Menüsü

Ryanair Londra'dan Aalborg'a uçak biletleri

Filtreleri göster

Aalborg

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Danca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Danimarka kronu (DKK)

 • İlkbahar Karnavalı

  Aalborg, Kuzey Avrupa'daki en büyük karnavala, Mayıs ayında ev sahipliği yapmaktadır. Karnaval, renkli bir geçit ile başlıyor ve daha sonra açık havada (Kyleparken Parkı) devam etmektedir.

 • Denizde Sessizlik

  İnsanların pek yaşamadığı adaları görmek ister misiniz ? Egholm'a feribot kullanarak gidebilirsiniz. Sadece 50 kişinin yaşadığı bu adada, deniz manzarası inanılmazdır. Yanınıza bir fotoğraf makinesi alın!

 • Bir Partiye Katılın

  Danimarka'da Kopenhag'dan sonra Aalborg, en önemli ikinci parti yeri olarak biliniyor. Jomfru Ane Gade caddesinde çok sayıda bar, disko ve pub bulabilirsiniz. Gece boyu devam eden eğlencelere katılabilirsiniz.

Aalborg Gezi Rehberi

Aalborg Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Kuzey Jylland'da yer alan Aalborg, Danimarka'nın en büyük dördüncü kentidir. Büyük metropollerde alışık olduğunuz kalabalığı, sıkışıklığı veya aceleci hayat tarzını burada göremezsiniz. Tarihi binalar çoğunluktadır. Aalborg, bir üniversite kenti olduğu için modern mimarinin incilerini ve gençliğin vizyonunu da burada bulabilirsiniz. Güzel Limfjord'un yanında yer alan otel, bakire doğaya ve mükemmel bir yerel mutfağa sahiptir. Önemli bir liman ve endüstri kentidir. Aalborg’da her yıl Temmuz ayının ortalarında yediden yetmişe herkesin katıldığı dans gösterileri yapılmaktadır. Halk sokaklara dökülüp geleneksel halk danslarıyla eğlenmektedir.

Bisiklet Danimarka’lıların vazgeçilmez aracı ve spor aletidir. Sizde bir bisiklet kiralıyarak, hızlı ve güvenli bir şeklilde her yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Aalborg, Danimarkalı halk tarafından Ålborg olarak da anılmaktadır. Ülkenin kuzey kesiminde yer alan şehir, bölgenin ışığı olarak adlandırılmaktadır. Buradaki hiçbir şey garip değildir. Bakir kumsalları ve Limfjord ışınlarının sularındaki yansımaları ile bu kasabaya güzellik katmaktadır. Şehrin kendisi, eski ile yeni dönem arasındaki bağlantıya bir örnektir. 19. Yüzyılda, Eski Kent binalarının çoğu, yer açmak için sökülmesine rağmen 17. yüzyıldan kalma bazı binaları (örneğin Jens Bang veya Jorgen Olufsen'in evi, 16. yüzyıldan kalma Aalborghus Evi ) halen görebilirsiniz. 18. yüzyıldan kalma belediye binası ve karakteristik Lutheran kilisesi Budolfi de mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır.

Modern mimarinin sevgilisi olanlar, burayı çok seveceklerdir. Aalborg'da yer alan birçok bina ve Utzon merkezi, ünlü bir Danimarkalı mimar tarafından tasarlanmıştır. Sydney opera binası da aynı mimar tarafından tasarlanmıştır. Müzik Evi'nin (Mussikend Hus) geometrik ve olağandışı şekli ise Coop Jimmelblau'nun başyapıtıdır. Ayrıca, 20. yüzyılın 60'larında kurulmuş olan modern sanat müzesini (KUNSTEN Modern Sanat Müzesi) mutlaka ziyaret etmelisiniz. Müze, Fin mimar Alvar Aalto tarafından tasarlanmıştır.

Aalborg, Danimarka'nın en lezzetli yemeklerinin hazırlandığı bir başkent olarak kabu edilir. Yerel yemekler, yaban mersini, mantar, balık, kuzu ve keçi peyniri gibi geleneksel malzemeler üzerine kurulmuştur. Yerel içeceklerin tadına da mutlaka bakmalısınız. 170 yıldan beri faaliyet gösteren Aalborg Aquavit birası oldukça popülerdir. Nibe Bryghus ve Thisted Bryghus, denenmesi gereken diğer yerel içeceklerdir. Kasabadayken, Søgaards Bryghus isimli mekana mutlaka uğramalısınız. Limfjord kıyısındaki restoran ve hanlara (Danca "kro") giderek, taze balıkları, ünlü istiridyeleri ve sulu ıstakozları tadabilirsiniz.

Havaalanları

Londra Aalborg

Londra - Aalborg güzergâhındaki popüler hava yolları

Uçuş tablosu:

Londra Aalborg