Menüsü

Ryanair Paris'ten Figari'ye uçak biletleri

Filtreleri göster

Figari

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Fransızca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Bonifacio Kalesi

  Figari'den yaklaşık olarak 20 kilometre güneyde, gezebileceğiniz eski bir kale vardır. Eski sokakların etrafından deniz feneri yönüne doğru yürümenizi tavsiye ederiz.

 • Porto Vecchio

  Eski şehir ve küçük liman, onları gören herkesin ilgisini kendine çekmektedir. Yerel lokantalar, tamamen yerel ürünlerden hazırlanan lezzetli akşam yemekleri servis etmektedir.

 • Sahile Gidin

  Figari semtinde birkaç güzel halk plajı bulunmaktadır. Doğuda turistlerin en çok ziyaret ettiği yer Santa Giulia ve Palombaggia'dır. Güney kısmı ise, daha sakin koylardan meydana gelmektedir.

Figari Gezi Rehberi

Figari Şehrinde Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Fransız Korsika'nın güney kıyısında yer alan küçük bir kasabadır. Figari köyü Sartène'nin güneydoğusundan 43 kilometre (27 mil), Porto-Vecchio'nun güneybatısından 20 kilometre (12 mil) ve Bonifacio'nun kuzeyinden 19 kilometre (12 mil) uzaklıktadır. Havalimanının 1975 yılında inşa edildiği geniş bir ovanın merkezinde yer almaktadır. Tüm şehir, etrafa yayılmış küçük evlerden oluşmaktadır. Orada yaklaşık olarak bin beş yüz vatandaş yaşamaktadır. Şehir hayatı, bir belediye binası, bir kilise, bir bağ, bir eczane, birkaç dükkan, bar ve restoranın bulunduğu sokak Tivarello'nun etrafında yoğunlaşmıştır. Dağların ve denizin güzel ortamında bulunan sakin, Fransız köyü, dinlenmek ve muhteşem manzaralar için özlem duyan turistleri kendine çekmektedir. Figari Sud-Corse Havalimanını kullanarak bu şirin şehre kolayca ulaşabilirsiniz.

Bu alandaki ilk yerleşimin izleri, yaklaşık olarak 3000 yıl öncesine kadar dayanmaktadır. Kasaba antik çağda hızla gelişiyordu. Özellikle de bağlardan limana ulaşımı kolaylaştıran yol yapımları sayesinde. Medeniyetin ilerlemesi ve gelişmesi, Figari için bir felaket haline gelmiştir. Nehirlerin sığlaşması ve limanların siltasyonu ile Figari, eski zamanların şafağında, deniz kıyısı ticaretinden kopmuştur.

Kentin etrafında dolaşarak büyüleyici mimariye hayran kalabilirsiniz. Taştan yapılmış olan Fransız evleri, şehre ayrı bir güzellik katmaktadır. Kentin sahip olduğu en eski anıt, San Quilico'ya adanmış bir Roma şapelidir. Özel bir çatı kaplamasına sahip olan şapel, 12. yüzyılda inşa edilmiştir. Oldukça küçük olan şapel, sadece 7.5 metre uzunluğunda ve 3 metre genişliğindedir. Bir nef ve apsisden oluşmakta.

Figari’yi biliyor ve ilgileniyorsanız, o zaman kesinlikle bir şarap seversiniz. Hayal kırıklığına uğramayacağınızı garanti ederiz. Yerel bir bağlar, adadaki en eskilerden biridir. Bu bölgede üretilen şaraplar çok talep görmektedir. Dünyanın en güzel köşelerinden biri olan Figari’den akrabalarınız veya sevdikleriniz için bir hediye arıyorsanız, bir şişe Clos de Sarcone, Domaine de Tanella veya The Clos Canarelli'yi öneririz. Adanın ürettiği en önemli şarap markalıdır ve oldukça lezzetlilerdir. Şehrin en önemli ekonomik geliri, üzüm yetiştiriciliği ve şarap üretimine dayanmaktadır.

Seyahatinizi halen planlıyorsanız, kasabayı Ağustos ayında ziyaret ettiğinizden emin olun. Figari de dahil olmak üzere bütün adada, Korsika'nın geleneksel ürünlerini deneyebileceğiniz ve yerli halkla parti yapabileceğiniz bir köy festivali düzenlenmektedir. 10 Ağustos günü, Saint Laurent günüdür. Çiftçilerin hayvanlarını otlattığı Naseu'yu kesinlikle ziyaret edin. Deniz seviyesinin 600 metre yukarısında bulunan yayladan, dağ ve deniz için muhteşem bir manzara vardır.

Havaalanları

Paris Figari

Paris - Figari güzergâhındaki popüler hava yolları

Uçuş tablosu:

Paris Figari