Menüsü

Ryanair Londra'dan Brno'ya uçak biletleri

Filtreleri göster

Brno

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Çekçe
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Çek korunası (CZK)

 • MotoGP

  Brno eteklerinde yer alan Masarykv Okruh pisti, motorlu sporcular ve motorlu sporları sevenler tarafından iyi bilinen bir yerdir. Bu pist, 1965'ten beri Çek Cumhuriyeti Dünya Grand Prix yarışları için kullanılmaktadır.

 • Ejerhaya Dikkat!

  Brno'nun en ünlü şehir efsanelerinden biridir. Svratka Nehri kıyısında yaşamış ve yerel halkı terörize eden bir ejderhaya ait efsanedir. 16. Yüzyılda yaşadığına inanılan bu ejdarha yerel halk tarafından, içi kireç dolu bir koç fırlatarak öldürülmüştür. 17. yüzyılın başından itibaren Brno Belediye binası kapısında bir ejderha kupası asılı durmaktadır.

 • Moravian Şarabı

  Brno'da, Prag'ın tam tersine, sokaklar bira yerine şarap salonlarıyla doludur. Her yerde şarap imalathaneleri ve özel şarap dükkanları yer almaktadır. Peki neden? Moravia ve Brno bölgesinin gelenekleri Roma dönemine dayanmaktadır. Brno şehri, Çek Cumhuriyeti'nde yer alan canlı bir şarap merkezidir.

Brno Gezi Rehberi

Çek Cumhuriyeti'nin ikinci en büyük şehri ve Moravia'nın başkenti olup köklü ve zengin bir tarihe sahiptir. Moravia, 11. yüzyılda kurulmuştur ve Bruno, 17. yüzyıldan beri yönetim merkezidir. Özellikle Námstí Svobody'de bulunan burjuva sarayları, ihtişamlı ve zengin dekorasyonlarıyla sizi büyülüyor. Bu saraylardan en eskisi - Dm pán of Lipé‘dır ve orijinal Rönesans binasıdır. Eski Kent'te yürürken, Kutsal Havari Katedrali Peter ve Paul‘u ziayeret ederek gözlem kulesine çıkabilirsiniz. Eski ve tarihi Belediye Binası'da ziyaret etmeye değer yerler arasındadır.

Brno, 17. yüzyılda İsveçlilerce, 18. yüzyılda Prusya ordusu tarafından kuşatılımış ve her iki kuşatmada başarısız olmuştur. Bu kuşatmaların tarihte önemli bir yeri vardır. Napolyon Savaşları sırasında Brno kalesi Fransızlar tarafından devralınmıştır.

Günümüzde müze olarak kullanılan Špilberk Kalesi 12. Yüzyılda inşa edilmiştir. St. Thomas Augustinian manastırında yer alan küçük Mendel Müzesini’de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bu alan bilim alanında yapılan çalışmalara ayrılmıştır - Brno'da yaşayan ve manastır bahçesindeki ilk deneylerini yaparak, gen aktarımı kanununu formüle eden Gregor Mendel’dir ve müze onun adıyla anılmaktadır.

Funcionalist Villa Tugendhat, Brno'da bulunmaktadır. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan bu eşsiz ev, ünlü Ludwig Mies van der Rohe tarafından 1920'lerde tasarlanmıştır.

Havaalanları

Londra Brno

Londra - Brno güzergâhındaki popüler hava yolları

Uçuş tablosu:

Londra Brno