Menüsü

Wizz Air Katowice'den Catania'ya uçak biletleri

Filtreleri göster

Catania

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İtalyanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Yemek

  Catania mutfağından en önemli yere makarna sahiptir. Farklı soslarla hazırlanan farklı makarna çeşitleri herkesin damak zevkine hitap etmektedir. Bunun yanı sıra farklı deniz ürünlerinden yapılan yemekler de önemli bir yere sahiptir. Bu şehirde tatlı olarak ise Granita meşhur. Yemek sonrası ağzınızı tatlandırmak için güzel bir lezzet. Şehirde meyve olarak ise kırmızı portakal popülerdir. Güzel yemeklerden yiyebilmek adına Pasticceria Savia, Corte dei Biscari, Hosteria del Panda gibi mekanlara gidebilirsiniz.

 • Ulaşım

  Şehre ulaşım için karayolu dışında havayolu seçeneği de mevcuttur. Şehre yakın bir konumda olan havalimandan uçak seçeneğini kullanarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra şehiriçi ulaşımda en yaygın olanı otobüstür. Eğer şehri dolaşmak istiyorsanız yürüyerek bunu yapmanız daha iyi olacaktır nitekim otobüs ağları sınırlıdır.

 • Gece Hayatı

  Şehirde gece hayatı daha çok barlarda ve restoranlarda yoğunlaşmaktadır. Bu gibi mekanlarda içen insanların yanı sıra sokaklarda içen çok sayıda insana rastlanamız mümkün. Bu nedenle özellikle geç saatlerde Catania sokaklarının pek güvenli olmadığını da belirtmekte yarar var.

Katanya Gezi Rehberi

Catania  İtalya'nin Sicilya Bölgesi'nde yer alan bir şehirdir. İtalya'nın en büyük şehirlerinden biri olan Catania  Sicilya'nın ikinci büyük kentidir. 300 binden fazla nüfusa sahiptir. Tarihte farklı nedenlerden dolayı çok defa tahrip olan şehir yedi kez yeniden inşa edilmiştir.

Catania'da görülmesi gereken yerler

Piazza del Duomo veya Katedral meydanı olarak da bilinen yer şehin en önemli noktalarından biridir. Burada çok farklı mimari yapıları görmeniz mümkün. Bu nedenle Catania'ya gelince ilk gidilmesi gereken yer. 

Liotru heykeli veya Fontana dell'Elefante kentin Piazza del Duomo  meydanında yer alan bir anıttır. Şehrin sembolü olan bu heykelini ziyaret etmek olmazsa olmaz.

Castello Ursino veya Ursino kalesi 1239 yılında lav taşlarından yapılmış bir kaledir. Böylesi eski bir tarihe sahip bu yapı tarih severler için çok daha ilgi çekici bir yerdir.  

Catania'da yapılması gerekenler

Piazza Alonzo di Benedetto balık pazarına giderek farklı balık çeşitlerinin sergilendiği bu pazardan damak lezzetinize en uygun balıklardan satın alabilirsin.

Etnea caddesinde dolaşabilirsiniz. Bu cadde şehrin ana caddesidir. Burada yer alan restoranlar ve kafelerde yemek yiyebilir veya oturup bir İtalyan kahvesi içebilirsiniz.

Havaalanları

Katowice Catania

Katowice - Catania güzergâhındaki popüler hava yolları