Menüsü

Ryanair Katowice'den Hanya'ya uçak biletleri

Filtreleri göster

Hanya

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Yunanca
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Hanya

  Hanya, Girit'in tamamını ziyaret etmek için mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır. Aktorini Yarımadası'na gidip Fourmes çevresindeki portakal ağaçları olan vadileri gezebilirsiniz. Balos ve Elafonissi plajlarının cennet kumsallarına giderek de güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

 • Jeolojik Mucize

  Hanya, Girit'in tamamını ziyaret etmek için mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır. Aktorini Yarımadası'na gidip Fourmes çevresindeki portakal ağaçları olan vadileri gezebilirsiniz. Balos ve Elafonissi plajlarının cennet kumsallarına giderek de güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

 • Sokaklarda Bulacağınız Tarih

  Hanya, ilçelere bölünmüştür: Venedik (Kastelii), villa one (Chalepa), İtalyan (Splantzia), Yahudi (Evraiki) ve Türk (Topanas). Bu ilçelerin hepsini yürüyüş yaparak gezmenizi tavsiye ederiz.

Hanya Gezi Rehberi

Hanya Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Hanya,Girit 'in ikinci büyük şehri ve aynı adı taşıyan ve Girit'in dört idari bölümünden biri olan ilin merkezidir. Girit Adası, Yunanistan’ın en büyük adası ve Akdeniz’deki de en büyük 5. ada olarak biliniyor. Hanya'nın Yunanistan'ın en güzel şehri olduğunu söylersek, abartmış olmayız. Gökyüzünün ve denizin maviliği, renkli mimarisi, mükemmel konumu ve yıl boyunca sahip olduğu en güzel havası ile turistler arasında çok popülerdir.

Şehir, M.Ö. 3400 yılından beri varlığını sürdürmektedir. Bir Girit şehri olan Kydonia'ya 12. Yüzyılda Venedikliler yerleşmiştir. Günümüzdeki Hanya, sadece kasaba evlerinden ibaret değildir, aynı zamanda güçlendirilmiş bir kale, bir deniz feneri ve bir limandan meydana gelmektedir. Hanya, 1898-1908 arasındaki Girit Cumhuriyeti döneminde başkent işlevi görmüştür. Şehrin modern sokaklarında dolaşırken, sahip olduğu mimari eserlerden ötürü kendinizi Kuzey İtalya'da geziyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz. Adada, Türk egemenliği dönemini hatırlatan oryantal tarzda (minareler, camiler, hamamlar gibi) binalar da yer almaktadır. Görülmesi gereken önemli eserlerdir.

Ana kentte görülmesi gereken önemli yerler, şimdi bir sanat galerisi binası olarak hizmet veren Yeniçeri Camisi ve zırhlı Venedik limanıdır. Tipik Venedik binaları ile çevrili Eski Kent'in rahat caddelerinde yürüyüşe çıkmanızı tavsiye ederiz. Venedik geleneklerini akılda tutarak, Yunanistan'ın en güzellerinden biri olarak kabul edilen yerel pazar salonuna (Dimotiki Agora Chanion) gitmelisiniz. Farklı tatların zenginliğini ve yerel ürünlerin kokularını tanımak için mükemmel bir yerdir. Müzeleri gezmeyi seviyorsanız, 17. Yüzyıldan günümüze kadar ulaşan ve Fırat Kalesi yakınlarında bulunan Deniz Müzesi'ni ve arkeoloji müzesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Acıktığınız zaman, deniz kenarındaki sayısız meyhaneden birinde oturabilir ya da bütün Hanya'nın etrafına yayılmış olan atıştırmalıkları yiyebilirsiniz. O bölgedeyken tipik lezzetlerin tadına bakmalısınız. Zeytinyağı, peynir, sebze, balık, deniz ürünleri ve şarap gibi ürünler, Girit mutfağının temelini oluşturmaktadır ve dünyanın en sağlıklı yemeklerinin olduğu mutfaklardan biri olarak kabul edilmektedir. Orada hangi yemeklerin tadına bakmalıyım ? Boubouristous (dağ salyangozları), fava denilen fasulye yaprağı, ızgara deniz ürünleri, zeytin ve çeşitli peynirleri mutlaka denemelisiniz. Nerede kaliteli yemek yiyebilirim? To Stachi (Defkalionos 5 adresinde), Tamam (Zambeliou 49 adresinde) ve To Mikio (Skoufoun 24 adresinde) restoranları gezginler tarafından tavsiye edilmektedir.

Havaalanları

Katowice Hanya

Katowice - Hanya güzergâhındaki popüler hava yolları