Menüsü

Wizz Air Kosice'den Doncaster'e uçak biletleri

Filtreleri göster

Doncaster

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce
  Zaman dilimi: UTC+1 (yaz), UTC+0 (kış)
  Para birimi: İngiliz sterlini (GBP)

 • Yemek

  Şehirde yaygın olarak balık tüketilmektedir. Halk balık pazarlarından taze balık alarak damak tatlarını göre kızartmaktadırlar. Bunun dışında yerel yemeklerinde sunulduğu mekanlar mevcuttur.

 • Ulaşım

  Ulaşımda karayolu dışında havayolu seçeneği de yer almaktadır. Doncaster Sheffield veya Robin Hood havalimanı şehre 5 km mesafede yer almaktadır.  Şehirler arası ulaşımda demiryolu ağıda gelişmiştir.

 • Doncaster Müzesi

  Tarihe karşı ilgi duyanların muhakkak gitmesi gereken bir yer. Burada eski paralar, askeri zırhlar ve birçol tarihi eseri görmek mümkün.

Doncaster Gezi Rehberi

Doncaster'da görülmesi gereken yerler

Doncaster  İngiltere'nin Yorkshire ve Humber bölgesinde yer alan bir şehirdir.Don ve Trent ırmaklarının su bölümünün ayrıldığı noktada yer almaktadır.  Yerel halk tarafından şehrin ismi "Donny" olarak anılmaktadır. Şehrin nüfusu 100 binin üzerindedir. Kent, safkan İngiliz atı yetiştiriciliğiyle ünlüdür.

St George's Minster Katedrali şehirde yer alan en önemli mimariy yapılardan biridir. Orjinal yapı 1953 yılında yıkılmış  ve mimar Sir George Gilbert Scott tarafından 1853 yılında yeniden tasarlanıp 1854 ila 1858 yılları arasından inşaa edilmiştir. Bu mutheşem yapıyı görmeden geçmemek gerek.

Doncaster Müzesi  tarihe karşı ilgi duyanların muhakkak gitmesi gereken bir yer. Burada eski paralar, askeri zırhlar ve birçol tarihi eseri görmek mümkün

Conisbrough Kalesi 11. yüzyıldan bu yana ayakta kalmış tarihi bir bir ortaçağ kalesidir. Conisbrough ismi, "kralın kalesi" veya "kralın güçlendirilmiş yeri" anlamına gelmaktedir.

Doncaster'da neler yapılmalı?

Bir at çiftliğine giderek burada yetiştirilen safkan İngiliz atlarını görebilirsiniz.

Her yıl düzenlenen farklı festivallere katılabilirsiniz. Bunun için önceden düzenlenece olan festivaller hakkında bilgi toplamanız ve şehir ziyaretinizi ona göre planlamanız yeride olacaktır.

Havaalanları

Kosice Doncaster

Kosice - Doncaster güzergâhındaki popüler hava yolları