Menüsü

Ryanair Marsilya'dan Brest'e uçak biletleri

Filtreleri göster

Brest

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Fransızca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Büyük Yelkenli Gemiler

  Her dört yılda bir düzenlelen Fête Maritimes de Brest, dünyanın en büyük gemilerinin limana demir attığı bir festivaldir. Eğer bu tarz aktiviteler ile igileniyorsanız, bir sonraki buluşma 10-16 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleştirilecektir.

 • Harikaları Bünyesinde Tutan Bir Bahçe

  Kentin botanik bahçesini ziyaret ederek doğaya hayran olabilir ve yeşillikler arasında dinlenebilirsiniz. Titan arum isimli dünyanın en kokulu çiçeğini de burada bulmanız mümkündür.

 • Görmek Gerekir

  Şehir merkezinde olan ve Penfeld nehri üzerinde bulunan dev bir asma köprüye hayran olabilirsiniz. Le pont de Recouvrance, 1954 yılından beri Avrupa'da bu tarz yapılar arasında yer alan en büyük inşaatlardan biridir.

Brest Gezi Rehberi

Brest, kuzey batı Fransa'nın en batısında yer alan bir şehirdir. İlginç anıtlara veya müzelere sahip tipik bir turistik yer olmasa da, Atlantik Okyanusu’na uzanan kıyıları ve yerel Breton mutfağının muhteşem lezzetleriyle ziyaretçilerini büyülüyor. Gare de Brest tren istasyonu, tarihi bir atmosfere sahip olup Rennes ve Paris ile bağlantılıdır ve Brittany'deki diğer istasyonlara da hizmet vermektedir. Brest şehri, ana kale ve Tanguy kulesi gibi birkaç seçkin anıtın dışında çok fazla tarihi mimariye sahip değildir. Bu durum, Almanların limanda inşa ettiği denizaltı üssünü yok etmek amacıyla II. Dünya Savaşı sırasında Müttefiklerin ağır bombalanmasından kaynaklanıyor. 1950’li yıllarda, şehir büyük miktarda beton kullanılarak aceleyle yeniden inşa edilmiştir.

Brest, Lower Brittany (Aşağı Brittany)'nin en büyük şehridir. Eskiden çok önemli bir Fransız limanı olmasına rağmen, günümüzde tipik bir üniversite ve öğrenci şehridir. Uzun ve eski denizcilik tarihinin ardından, on sekizinci yüzyıl surlarının (hala kısmen donanma tarafından kullanılan) kalıntıları ile Denizcilik Müzesi (Musée National de la Marine du Château de Brest) ve Moulin Blanc limanındaki Océanopolis akvaryumuna da ev sahipliği yapmaktadır. 20. yüzyıldan kalma binalar arasında yer alan ve şehrin güzel bir manzarasına sahip olan Château de Brest (Ortaçağ Kalesi)'i de ziyaret edebilirsiniz.

Brittany, sadece yaz aylarında değil, aynı zamanda muhteşem fırtınaların görülebileceği sonbahar ve kış aylarında da ziyaret edilen Atlantik'in güzel uçurum kıyıları ile ünlüdür. Şehre sadece birkaç kilometre uzaklıkta yer alan güzel kumlu plajları da kolayca bulabilirsiniz. Birçok turistik güzergahtan (les sentiers côtiers) en az birini seçerek yürüyüş yapabilirsiniz. Yol boyunca rüzgar sörfü yapmak için mola verebilir veya güneşlenebilirsiniz. Breton kasabalarının ilginç bir yerel mutfağa sahip olduğunu da unutmamalısınız.

Tadına bakılması gereken yerel lezzetler nelerdir? Brittany'de oldukça meşhur olan kreplerin ve gözlemelerin tadına  mutlaka bakmalsınız. Bazı restoranlarda kuru buğday unu veya galette unu ile yapılmış versiyonlarına rastlayabilirsiniz. Ayrıca, deniz ürünlerini ve balıklarını da tatmanızı tavsiye ederiz. Deniz tarağı (noix Saint-Jacques), istiridye veya kotriade balık çorbası önemli yerel lezzetler arasında yer almaktadır. Tatlı bir şeyler denemek için, içerisine tuzlu karamel (karamel au beurre salé) koyulan krepleri tercih edebilir ve içecek olarak yerel likörlerin tadına bakabilirsiniz. En iyi deniz ürünleri yemekleri, sahil restoranları ya da koy boyunca servis edilmektedir. Örneğin La Maison de l'Océan, Le crabe-marteau veya Aux Vieux Greements sıklıkla tercih edilen yerler arasındadır.

Havaalanları

Marsilya Brest

Uçuş tablosu:

Marsilya Brest