Menüsü

Krakov'dan uçak bileti ara

Krakov

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Lehçe
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Polonya zlotisi (PLN)

 • Obwarzaneks

  Krakow'da olmak ve obwarzaneks denememek, Türkiye’ye gelipte kebabın tadına bakmamak gibi. Pretzel hamur işine benzemektedir ve ilk defa 14. Yüzyılda ortaya çıkmıştır. 19. Yüzyılın başlarına kadar Obwarzaneks satmak için özel izin almak gerekiyordu. Peki Obwarzanek nereden alınır? Krakow'un Eski Kenti'nin her köşesinde ki mobil tezgahlardan Obwarzanek’i satın alabilirsiniz.

 • İklim

  Yaz ayları sıcak da olsa yağmurludur. Kış aylarında ise Kasım ayından itibaren kar yağışı başlamaktadır ve  Mart ayına kadar kış devam etmektedir. Hatta Nisan ayında dahi, az da olsa kar yağdığını görebilirsiniz. Normal şartlarda Mart ayından sonra kar yağışı azalmaktadır. En güzel sıcağın hissedildiği ve güneşin görüldüğü aylar Haziran ve Temmuz aylarıdır.

 • Kazimierz

  Kazimierz, eski Yahudi mahallesidir ve Ortaçağ'dan beri Krakov’un çok kültürlülüğünün bir kanıtıdır. İkinci Dünya Savaşı'ndan önce Yahudiler kent kültürünün ayrılmaz bir parçasıydılar. Günümüzde bu gelenekler halen devam etmektedir. Bu mahallede hala kosher yemekleri sunan lokantalar bulabilirsiniz, ayrıca eski sinagogları görebilir ve klezmer müziğini dinleyebilirsiniz (Szeroka Caddesi'nden düzenlenen Yahudi Kültür Festivali ve Shalom ilginizi çekebilir).

Krakov Gezi Rehberi

Krakov, Polonya'nın eski başkenti ve en büyük ikinci kentidir. Şehir, turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Kralların, şairlerin ve obwarzaneks’ın şehri olan Cracow, tarihi merkeziyle dünya çapından gelen ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Tarihi yerleşim alanında bulunan Cloth Hall, St. Mary Kilisesi ve Wawel Kraliyet Kalesi'nin bulunduğu Market Meydanı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Krakov Ulusal Müzesi, şehir merkezinde bulunmaktadır. Muhtemelen ülkedeki en iyi tablolardan oluşturulmuş bir koleksiyona sahiptir ve sürekli olarak ilginç sergiler düzenlemektedir.

Tarihi Oskar Schindler fabrikasının bir bölümü Çağdaş Sanat Müzesi olarak kullanılmaktadır. Zabocie'yi ziyaret etmeli ve İkinci Dünya Savaşı sırasında kentin durumunu gösteren sergiyi mutlaka görmelisiniz.

Krakov'da, kentin panoramik manzarasının keyfini çıkarmamıza imkân tanıyan iki farklı nokta bulunmaktadır. Kociuszko Mound ve Pilsudski Mound ikiz kuleleri ve Bielany’de bulunan Baroque Manıstırı, şehir manzarasının keyfini çıkarmak için gidebileceğiniz en önemli tarihi noktalardır.

✔️ Krakov'dan uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Krakov'dan destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Krakov'dan uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Krakov'dan uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Krakov'da

Krakov'dan uçan popüler hava yolları