Menüsü

Ryanair Katowice'den Birmingham'a uçak biletleri

Filtreleri göster

Birmingham

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce
  Zaman dilimi: UTC+1 (yaz), UTC+0 (kış)
  Para birimi: İngiliz sterlini (GBP)

 • Kuyumcular Cenneti

  Birmingham'da 250 yıldan fazladır kuyumculuk geleneği aktif bir şekilde işlemektedir. Bu değerli metalle çalışan zanaatkarların yer aldığı Mücevher Meydanı kurulmuştur. Şu anda ilçede 400 kadar mücevher imalatı yapan işletme bulunmaktadır.

 • Tolkien hayranları için

  Orta Dünya'nın efsanevi kurucusu, Yüzüklerin Efendisi, Hobbit, Silmarillon ve daha birçok önemli eserin yazarı olan John Ronald Reuel Tolkien, Birmingham'da yaşıyordu. Bazı kitaplarının filmi çekilen J.R.R. Tolkien, dünyaca ünlü bir yazardır. Her yıl, Tolkien hayranları şehrin yakınında bulunan Sarehole Mill Müzesi'nde toplanarak bu önemli yazarı anmaktadır.

 • Metal Müziğin Ustaları

  Birmingham, dünyaca ünlü metal müzik grubu Black Sabbath'ın üyeleri olan Tony Iommi ve Ozzy Osbourne'un doğduğu kenttir. Şehirde, Ozzy Osbourne olarak adlandırılan bir şehir tramvayı, aktif olarak hizmet vermektedir.

Birmingham Gezi Rehberi

Birmingham şehrinde yapılacak şeyler

Birmingham, Birleşik Krallık'taki en büyük ikinci kenttir. Eskiden bir endüstri merkezi olarak akıllarda yer eden şehir, günümüzde hoş atmosferi ve gezilecek bir çok noktası ile turistlerin yoğun ilgisini görmektedir. Peki Birmingham şehrinde görülmeye değer ne var?

Birmingham, Birleşik Krallık’ın en büyük nüfuslu kentler listesinde bulunmaktadır ve Londra kentinden sonra en kalabalık ikinci şehirdir. Birmingham, çeşitlilik şehridir. Ziyaret eden her yaştan ve türden insan için aktiviteler bulunmaktadır. Birmingham'da, Britanya adasının çoğunluğunda olduğu gibi ılıman okyanusal iklimi bulunmaktadır.

Şehrin en güzel yerlerini arıyorsanız, kesinlikle Gas Caddesi boyunca uzanan kanalları görmelisiniz. Bu kanallar, 1960 yılına kadar nehir tarafından taşınan malları yüklemek ve boşaltmak için kullanıldılar. Günümüzde ise, gün içerisinde yürüyüş yapmak, dinlenmek ve bütün gece eğlenmek için kanal boyunca yer alan atmosferik restoranlar ve kulüplere ev sahipliği yapmaktadır. Kanal boyunca yürüyüş yaptıktan sonra, tekne turuna çıkabilirsiniz. Küçük tuğla yapılı Viktorya dönemine ait evleri, kanal boyunca görmenizi tavsiye ederiz. Birmingham şehri, Venedik'ten daha fazla kanala sahip olabilir.

Birmingham’ın kökenleri Orta Çağ'a kadar uzanmaktadır. Kings Norton - örneğin tarihi okul ve Tüccar Evi'nin yer aldığı bina kompleksi - ortaçağdan kalmadır. Saint Martin Kilisesi’de aynı zamanda kurulmuştur. Bugün kentin en büyük alışveriş merkezi olan The Bull Ring şehrin kalbinde yer almaktadır. Alış veriş merkezi, 12. Yüzyıldan beri kullanılan pazar alanın bulunduğu yere inşa edilmiştir. Birmingham'da, St. Philip Anglikan Katedrali, Katolik Aziz Çad Katedrali ve Theotokos ve St Andreas'a ithaf edilen Yunan Ortodoks Katedrali’ne ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, yüzyıllardan beri iyi bir şekilde korunmuş olan Aston Hall’u mutlaka ziyaret etmelisiniz. Eğer sanatı seviyorsanız, Edward Burne-Jones ve Raphael ünlü ressamların eserlerinin yer aldığı ve zengin bir koleksiyona sahip olan Birmingham Müze ve Sanat Galerisi'ni mutlaka gezmelisiniz.

Çocukken, dünyadaki en lezzetli çikolata fabrikasını ziyaret etmeyi hayal ettiyseniz, Birmingham'a gitmeniz yeterlidir! Şehirden çok uzak olmayan Cadbury World’de hayaliniz gerçekleşecektir. Üç saatlik tur boyunca sadece çikolata yapma sürecini gözlemlemeyeceksiniz, aynı zamanda çeşitli kakaolu tatlıları deneme fırsatı elde edecekseniz. Böyle yoğun bir deneyimden sonra, kent parklarından birinde dinlenebilirsiniz. En özel olanı, Sutton Parkıdır. Şehir alanına yerleştirilen dünyanın en büyük Doğal Koruma Bölgesi'dir. Parkın içinde yer alan göl kenarında güzel zaman geçirebilir, spor yapabilir veya sadece çimlerin üzerinde oturarak etrafı izleyebilirsiniz.

Havaalanları

Katowice Birmingham

Katowice - Birmingham güzergâhındaki popüler hava yolları