Menüsü

Ryanair Londra'dan Ancona'ya uçak biletleri

Filtreleri göster

Ancona

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İtalyanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Ankona Mutfağı

  Ankona'nın liman kenti olmasının nedeni ile yerel restoranlarda çok çeşitli balık yemekleri bulabilirsiniz. Bu geleneksel lezzetlerden biri olan Brodetto, 13 çeşit balıktan hazırlanan baharatlı çorba, domates ve sarımsaktan meydana gelmektedir.

 • 9 gün, 40 oyun, 100 sanatçı

  Her yıl yaz döneminin sonunda, denizin kutlanmasıyla birlikte uluslararası bir festival düzenleniyor. Bölgenin alışılmadık kültürel tekliflerini ve dünyanın dört bir yanından gelen sanatçıların eserlerini öğrenmek için mükemmel bir fırsat. Haziran ayında organize edilen bu festivale mutlaka katılmalısınız.

 • Neden Ankona?

  Her yıl yaz döneminin sonunda, denizin kutlanmasıyla birlikte uluslararası bir festival düzenleniyor. Bölgenin alışılmadık kültürel tekliflerini ve dünyanın dört bir yanından gelen sanatçıların eserlerini öğrenmek için mükemmel bir fırsat. Haziran ayında organize edilen bu festivale mutlaka katılmalısınız.

Ankona Gezi Rehberi

Ankona Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Küçük İtalya olarak adlandıralan Ankona şehri, orta İtalya'da Adriyatik Denizi'nde bulunan bir şehirdir. Büyük, kalabalık metropoller için mükemmel bir alternatiftir. Aynı zamanda İtalya'nın gerçek etkisini hissetmenizi sağlar. Ancona, Adriyatik Denizi'nin en büyük ticaret limanıdır ve gemi yapim tersaneleri bulunur. Yüzyıllar önce, Yunanistan ve Roma gibi iki güçlü medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Mimariside Bizans, Roma ve Erken Hıristiyan dönemi stillerin izleri halen görülmektedir.

Katedral Diocesan Müzesi, Marche Ulusal Müzesi ve  Trajan'ın Zafer Taki görülmesi gerekn önemli turistik noktalardır. Çeşitli turistik mekanlara, değerli anıtlara, güzel kumsallara ve etkileyici manzaralara sahip olduğu için, romantik bir haftasonu için mükemmel bir yerdir. Çok iyi gelişmiş konaklama ve gastronomik tesisleri ile oldukça dikkat çekicidir. Lokantalarda ve barlarda, balık, et ve Akdeniz mutfağının tipik atıştırmalıklarına dayalı enfes yemekler servis edilir. Bölge, aromatik bir peynir olan pecorino, en kaliteli zeytinyağı, beyaz şarap ve anason likörü Mistra ile ünlüdür.

İki kişilik bir kutlama yemeği için restoran Fortino Napoleonico’ya gitmelisiniz. Adriyatik Denizi manzaralı nefes kesici ve mükemmel bir mekandır. Portonovo'daki bir restoran olan Saviotti, benzersizdir. Restoranda servis edilen Akdeniz yemeklerinin tadına mutlaka bakmalısınız. Şehri ziyaret ettiğinizde, geleneksel tarife göre hazırlanan lezzetli dondurmalar için Cremeria Pincini’yi ziyaret etmelisiniz. Büyüleyici bir kafe olan Zucchero a Velò'de lezzetli turta ve tatlılarla ünlüdür.

Ankona eyaleti, temiz ve geniş plajları ile övünmektedir. En popüler olanlar, Sirolo'da Riviera del Conero ve Portonovo'da Baia'dır. Yoğun bitki örtüsü ile kaplı göl alanı ve dik tepeler inanılmaz bir etki bırakmaktadır. Su sporları yapmak için harika bir yerdir. Ayrıca, romantik bir yürüyüş veya ailecek yapabileceğiniz bir piknik alanı olarak da kullanılabilir.

Kent, adrenalin bağımlısı insanlar için de çok sayıda eğlence merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Macera Parkı Adventure Rooms veya Effugio'dayı ziyaret edebilirsiniz. Arkadaşlarınız ile beraber zaman geçirmek için oldukça iyi bir fikirdir. Adrenalin dozundan sonra, mükemmel kokteyllerin tadını çıkarabileceğiniz Bar Torino’ya (şehrin merkezinde) gidebilirsiniz. Bira gurmeleri de, kendileri için bu şehirde bir şeyler bulacaktır. Piazza del Plebiscito'da bulunan ve zengin bir bira menüsü sunan, bira fabrikası Amarillo'yu mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Havaalanları

Londra Ancona

Londra - Ancona güzergâhındaki popüler hava yolları

Uçuş tablosu:

Londra Ancona