Menüsü

Ryanair Krakov'dan Nürnberg'e uçak biletleri

Filtreleri göster

Nürnberg

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Almanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Yemek

  Nürnberg'de acıktıysanız fast food yemeklerden yiyeceğiniz gibi buranın farklı lezzetlerinden de yiyebilirsiniz. Eğer et yemekleri yemeği seven biriyseniz burada genellikle domuz etinden yapılan et yemekleri olduğunu bilmenizde yarar var. Eğer domuz eti yemek istemiyorsanız Nürnberg'de oldukça popüler olan Bavyera Soslu Piliç yiyebilirsiniz. Ayrıca parates yemekleri, farklı salatalar ve tatlılar da yiyebilirsiniz.

 • Ulaşım

  Şehir içinde ulaşım oldukça rahat ve kolaydır. Ulaşımınızı ister metro ile, ister otobüs ve tramvay ile, isterseniz taksi ile sağlayabilirsiniz. 

 • Gece Hayatı

  Nürnberg'de gece hayatı normal düzeyde hareketlidir. Şehirde gece geç saatlere kadar açık olan mekanlar bulunmaktadır. Ayrıca bu mekanlardaki fiyatlarda uygundur.

Nürnberg Gezi Rehberi

Nürnberg, Almanya'nın Bavyera eyâletinde  yer alan en büyük 2. şehirdir.  500 binin üzerinde bir nüfusa sahip olup, %4,5 gibi bir bölümünü ise Türkler oluşturmaktadır. Nürnberg şu anda Almanya'nın en önemli endüstri merkezlerinden biridir.

Nurnberg'te görülmesi gereken yerler

Frauenkirche Kilisesi 14 yüzyılda inşaa edilmiş muhteşem bir eserdir. Tam olarak 1358 yılında yapılmış olan kilise farklı ve muhteşem bir mimari yapıya sahiptir. Çok eski bir geçmişe sahip bu yapıyı mutlaka ziyaret etmekte fayda var. 

Kaiserburg Kalesi şehir merkezine bakan bir tepe üzerinde yer almaktadır. Bu yapının çok daha eskiye dayanan bir tatihi olduğu belirtilmektedir. Bu eserin 1140 yılında inşaa edildiği söylenmektedir. Bu kaleye yapacağınız ziyarette hem şehrin muhteşem manzarasını görme, hemde kale içinde yer alan 13 ile 17. yüzyıla ait eserleri görme imkanına sahip olacaksınız.

Germanisches Müzesi Alman tarihinin farklı dönemine ait eserlerin sergilendiği kültürel bir merkezdir. Özellikle tarihe ilgisi olanlar için bu müze şehre geldiklerinde ilk olarak ziyaret etmeleri gerekecek olan yerdir.

Nurnberg'te neler yapılır ?

Handwerkerhof sokağı el yapımı eşyaların satıldığı küçük bir sokak. Bu sokakta hem keyifli bir yürüyüş, hemde alışveriş yapabilirsiniz.

Christmas Market şehrin Hauptmarkt meydanına kurulan noel pazarları Dünyanın en ünlü pazarlarından biridir. Birçok hediyelik eşyanın sergilendiği pazarda yıllardır özel bir förmülle yapılan Lebkuchen kurabiyesi ziyaretçilerin beğenisine sunulmaktadır. Aralık ayı boyunca faaliyet gösteren pazarları ziyaret etmeniz size çok güzel bir anı kazandıracaktır.

Köprüler şehrin en güzel mimari yapılarındandır. Köprülerden hatıra fotoğrafı almak çok zevkli olacaktır. 

Havaalanları

Krakov Nürnberg

Krakov - Nürnberg güzergâhındaki popüler hava yolları