Menüsü

Varna'dan uçak bileti ara

Varna

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Bulgarca
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Bulgar levası (BGN)

 • Şarap ve yemek

  Varna, şarap çeşitleri ile ünlü bir şehirdir. Burada yüksek kalitede şaraplar üretilmektedir. Bunun yanı sıra Bulgaristan'ın geleneksel yemeklerinin hazırlandığı restoranlar yer almaktadır.

 • Varna Arkeoloji Müzesi

  Eski altın hazinesinin saklandığı Varna Arkeoloji Müzesi bir cazibe merkerzi. Tarihe karşı ilgisi olanların mutlaka uğraması gereken bir şehir.

 • Yunus balığı akvaryumu

  Burası Varna'nın simgelerinden biri olarak gösterilmektedir. Burada yunusların performanslarını 13 Euro karşılığında izleyebilmektesiniz. Özellikle çocuk ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Varna Gezi Rehberi

Bulgaristan'ın 3. büyük şehri olan Varna, ülkenin deniz kıyısı başkenti olanrak da anılmaktadır. Ülkenin en kozmopolit ve güzel şehirdir. Liman, deniz, kum ve şehrin güzelliği insanları cezbetmekte. Şehir ticari, kültürel ve eğitim merkezi konumundadır. Varna Balkanların en büyük Roma hamamına ev sahipliği yapmaktadır. Hoş ve modern bir görünüme sahip , geniş yaya bölgesi,  devasa deniz bahçesi, yaz aylarında bol güneşi ile Varna modern bir şehir. Bölgesinde Konstantin ve Elena gibi, Sunny Day, Golden Sands, Albena, Balchik ve Kavarna, kuzeyde Shkorpilovtsi ve Obzor gibi tatil yerleri bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında turisterin akın ettiği bir şehir. Varna konser, festival, sergi, opera, tiyatro, sinema, vb gibi çeşitli kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle denizi ve güneşi şehirde yaşamak isteyenler için oldukça isabetli bir tercih. 

✔️ Varna'dan uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Varna'dan destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Varna'dan uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Varna'dan uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Varna'da

Varna'dan uçan popüler hava yolları