Menüsü

Şanghay'dan uçak bileti ara

Şanghay

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Standart Çince
  Zaman dilimi: UTC +8
  Para birimi: Renminbi (CNY)

 • Şangay'ın Tüm İsimleri

  Burası, Doğunun Paris'i ve Doğu Kraliçesi gibi isimlerden türetilen pek çok isimle anılmaktadır. 

 • Tai Chi

  Şangay'da geç saatlere kadar uyumayı unutun. Yerli halkın yaptığı gibi erkenden kalkarak, kamuya açık alanlarda yapılan Tai Chi'yi deniyerek gününüze başlayın. En popüler olanı ise, Huangpu'nun sağ kıyısındaki bir iskele bölgesinde yer almaktadır.

 • Avrupa'nın Bir Parçası

  1844 yılından beri kentin bir parçası Fransız İmtiyazı adını taşımaktadır. Bugün Avrupa tarzında binaların bulunduğu bu alanda, çok sayıda kafe ve restoran işletilmektedir.

Şanghay Gezi Rehberi

Şanghay'da Görülmesi Gereken Yerler

Her şeyin en iyi olduğu şehir. Şangay dünyanın en yoğun nüfuslu kentidir ve yerel deniz limanı dünyanın en büyük limanıdır. Her şey, 1000 yıl önce Song Hanedanlığı tarafından yönetilen zamanlarda küçük bir köy olarak başladı. Ancak, Şanghay'ın kuruluş tarihi olarak, Şanghay'ın kentsel duvarlarla çevrelendiği 1553 yılı kabul edilir. Bu önemli liman, Avrupa ile ticaretine 19. Yüzyılda başlamıştır ve zaman içerisinde oldukça önemli bir hale gelmiştir. Şanghay, Doğu Çin’de Yangtze Nehri Deltası’nın kıyısında yer alan, Çin’nin en büyük, dünyanın da sekizinci büyük şehridir. Yaygın olarak Çin’in modern ekonomisinin kalesi olarak görülen şehir, bu yönüyle ulusun en önemli kültürel, ticari, endüstriyel ve iletişim merkezlerinden biri olarak kabul edilir. İdari olarak Şanghay, Çin’nin eyalet statüsündeki bir belediyesidir.

Bugün Şangay'ı görmek için yüksek rakımlara çıkmalısınız. Şangay Dünya Finans Merkezi bunun için en doğru adrestir. SWFC'nin 100. katında bulunan gözlem noktasına çıkarak, şehrin en güzel panoramik manzarasını görebilirsiniz. Nefesiniz kesildi mi? Karşılacağınız manzarayı açıklamak için sözcükler yeterli değildir. Şanghay'ın büyüklüğünü kavrayamadıysanız, Halk Meydanı'ndaki Kentsel Planlama Sergi Merkezi'ne gitmelisiniz. Şehrin 2020 yılında nasıl görüneceğine dair ayrıntılı bir maketi  ve Şangay'ın eski fotoğraflarını görebilirsiniz. Fotoğraf makinasını yanınıza almayı unutmamalısınız.

Spor yapmayı özlüyor musunuz ? Cırcırböceklerinin olağandışı dövüşlerini, kuş pazarını ziyaret ederek izleyebilirsiniz. Bu gelenek Tang Hanedanlığı dönemine kadar uzanmaktadır. Cırcır böcekleri, çim sapıyla rahatsız edilerek agresif bir hale getirilir. Bu gelenek zaman içinde değişerek, Çin halkının ilk aşkı olan kumar için bir fırsat haline gelmiştir.

O kalabalık şehirde insanların birbirleriyle nasıl tanıştığını merak ediyor musunuz ? Cumartesi günleri öğleden önce, Halk Meydanı'na giderek bunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Parkın içinde göreceğiniz pek çok ebeveyin, bekar çocuklarını birbirlerine tanıtmaktadır. Adayın resmi dışında, yaş, boy, maaş, çalışma yeri ve malların ayrıntısından meydana gelen kişisel bilgilerinden oluşmaktadır.

Lezzetli ve ucuz yemekleri nerede bulacağınızı biliyor musunuz ? Şık lezzetli köfteler, Wujiang Road 269 adresinde bulunan Yang’s isimli mekanda servis edilmektedir. Servis edilen köfte türlerinin tadına bakmak için en iyi seçenek, karışık olanı sipariş etmektir. Yemek sırasında dikkatli olmalısınız. Çünkü, köfteler çok sıcak bir şekilde servis edilmektedir. Yerliler, köşelerinden birinden küçük bir delik açarak bu durumun üstesinden gelmektedir. Önce içteki suyu içip, sonra kalan dolgu ile köfte yiyorlar. Muhteşem çorbalar, Taizhou Road 405 tarafında yer alan Taoyuan Village’de servis edilmektedir. Yerel çoprbaların tadına baktığınızdan ve bu yeri ziyaret ettiğinizden emin olun.

✔️ Şanghay'dan uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Şanghay'dan destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Şanghay'dan uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Şanghay'dan uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Şanghay'da

Şanghay'dan uçan popüler hava yolları