Menüsü

Afganistan'dan İsviçre'ye uçak bileti ara

İsviçre

 • Zürih
 • Cenevre
 • Basel
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Almanca, Fransızca, İtalyanca, Romanşça
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: İsviçre frangı (CHF)

 • Gece Hayatı

  Zürih, gece hayatının doyasıya yaşandığı şehirlerden. Şehirde eğlencenin kalbi Eski Şehir bölgesi içerisindeki Niederdorf’ta atar. Otantik barları, pubları, kafeleri, gece kulüpleri ve restoranlarıyla, günün her saatinde hareketli ve dinamik bir atmosfere sahiptir.

 • Şehir İçi Ulaşım

  Zürih’te şehir içi ulaşım son derece gelişmiş, modern ve konforludur. Şehir içi ulaşım S-Bahn adı verilen banliyö trenleri, tramvay, otobüs, bisiklet ve taksi ile sağlanır.

 • Zürih'te Alışveriş

  Zürih’te, İsviçre’ye özgü satın alınabilecek ürünler: İsviçre yapımı kol saatleri, guguk kuşlu duvar saatleri, İsviçre çakısı, çikolata ve yöresel peynir çeşitleri şeklinde sayılabilir. Şehirde alışveriş dünyasının kalbi Bahnhofstrasse Caddesi'nde atar.

Zürih Gezi Rehberi

İsviçre'nin en büyük şehri olup ekonomik ve kültürel başkentidir. Alp Dağları’nın eteğinde olan şehir Zürih Gölü’de ev sahipliği yapmaktadır. FIFA merkezi Zürih’te yer alır. Avrupa`nın en iyi üniversitelerinden olan ETH (Eidgenössiche Technische Hochschule) ve Zürih Üniversitesi (Universität Zürich) burada yer almaktadır. Zurich şehri, dünya yaşam kalitesi araştırmalarında 1. Sırada yer almaktadır. Dünyanın en önemli finans merkezidir ve şehir içi ulaşım çok kolaydır.

Zürih'de Yapılması Gerekenler

Zürih Fest, her 3 yılda bir düzenlene festivale katılıp müzik dinleyebilir, lunaparkda eğlenip, çeşitli aktivetelere katılıp yiyecek standlarından farklı şeyler tadarak güzel vakit geçirebilirsiniz.

Zürih Gölü'ne giderek deniz bisikleti veya bot kiralıp gölün keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca geceleri düzenlenen tekne turlarınada katılabilirsiniz.

Pilatus Dağı, 2132 metre yüksekliğinde ki dağa çıkarak, Luzern Gölünün manzarasını ve eşsiz doğa güzelliğini izleyebilirsiniz. Zorluk derecelerine göre birbirinden farklı 5 ayrı yürüyüş parkuru bulunmaktadır. Ayrıca zirveye ulaşmak için teleferikde kullanabilirsiniz.

Zürih'de Gezilecek Yerler

Fraumünster Kilisesi, Kral Lois tarafından M.S 853 yılında yapılmıştır. İsviçre’nin en önemli görkemli yapıtlarından bir olan bu kilisenin mimarisi çok dikkat çekmektedir. Münsterhof Meydanı‘nda yer alan yapıtın bir diğer dikkati çeken kısmı ise üzerinde yer alan mavi uçlu kuledir.

Kunsthaus Zürih, Orta Çağ’dan 20. yüzyıla kadar pek çok tarihi döneme özgü eserlere sahiptir. 1910 yılından beri hizmet vermektedir. Kültür merkezi işlevi gören müzede; Picasso, Beckhmann, Corinth ve Chagall gibi ünlü sanatçıların resimleri karşınıza çıkıyor.

İsviçre Ulusal Müzesi, Museumstrasse semtinde yer almaktadır.1898 yılından günümüze kadar İsviçre geleneklerini tanıtan zengin koleksiyonuyla ilgi çekiyor. Göz alıcı bir tasarıma sahip olan müzede, tarihi uzantısı prehistorik çağlardan 21. yüzyıla kadar giden geniş antropoloji bölümü bulunmaktadır. 

Zürih'de Ne Yenir? Yeme İçme Tavsiyeleri

Peynir fondü, Sofraya servis edilen minik bir ateş üzerinde eritilen peynire ekmek ve haşlanmış patatesi bandırarak yiyebilirsiniz. Et föndü türüde bulunmaktadır.

Zürcher Geschnetzeltes, Zürih‘in en tipik yemeklerinden birisidir. Bu lezzetli et yemeği, kuşbaşı doğranan dana etinin kremalı, mantarlı ve beyaz şarapla yapılmış sos eşliğinde servis edilmektedir.

Brezel: BagelSade, peynirli, salamlı, pastırmalı veya hindili çeşitleriyle tuzlu; çikolatalı, şekerli, vanilyalı gibi seçenekleriyle güzel bir kahvaltı seçeneğidir. İsviçreli fırın ustaları tarafından geleneksel yöntemlerle hazırlanan hamurlar hem İsviçre kültürünü yansıtmakta hem de ucuz bir yiyecek türüdür.

Çikolata, her türlü tatda, çeşit ve aromada bulabilirsiniz.

✔️ Afganistan'dan İsviçre'ye uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Afganistan'dan İsviçre'ye destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Afganistan'dan İsviçre'ye uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Afganistan'dan İsviçre'ye uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.