Menüsü

Air France New York'tan (NY) Orlando'ya (FL) uçak biletleri

Filtreleri göster

Orlando (FL)

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce
  Zaman dilimi: UTC-4 (yaz), UTC-5 (kış)
  Para birimi: ABD doları (USD)

 • Uzayı Ele Geçirmek!

  Orlando ziyaretiniz sırasında, NASA'nın özel kompleksini keşfedebilirsiniz. Kennedy Uzay Merkezi, Florida'nın doğu kıyısındaki Cape Canaveral'de yer almaktadır. Kent merkezinden arabayla bir saat uzaklıktadır. NASA’nın insanlı uzay uçuşlarını gerçekleştirdiği ve 1968 yılından beri kullanılmakta olan tesisin bir kısmı internetten veya kapıda bilet alarak gezebilirsiniz. Roketlerin fırlatılma anlarının izlenebildiği, astronotlarla tanışma şansınızın olduğu uzay merkezinin ziyaretçilere ayrılmış bölgesinde çeşitli turlar düzenlenmektedir.

 • Araba ve Yarış Severler İçin

  Orlando şehir merkezinden çok uzak olmayan Daytona Plajı'nı ziyaret etmelisiniz. Dünyanın en ünlü yarış pistlerini ve Birleşik Devletler'deki en büyük yarış organizasyonu olan NASCAR'ın merkezini görebilirsiniz. Eğer şanslıysanız yarışları izleyebilirsiniz.

 • Balmumu Müzesi

  Orlando, ünlü Madame Tussauds Balmumu Müzesinin ev sahipliği yapmaktadır. Bu müzeyi gezerek favori film yıldızları, politikacılar ve diğer dünyaca ünlü kişilerin balmumu heykelleriyle fotoğraf çektirebilirsiniz.

Orlando Gezi Rehberi

Orlando'da Görülecek Yerler

Amerikalıların "Güzel Şehir" lakabını verdikleri Orlando şehri, Florida'nın en çekici turistik yerlerinden biridir. Orlando, Amerika Birleşik Devletlerinin 50 eyaletinden biri olan Florida eyaletinde bulunuyor. Şehre gösterilen yoğun ilginin nedeni ise, dünyanın en büyük Disneyland'ı da dahil olmak üzere çok sayıda şaşırtıcı eğlence parkına ev sahipliği yapmasıdır.

Amerika’nın Florida Eyaleti’nde yer alan Orlando, subtropikal iklimi sayesinde yılın her dönemi ailenizle seyahat edebileceğiniz ve her gününüzün keyifle geçeceği bir şehir. Orlando, 130 yıl önce bir şehir olarak kurulmuştur. 20. yüzyılın ikinci yarısında ise turistik bir yere dönüşmüştür. Amerika’nın güneyinde Florida’nın merkezinde yer alan Orlando şehri dünyanın eğlence parkları (theme park) başkenti olarak görülür. Küçük bir bölge içerisinde kurulan bir çok temalı ve özel aktiviteler organize eden parklardan ötürü, her yıl 60 milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Şehrin simgesi, Eola Gölü Parkının ortasında yer alan doğal çeşmedir. Kentin en eski semtinde 19. yüzyıldan beri bulunmaktadır ve Lake Eola Heights olarak adlandırılmaktadır. Tuğla kaplı Church Street ilçedeki en seçkin alandır. Bu cadde boyunca tarihi binaların hemen yanında bulunan şehrin en iyi barlarını ve restoranlarını ziyaret edebilirsiniz.

1970'lerde, şehir merkezinden 34 kilometre uzakta, Walt Disney World( Walt Disney Dünyası) kuruldu. 150 hektar gibi devasa bir alana kurulu Walt Disney World, tüm parkların toplandığı ayrı bir şehir gibidir. Mickey Fare, Donald Duck ve Pluton taraftarları için oldukça önemli olan bu dünya, park üzerinde yükselen ikonik Cinderella Kalesi ile ünlüdür. Yakınlarda açılmış olan Disney'in Hayvan Krallık'ını ya da burada üretilen animasyonlu çizgi filmlerin ve filmlerin yapımının sırlarını keşfedeceğiniz Disney MGM Stüdyolarında ailenizle iyi vakit geçirebilirsiniz. Başka bir Disney tema parkı olan Epcot, teknolojik yeniliklere adanmıştır.

Sinema meraklıları Universal Orlando Resort'u mutlaka ziyaret etmelidir. "Harry Potter", "Shrek", "Jaws", "Jurassic Park", "E.T" ve diğer birçok gişe rekorları kıran dünyaca ünlü sinema filmlerinin nasıl yapıldığını keşfedebilirsiniz. SeaWorld Orlando'ya biraz zaman ayırmayı unutmamalısınız. Typhoon Lagoon veya Blizzard Plajı gibi diğer su temalı parkları da ziyaret ederek güzel zaman geçirebilirsiniz.

Havaalanları

New York (NY) Orlando (FL)

New York (NY) - Orlando (FL) güzergâhındaki popüler hava yolları

Uçuş tablosu:

New York (NY) Orlando (FL)