Menüsü

Afganistan'dan Ermenistan'a uçak bileti ara

Ermenistan

 • Erivan
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Ermenice
  Zaman dilimi: UTC +4
  Para birimi: Ermeni dramı (AMD)

 • Yerel Bir İçecek

  Erivan'da tatilinizi yaparken, kesinlikle yerel alkollerin tadına bakmalısız. Ararat isimli yerel içki, Erivan'ın Konyak Fabrikası tarafından üretilen, beyaz üzümden yapılmış bir tür Ermeni brendisidir.

 • Pembe Şehir Merkezi

  Erivan'ın merkezinde yer alan binaların çok pembe renge sahiptir. Bu binalar aslında gölgeli sedimanter kaya olan yanardağ tüfünden yapılmıştır ve zamanla aşınması sonucu bu rengi almıştır.

 • Şehri Hissedin

  Şehrin en işlek alışveriş caddesi olan Aboviana’ya mutlaka uğramalısınız. Bu bölgede bulunan restoranları, açık hava kafelerini ve alışveriş mağazalarını mutlaka keşfetmelisiniz.

Erivan Gezi Rehberi

Erivan'da Görülmesi Gereken Yerler

Erivan, Ermenistan'ın başkenti ve en büyük şehridir. Aynı zamanda dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biridir. İnsanlar, M.Ö. 782 yılıdan bu yana kesintisiz olarak bu bölgede yaşıyorlar. Bugün, turistler arasında gittikçe daha çok ilgi gören şehir, ülkenin sanayi ve kültür merkezidir. Ermenistan ekonomisinin gelişmesiyle, Erivan hızla değişmektedir. 2000'li yılların başından itibaren şehrin dört bir köşesinde, birçok yeni alan inşa edilmiştir. Yeni altyapılarıyla (binalar, mahalleler, sokaklar, restoranlar ve diğer mağazalar) Erivan kenti hızla batılılaşarak, 70 yıl süren Sovyet idaresinin izini silmektedir. Erivan adının kökeni, kent merkezinin yakınındaki Erebuni adlı Urartu kalesinden gelmektedir.

Erivan nasıl bir yerdir? Orijinal ve küçük bir şehirdir. Avrupa başkentleriyle karşılaştırıldığında, yürüyerek kolayca her yeri görebileceğiniz küçük bir şehirdir. Sakin bir tempoda bütün şehri tanımak için en fazla iki üç güne ihtiyacınız vardır. Şehrin ortasında, içinde yerli halkın ve turistlerin buluştuğu geniş bir meydan (Cumhuriyet Meydanı) göreceksiniz. Meydan, güzel ve renkli çeşmelere sahiptir ve hava karardıktan sonra büyüleyici bir görüntüsü vardır. Kaya kumlarından yapılmış anıtsal yapılar (müzeler, oteller ve bakanlık binaları) da oldukça ilgi çekicidir. Kent merkezinin mimarisi, tarihi yapılar ve modern binaların karmaşası sonucu ortaya çıkan tezatlığı bünyesinde barındırmaktadır.

Geziniz sırasında, geçmişe dönmüş gibi hissedebilirsiniz. Uzun zaman önce Avrupa sokaklarında kullanımı bırakılan otomobilleri burada halen görebilirsiniz. Bahsedilen Cumhuriyet meydanının yakınında, yerlilerin alışveriş yaptıkları bir kasaba pazarını görebilirsiniz. Hediyelik ürünleri, el yapımı eşyaları ve kıyafetleri buradan satın alabilirsiniz. Pazara giderek, günlük hayatı da gözlemleyebilirsiniz.

Cascades'e mutlaka gitmelisiniz. Kent merkezinin kuzeyinde yer alan tepenin yamacında inşa edilmiş bir komplekstir. Bunlar çeşmeler ve yeşilliklerle çevrili devasa beyaz adımlardır. Doruk noktalarına giderseniz, Erivan'ın muazzam panoramasını görebilirsiniz. Bulutsuz, açık ve güneşli günlerde, Ararat'taki bir yanardağını bile, bu noktadan görebilme imkanı elde edebilirsiniz.

Ev dışında şölen kültürü, Erivan'da oldukça yaygın bir hale gelmektedir. Yerel yemekleri tadmak için, 91 Teryan adresinde yer alan Erivan Lokal’ine veya 21 Tumanyan'da bulunan Lavash restorana gidebilirsiniz. Yerel bira fabrikalarında üretilen çok sayıda biranın tadına bakmak için, ünlü Bar Dargett’i (72 Arami adresinde) ziyaret edebilirsiniz. Bira yerine şarap içmek isterseniz, Vino Erivan’ı  ( 6 Saryan adresinde) mutlaka ziyaret etmelisiz. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktasıdır.

✔️ Afganistan'dan Ermenistan'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Afganistan'dan Ermenistan'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Afganistan'dan Ermenistan'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Afganistan'dan Ermenistan'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.