Menüsü

Wizz Air Kutaisi'den Kavala'ya uçak biletleri

Filtreleri göster

Kavala

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Yunanca
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Thassos'a Bir Gezi

  Kavala'dayken çok fazla boş vaktiniz var ise yakınlardaki Thassos adasına yapılacak bir geziye mutlaka katılmalısınız. Feribotlar düzenli olarak yelken açmaktadır. Günde beş kez düzenlen turlar, Skala Prinos'a gidiyor ve yolculuk bir saatten fazla sürüyor.

 • Yerel Lezzetler

  Thassos adasındaki konaklamanız sırasında, yerel lezzetleri denediğinizden emin olun. Yerinde üretilen mükemmel bal, her adımda ve her formda satılmaktadır!

 • Efsanevi Tepe

  Kavala'ya yaklaşık olarak 40 kilometre uzaklıkta olan güzel Pangajon dağ silsilesi yer almaktadır. Bir efsaneye göre, Dionysus kahininin zirvede olması gerekmektedir. Kuzey Yunanistan'ın sakinlerinin eski bir inanışıdır.

Kavala Gezi Rehberi

Kavala'da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Batı Trakya‘nın en önemli merkezlerinden biri olan Kavala, tarihi Milattan Önce 600’lü yıllara kadar dayanıyor. Yunanistan‘ın Taşoz Adası’ndan göçen göçmenler tarafından Neapolis (Yeni Şehir) şehir adıyla kurulmuştur. Kavala, Doğu Makedonya ve Trakya bölgesinde olup Yunanistan'ın kuzey doğusunda bulunan bir şehirdir. Osmanlı Devleti döneminde Balkanlar 'ın en önemli merkezlerinden biriydi. Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın doğum yeridir. Ege Denizi'nde, Taşoz adasının karşısında yer alan bu şehir, ülkenin en önemli liman kentlerinden biridir. Dağ Simbólon'un yamacında güzel bir konuma sahiptir. Yunan, Roma ve Bizans kültürlerinin tarihi izlerini burada kolayca bulabilirsiniz.

Şehrin ekonomik hareketliliği: gübre üretimi, mermer pazarlama üzerine yoğunlaşmıştır. Tarım ürünlerinden öne çıkanlar: üzüm ve kuşkonmazdır. Buna bağlı olarak, bölgede 15 tane şarap üretim tesisi bulunmaktadır. Zamanında dünyaya tütün ihracatı sadece Kavala’dan yapılıyormuş. Bu yüzden Kavala için tütün kokulu bir Yunan şehri desek yeridir.

Kavala'nın en güzel bölgesi, binaları 18. ve 19. yüzyılların dönemlerini hatırlayan Panagia olarak kabul edilmektedir. Ayrıca, 16. yüzyılda egemen olan Kanuni Sultan Süleyman'ın emriyle inşa edilen Bizans kalesi ve neredeyse üç yüz metrelik su kemeri gibi önemli eserleri de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Panagia tepesinde inşa edilmiş olan kale, şehre tamamen hakimdir. Merkezden sadece yirmi dakikalık yürüme mesafesinde olan kaleye kolayca ulaşabilirsiniz. Kale kulesinden şehre ve ufka kadar uzanan deniz manzarasını mutlaka görmelisiniz. Tırmanırken, dar sokakları keşfetmeyi de unutmamalısınız.

Kavala’nın bir çok plajı mavi bayrağa sahip olduğundan size berrak sularda yüzme imkanı verir. Bunlardan bazıları Rapsani, Kalamitsa, Ammoglossa (Keramoti), Tosca, Perigiali, Sarakina, Nea Iraklitsa ve Ammolofoi’nin bir kısmıdır. Kalamitsa, Rapsani ve Perigiali plajları şehir merkezininde yer aldığı için ulaşım oldukça kolaydır.

Ege Denizi'ni keşfederken, yerel deniz ürünlerini veya diğer tipik yemekleri mutlaka denemelisiniz. Kaliteli ve güzel yemekler için nereleri ziyaret etmeliyim? En popüler restoranlardan biri Thassou 19'da (Limanaki Sfageion) bulunan Balaouro'dur. Mükemmel istiridyesi, karidesi ve lezzetli taze salataları ile ünlüdür. Ayrıca, Agiou Nikolaou 4 'da bulunan Sousouro'ya giderek lezzetli şarap ve müzik eşliğinde muhteşem Yunan mutfağının tadını çıkarabilirsiniz. Bu öneriler sizin için yeterli değil mi? Yerel ve geleneksel yemekleri doyasıya yiyebileceğiniz Ethnikis Antistaseos 3'te bulunan Psaraki, sizin için en doğru ve yeterli bir seçenek olacaktır.

Havaalanları

Kutaisi Kavala

Uçuş tablosu:

Kutaisi Kavala