Menüsü

Ryanair Krakov'dan Bournemouth'a uçak biletleri

Filtreleri göster

Bournemouth

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce
  Zaman dilimi: UTC+1 (yaz), UTC+0 (kış)
  Para birimi: İngiliz sterlini (GBP)

 • En Mutlu Şehir!

  2007 yılında, First Direct kurumu, vatandaşların ikametlerine dayalı mutlulukları üzerine bir anket düzenlemiştir. Bournemouth, bu sıralamada İngiltere'nin en mutlu şehri olarak derecelendirildi.

 • Balonla Uçuş

  Şehrin en çok ilgi gören turistik aktivitesi, bir balonla uçma imkanıdır. Balonla 150 metre yüksekliğe çıkarak, şehirin ve bölgenin en güzel manzaralarının keyfini çıkarablirsiniz. Denemek ister misin? Fotoğraf makinanızı mutlaka yanınıza almalısınız.

 • Küçük Arkadaşlar

  Şehrin en çok ilgi gören turistik aktivitesi, bir balonla uçma imkanıdır. Balonla 150 metre yüksekliğe çıkarak, şehirin ve bölgenin en güzel manzaralarının keyfini çıkarablirsiniz. Denemek ister misin? Fotoğraf makinanızı mutlaka yanınıza almalısınız.

Bournemouth Gezi Rehberi

Bournemouth Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Bournemouth ortalama büyüklüklüğe sahip bir şehir olup nüfusu yaklaşık olarak 180 bin kişidir. Şehir, İngiltere'nin güneyindeki Dorset bölgesinin Kanal tarafında bulunmaktadır.  Sahip olduğu plajlar, ülkenin en temiz plajları olarak kabul edilmektedir. Şehrin en özel noktası, Bournemouth İskelesi'dir. Bournemouth, 12 mil uzunluğundaki altın rengi kumlarla kaplanmış harika sahilleri, uluslararası konserleri, yıl boyunca süren 100 ayrı festivali, ulusal parkları ve bahçeleri, canlı alışveriş merkezleri ve diğer olanakları ile ülkenin bir numaralı tatil bölgesi durumundadır.

Şehir, ekonomik açıdan Birleşik Krallık için çok önemlidir ve oldukça ilgi gören bir turist merkezidir. Her yıl yaklaşık 5 milyon ziyaretçi, güzel sahil ve canlı gece hayatı yüzünden burayı ziyaret etmektedir. Bournemouth şehri ile sağlığını iyileştirmek isteyen insanlar da ilgilenmektedir. 19. Yüzyılın başlarından beri, pek çok sağlık merkezi burada faaliyet göstermektedir. Okyanusa yakınlığı nedeniyle nemli ve soğuk hava şartlarına sahiptir. Bournemouth ılıman iklimi ve tropikal bitkileri ile İngiliz riverasının bahçe şehri olarak kabul edilmiştir. Yaz aylarında hava sıcaklığı 18 - 26 °C kış aylarında hava sıcaklığı 3 - 6 °C civarındadır.

Şehirdeki kültür, sahip olduğu büyük akademik çevrenin yanı sıra, ülkenin ve dünyanın birçok yerinden öğrencileri bir araya getiren birçok dil okulu sayesinde hızlı bir şekilde gelişmektedir. Havanın çok soğuk olmadığı bir dönemde, hafta sonunuzu geçirmek için harika bir yerdir. Belki bir Noel fuarına rastlayabilirsiniz ? Şehrin merkezi gerçekten çok ulusludur ve hayat çok geç saatlere kadar oldukça canlıdır. Bir gece tiyatro izlemek için bir oyun için gidebilir ve oyun çıkışında bir şeyler yemek veya bir şeyler içmek isteyebilirsiniz. Geç saatlere kadar açık olan pek çok restoran ve servis edilen yemek çeşitleri sizi ziyadesiyle mutlu edecektir.

Akşam yemeğine nereye gidebilirim? Restoran Roots, 141 Belle Vue Yolu'nda yer almaktadır. Nefis bir şekilde servis edilen leziz yemekleri burada deneyebilirsiniz. Mükemmel İtalyan pizzası veya makarna için 154 Old Christchurch Rd.’de bulunan El Murrino (çok popüler bir mekandır) gitmelisiniz. 10 Seamoor Road'da bulunan Chez Fred, balık ve cips (servis edilen yemekler büyük porsiyonlardan meydana gelmektedir) yemek için ideal bir yerdir. Bir akşam içkisi ya da bir kadeh şarap için 48 Poole Road'da bulunan Renoufs’a mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.

Bournemouth küçük bir şehir olduğu için şehir içinde bir noktadan diğerine yürüyerek ya da bisiklete binerek kolayca gidebilirsiniz. Bisiklet kültürü bu bölgede oldukça gelişmiş ve güvenlidir.

Havaalanları

Krakov Bournemouth

Krakov - Bournemouth güzergâhındaki popüler hava yolları