Menüsü

Wizz Air Kaunas'tan Bergen'e uçak biletleri

Filtreleri göster

Bergen

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Norveççe
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Norveç kronu (NOK)

 • Fiyortlara Giden Kapı

  Bergen şehri, Fjord Kapısı olarak anılmaktadır. Dünyanın en büyük fiyortlarından birini ve ülkedeki ikinci büyük - ünlü Hardangerfjord'u görebilirsiniz. Körfezi çevreleyen meyve bahçelerinin sayısı nedeniyle, ilkbahar döneminde ortaya çıkan renk renk çiçekler muhteşem bir doğa güzelliğini ortaya çıkarmaktadır ve mutlaka ziyaret edilmelidir.

 • İklim

  Eğer sıcağı, güneşi ve açık havayı seviyorsanız, Bergen şehri üzerinizde büyük bir şok etkisi yaratabilir. Çünkü Bergen şehrinde, yılın 275 günü yoğun yağış ile geçmektedir.

 • Gastronomi

  Eğer lezzetli yemekleri tadmayı seviyorsanız Bergen’de mutlaka bir kaç gün geçirmelisiniz.  Fisketorget isimli ünlü balık pazarı haftanın 6 günü Vågen bay’da hizmet vermektedir. Bergenli balıkçıların yakaladığı birçok deniz ürününü buradan satın alabilirsiniz. Balıkçıların sizlere ikram edeceği balıkların tadlarına da bakabilirsiniz. Ayrıca, geyik etinin tadına Bergen şehrinde mutlaka bakmalısınız.

Bergen Gezi Rehberi

Norveç'in ikinci en büyük şehri ve ülkenin kültür başkentidir. Derin bir tarihi geçmişi, güzel manzaraları olan çok ilginç bir şehir. 11. yüzyılda balıkçılar ve tüccarların yerleşim alanı olarak kurulan Bergen şehri, Ortaçağ'ın sonlarına kadar ülkenin başkenti idi. Oslo şehri, Bergen’den sonra seçilen başkenttir. Bugün Bergen şehrine bakarak da bunu anlayabiliriz, su kenarında bulunan ve birçok ticari yapı ve binaya sahip olan şehir, 1979'da UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiştir

Tarihi rıhtıma ek olarak, kesinlikle yerel lezzetleri tadmak ve geçmiş yüzyıllardan kalma tarihi evleri görmek için Fisketorget'i ziyaret edebilirsiniz. Bergen manzarasının en önemli unsuru kiliselerdir. Aziz Olav Katedrali, Romanesk Mariakirken Kilisesi ve Fantoft stavkirke'nin (1990'ların yakılması sonrasında yeniden inşa edilen) sakin kilisesi mutlaka ziyaret edilmelidir.

Liman girişi, ülkedeki en eski kalelerden biri olan Bergenhus Kalesi (1240 yılında inşa edilmiştir) tarafından korunmaktadır. Bir başka dönüm noktası - Gamlehaugen, 1900 yılında inşa edilmiş olan bu saray, İngiliz tarzı parklarla çevrili olan bir kraliyet rezidansıdır.

Fløibanen’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Fløyen’nin zirvesine teleferik ile çıkarak Berge’nin manzarasını seyderebilirsiniz.

Havaalanları

Kaunas Bergen