Menüsü

Lodz'dan uçak bileti ara

Lodz

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Lehçe
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Polonya zlotisi (PLN)

 • Lodz'un Şöhret Yürüyüşü

  Piotrkowska caddesinde yer alır ve Hollywood'dan ilham alarak oluşturulmuştur. Yaratıcısı, Polonyalı aktör ve yönetmen olan Jan Machulski'ydir. Cadde boyunca yürürken bir çok Polonyalı ünlü oyuncunun ve yönetmenin adını görmeniz mümkün.

 • Bütün Gün Bileti

  Lodz'ta bütün bir gününüzü geçirmeyi ve gezmeyi planlıyorsanız mutlaka bu bileti satın almalısınız. Geziniz boyunca mutlaka kullanacağınız toplu taşıma araçları için, en ekonomik seçenek bütün gün biletidir. Şehir genelinde geçerlidir ve oldukça ucuzdur.

 • Işık Festivali

  Lodz'da Polonya'nın en güzel ışık festivallerinden biri yer alıyor. Piotrkowska Sokak binalarının üzerine yansıtılan resimler, lazer ve müziğin karışımından oluşan bu gösteri oldukça etkileyicidir. 

Lodz Gezi Rehberi

Lodz Şehrinde Yapılacak Şeyler?

Lodz şehri, Polonya'nın tam merkezinde yer almaktadır. Polonya’nın üçüncü büyük kenti olan Lodz, Polonya'nın nüfus bakımından en büyük ikinci şehridir.Çok güzel ve renkli evlerden oluşan mahalleler ve sokaklar sizleri beklemektedir. Lodz, yaratıcı duvar resimleri ile bilinen bir kenttir. Şehir merkezinde yürürken bu duvar sanatını her yerde görmeniz mümkündür.

Bir endüstri şehri olan Lodz, üç büyük imparatorluğun sınırları içinde yer almıştır: Rusya, Avusturya ve Prusya. Lodz'da Roman Polanski gibi ünlü yönetmenleri yetiştiren dünyanın en iyi film okullarından biri de bulunuyor. Çok köklü bir geçmişe sahip bu okulda eğitim hala devam ediyor.

Polonya’nın en saygın üniversitelerin’den olan Lodz Üniversitesi eğitime önderlik eden bir kuruluştur. 1945 yılında kurulmuş olan üniversite QS Dünya Üniversiteleri Sıralamalarında yer alan altı Polonya Üniversitesinden biridir.

Lodz'un mutfak ve eğlence haritasındaki en tanınmış noktalardan biri Piotrkowska Caddesi'dir (özellikle yayalara ayrılmış olan bölüm). Piotrkowska Caddesi ve çevresi boyunca bir saat ya da iki saat yürüyüş yaparak bu bölgeyi keşfedebilirsiniz. Piotrkowska caddesi Avrupa’da bulunan en uzun(4.9 km) alışveriş caddesi ünvanına sahiptir.Piotrkowska’da 150’den fazla restoran 100’den fazla pub&bar ve club bulunmaktadır ayrıca 100’den fazla mağaza bulunmaktadır. Yürüyüşünüz boyunca, Polonyalı karikatür oyuncak ayısı "Uszatek "'in ve Lodz'un saygın vatandaşlarının anıtlarını göreceksiniz: şair Julian Tuwim ve aktör, yazar Stefan Jaracz bunlardan bazılarıdır.

Şehrin yerlileri tarafından "Pietryna" lakabıyla anılan bu bölgede oldukça özel bir yere ev sahipliği yapmaktadır: OFF Piotrkowska (138/140 Piotrkowska St). Bu bölge, inşa eden kişiler tarafından yaratıcı endüstrilerin merkezi olarak adlandırılıyor. Moda atölyeleri, mobilya tasarımcılarının yanı sıra müzik kulüpleri ve çok sayıda harika restorana ev sahipliği yapmaktadır. Yorucu bir günün ardından açıktıysanız Spoldzielnia ya da Drukarnia’da Sklad Wina i Chleba restoranlarını ziyaret etmelisiniz. Şirin, kaliteli ve ev ortamını hissettiren yerlerin hayranı iseniz, iş veya gezi için harcadığınız tüm gününüzün ardından dinlenebileceğiniz kafe-bar karışımı bir mekan olan Spaleni Sloncem'i ziyaret edin.

Lezzetli bir çikolatalı pastanın tadına bakmam ister misiniz? Wasiakowie isimli fırına (2 Traugutta St) uğrayarak efsanevi "Royal" ın tadına bakabilirsiniz. Hazır bu bölgeye gelmişken, Caffe przy Ulicy'e girerek güzel kahvelerin tadına bakabilirsiniz. Bu bölgede 2 tane mekana sahip olan kafede (120 Lagiewnicka St'deki Baluty bölgesinde ve 1 Napierskiego St'deki Retkinia bölgesinde) ucuz ve kaliteli bir kahvaltının tadını çıkarabilirsiniz.

✔️ Lodz'dan uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Lodz'dan destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Lodz'dan uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Lodz'dan uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Lodz'da

Lodz'dan uçan popüler hava yolları