Menüsü

Ryanair Krakov'dan Lamezia Terme'ye uçak biletleri

Filtreleri göster

Lamezia Terme

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İtalyanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Rahatlamak ve Sağlıklı Kalmak İçin

  Lamezia'da, günümüzde hala aktif olarak kullanılan tarihi termal kaplıcalar yer almaktadır. Terme di Caronte, yüzyıllardır bilinmektedir. İlginçtir, eski Romalılar döneminden beri faaliyet halindedir.

 • Hediye Almak

  Gıda ürünlerine dayalı bir hediye mi arıyorsunuz? Capocollo (olgunlaşmış domuz eti et), zeytinyağı, Cirò şarabı, Caciocavallo peyniri ve Ricotta en çok tercih edilen ürünlerdir.

 • Şarap Bağlarını Gezin

  Calabria, dünya standartlarında şarapların üretimi ile ünlüdür. Bu tarihi içeceğin nasıl yapıldığını görmek istiyorsanız, üzüm bağlarını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Statti ile başlangıç yapabilirsiniz.

Lamezia Gezi Rehberi

Lamezia'da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Lamezia Terme, güney İtalya'da Calabria Bölgesi'nde, Catanzaro iline bağlı ve Catanzaro şehrinin merkezinin 35 kilometre uzağında bulunan bir kenttir. İtalya'nın güneyinde yatan Calabria, tatildeyken ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Güzel manzaraları, İtalyan vilayetinin otantik hayatı, güneşlenmek ve su sporları için mükemmel koşullar, görkemli mutfağı ve tanınmış tatil köylerinde huzur bulacaksınız. Burada tatil yapmak istiyorsanız, acele etmeniz gerekiyor. Çünkü bölgenin başkenti olan Lamezia Terme, her yıl dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin akınına uğramaktadır. Lamezia Terme şehrinde 1976 yılında yapılmış hem İtalya içi hem de uluslararası uçak seferleri ve bağlantıları bulunan "Lamezia Terme Enternasnonal Havaalanı" bulunmaktadır.

Lamezia Terme 1968 yılında üç komşu kasabayı birleştirerek kuruldu: Nicastro, Sambiase ve Sant'Eufemia Lamezia. Lamezia Terme komünü resmen 4 Ocak 1968'de kurulmuştur. 11. yüzyıldan kalma Benedictine manastırının kalıntılarını (Abbazia Benedettina S.Eufemia) veya 1550 yılından günümüze ulaşan Malta Şövalyeleri Tarikatına (Bastione di Malta) ait anıtları mutlaka ziyaret etmelisiniz. Norman döneminden günümüze ulaşan kale kalıntıları bir tepede yer almaktadır. Şehrin güzel panoramasına hayran olmak için bile oraya gitmeye değerdir. Bölgenin en önemli tapınağını Aziz Petrus ve Pavlus'un Nicastro (Chiesa Cattedrale dei SS Pietro e Paolo) katedralidir ve mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunmaktadır. Katedral Müzesine uğrayarak, 12. yüzyıldan kalma bir "Arab-Norman" fildişi sanduka ve çeşitli 17. ve 18. yüzyıl tabloları görebilirsiniz.

Lamezia'nın çevresi, güzel plajları ile ünlüdür. Şehirin içinde bulunan plajlar, kayalık ya da çakıl taşından meydana gelmektedir ve genellikle boştur. Kumda dinlenmek için, Gizzera Lido ve Falerna Marina'ya gitmelisiniz. Şehir aynı zamanda su sporları yapan ve aktif turizmi sevenler için mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır. Raftinge gidebileceğiniz Pollino milli parkına ya da sayısız trekking rotası sunan Aspromonte’ye ya da Sila'ya günübirlik gezi yapabilirsiniz.

Calabria'da hangi yemeklerin tadına bakmk gerekir? Patlıcan ile hazırlanan yemekleri mutlaka denemelisiniz. Melanzane alla parmigiana (parmesan ile pişmiş patlıcan) ve parmigiana di melanzane alla Calarbese (kıyılmış patlıcan, domates, İtalyan sosisi ve parmesan peyniri ile hazırlanır) bunlardan bazılarıdır. Balık ve deniz ürünleri ile hazırlanan spesiyaliteleri de denemenizi tavsiye ederiz. Involtini di pesce damlalarını, yani kılıçbalığı suyunu denediğinize emin olun. Nerede güzel ve lezzetli yemekler yenir? Alla Pentolaccia, La Barrica ve Il Quadrifoglio en çok terivh edilen yerler arasındadır.

Havaalanları

Krakov Lamezia Terme

Krakov - Lamezia Terme güzergâhındaki popüler hava yolları