düsseldorf'a geldiğinizde gece hayatının hareketliği nedeniyle ne mekan bulmakta ne de eğlenmekte zorluk çekeceksiniz.

Düsseldorf Gezi Rehberi

Düsseldorf Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkentidir. Kent Ren Nehri kıyısında yer almaktadır. Şehir dünyaca ünlü sanayi fuarlarıyla tanınmaktadır. Nüfusu 600 bin civarındadır.

Düsseldorf'da görülmesi gereken yerler

Medienhafen  Düsseldorf'a gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Düsseldorf 'un medya limanı olan Medienhafen eskiden sadece bir liman iken günümüzde şehrin en hareketli noktası konumundadır. Burada pek çok kafe, gece kulübü, mağaza ve otel yer almaktadır. Bunun yanı sıra şehrin en güzel mimari yapısına sahip yerlerden biridir.

Colorium kentin medya limanındaki Speditionstraße'de yer alan 17 katlı bir gökdelendir. Mimari yapsı bilinen gökdelenlerden farklı bir görünüme sahiptir. Farklı renklerin kullanıldığı bu yapı oldukça ilginizi çekecek ve elinizi ister istemez fotoğraf makinanıza götürecektir.

Düsseldorf 'da  yapılması gerekenler

Deniz kıyısında bir yürüyüşe çıkın. Tonhallenufer, Schlossufer, Rathausufer and Mannesmannufer olmak üzere toplamda 4 caddesideki deniz kıyısında yürüyüş yapmak hem bedeninize hem de ruhunuza iyi gelecektir.

Parlarda dolaşabilirsiniz. Düsseldorf'ın yeşilliği Avrupa'nın en güzellerinden olarak bilinmektedir. Şehrin en eski parkı Hofgarten doğa güzelliklerinin en iyi sergilendiği bir park. Bu eski park 17. yüzyılda kurulmuştur. Gidebileceğiniz bir diğer park ise Nordpark. Burada Japon bahçeleri de görmeniz mümkün.

Montavalo Caddesindeki Mercado Artesanal'a giderek burada satılan hediyelik eşyalardan alabilirsiniz. Özellikle Hint eşyalarının satıldığı bu pazarda zevkinize göre hatıralık veya hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.

Düsseldorf kentindeki 49 ilçesinden biri olan Altstadt'a gidebilirsiniz. Küçük eski kentin 300'den fazla bar ve diskoteği bulunmaktadır.

Yemek

Öncelikle Alman mutfağında soslu et yemekleri popüler olduğunu söylemek gerek. Eğer et yemeklerini seven birisi ilseniz Düsseldorf'a geldiğinizde özel hardallı biftek denemeniz gereken bir lezzet. Flönz yemeği de Düsseldorf'a  özgü bir yemek türüdür. Bunların yanı sıra bezelye çorbası da sık olarak sofralarda yer alan yemeklerin arasındadır. Şehre gelen turistler alman mutfağına özgü yemekler yemek adına Brauerei Schumacher veya  Schweine Janes restoranlarını tercih etmektedirler. Düsseldorf'ta içki olarak bira popülerdir. Şehirde bira içmek için gidebileceğiniz en popüler mekanlar Füchschen, Schumacher, Schlüssel, Uerige ve Brauerei Kürzer olarak sıralanabilir.

Havaalanları

İzmir Düsseldorf

İzmir - Düsseldorf güzergâhındaki popüler hava yolları