Menüsü

Ryanair Kaunas'tan Bristol'e uçak biletleri

Filtreleri göster

Bristol

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce
  Zaman dilimi: UTC+1 (yaz), UTC+0 (kış)
  Para birimi: İngiliz sterlini (GBP)

 • Renkli gökyüzü

  Her yaz, dört günlük Bristol Uluslararası Balon Fiestası gerçekleşir. Havada uçan yüzlerce renkli balonu görebilirsiniz. Bu festivale katılarak ailecek güzel zaman geçirebilirsiniz.

 • Sokak sanatları

  En ünlü sokak sanatçılarından biri olan Anonim Banksy, Bristol sokaklarından gelmektedir. Sokaklarda yürürken eğer dikkatli bir şekilde etrafınıza bakarsanız sanatçının Mild, Mild West, Well veya Hung Lover gibi eserlerini bulabilmeniz mümkün.

 • Korsan hikayeleri

  Deniz maceralarına hayran iseniz, en eski Bristol Lokali olan Llandoger Trow'a uğramalısınız. Efsane  denizci Edward Teach'ın lakabı ile Blackbeard(Karasakal) tarafından bizzat ziyaret edildiği söyleniyor.

Bristol Gezi Rehberi

Bristol şehrinde görülecek yerler

Deniz hikayelerinden, özellikle de korsanlardan hoşlanıyor musun? Tipik bir İngiliz barının atmosferini hissetmek ister misiniz? Ya da sadece etrafta gezmeyi tercih eder misiniz? Cevabınız evet ise Bristol'a mutlaka gitmeniz gerekiyor. Bu liman kentinin keşfedilecek bir çok yönü bulunmaktadır.

Geçmişte, Bristol şehri, İngiliz bayrağı altındaki gemilerin değil, aynı zamanda korsan gemilerinin de bulunduğu en önemli İngiliz limanıydı. Şehir 1000 yıllık bir limana sahiptir ama bu tarihi limanlar kapanmış ve eğlence ve sanat aktiviteleri için tekrar düzenlenmiştir. Günümüzde, Avon Nehri tarafında yer alan eski rıhtımın yerine Bristol Limanı inşa edilmiştir. Akşam gezintisi için bu bölgeyi ziyaret edebilr ve tavernalarından birine girerek güzel vakit geçirebilirsiniz.

Merkezin içinden geçen King Street, şehrin en eski geleneksel İngiliz publarını bulabileceğiniz ilginç bir yerdir. Bristol nüfus bakımından Birleşik Krallık'ın altıncı büyük şehri ve Güney-Batı İngiltere bölgesinin en büyük şehirdir. Bristol bölgesinde ticaret, kültür ve eğitim açısından liderdir. Londra’ya karayoluyla yaklaşık 2,5 saatlik bir masafede yer almaktadır.

Şehre konum olarak hakim olan ve 12. Yüzyılda inşa edilmiş olan Bristol Katedrali'nin kulelerine (ücretsiz giriş) çıkabilirsiniz. Bristol Katedrali ve Wills Memorial binasının etkileyici bir görüntüsü vardır. Binalar günümüzde üniversite olarak kullanılmaktadır. Bu tarihi binaları ziyaret ederek kuleye tırmanmanızı ve kentin güzel panoramik manzarasını izlemenizi öneririz. Anıtsal Clifton Suspension Köprüsü'ne giderek farklı açılardan şehrin güzel manzarasını izleyebilirsiniz. Bu köprü turistlerin yoğun ilgisini görmektedir.

Nehir kenarında, dünyanın en büyük yolcu buharlı gemisini görebilirsiniz. 19. yüzyılın ilk yarısında Birleşik Devletler'e giden SS Great Britain(SS Büyük Britanya) gemisini ziyaret edebilirsiniz. Şu anda, mükemmel bir şekilde yeniden inşa edilmiş olan geminin içerisinde bir de müze yer almaktadır. Sanatseverlerin ve doğa tutkunlarının şüphesiz Bristol Müze ve Sanat Galerisi sergilerini (ücretsiz giriş) izleyerek, bilimin hayranlarının ise At-Bristol Müzesi'ni keşfetmenin keyfini çıkarırken mutluluk duyacaklardır. Gregoryen dönemine karşı ilginiz varsa, odalarının çağın ruhuna uygun şekilde sadık kalarak yeniden inşa edildiği Gregoryen Ev Müzesi'ni ziyaret etmelisiniz.

Bristol, İngiltere’nin en çok güneş alan ve dolayısıyla en sıcak olan şehirlerinden biridir. Şehri bir rehber ve elinizde bir harita ile (veya akıllı telefonunuzla) gezmek yerine, yerel atmosferi hissetmeyi ve sakinleri gözlemlemeyi tercih ederseniz, parklardan birine gidin. Sıcak ve güneşli günlerde tüm sosyal yaşam parklarda gerçekleşir. Bristol sakinleri, akşamlarını ve hafta sonlarını şehir parklarında geçirmekten hoşlanırlar.

Havaalanları

Kaunas Bristol

Kaunas - Bristol güzergâhındaki popüler hava yolları