Menüsü

Afganistan'dan Kosta Rika'ya uçak bileti ara

Kosta Rika

 • San Jose
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC -6
  Para birimi: Kosta Rika kolonu (CRC)

 • İklim

  San Jose tropikal iklim kuşağında yer almaktadır ve sıcaklık yıl boyunca 17 – 30 derece arasında değişmektedir. Mayıs – Kasım ayları arasında yağış sezonu başladığından kenti ziyaret etmek için tavsiye edilmemektedir.

 • Ulaşım

  Şehir içi ve şehirler arası ulaşım ağırlıklı olarak otobüslerle sağlanmaktadır. Taksi şehirde her zaman kolayca bulunur ve araçlar kırmızı renklidir. Trafik genelde yoğun olmasından ve sürücülerin büyük çoğunluğu trafik kurallarına gereğince uymadığından araç kiralamanızı tavsiye etmeyiz.

 • Kahve

  Tarihine tütün merkezi olarak başlayan şehir günümüzde adını kahve üretimi ile dünyanın her yerinde duyuruyor. San Jose’de yapılmadan dönülmemesi gereken en önemli şey de bu kahvenin tadına bakmak. Birçok turistin dönüş bavulunda da yerini alan bu kaliteli kahve çekirdekleri dünyanın birçok farklı noktasına ithal edilmektedir.

San José Gezi Rehberi

San José, Kosta Rika'nın başkenti ve en büyük şehirdir. 1,170 metre yükseklikte bulunan bir vadi içersinde kurulmuştur. Kentin simgesi olarak kabul edilen Melico Salazar Tiyatrosu görülmesi gereken tarihi alanlardan en önemlisidir. Bina mimari olarak meşhur Paris Operası’ndan esinlenerek inşa edilmiştir. Şehirde çok sayıda müze de yer almaktadır. Kentin tarihini, kültürünü ve sanat zevkini keşfetmek için bu müzeleri gezebiliriniz.

San Jose şehrini, insanlarını ve alışkanlıklarını tanımak için halk pazarlarını ziyaret edebilirsiniz. Bu pazarlarda kırsal kesimlerden gelen çiftçiler satış yapmakta ve kendi bahçelerinde ya da tarlalarında yetiştirdikleri mahsülleri satmaktadır. Yerel lezzetleri ve kültürel bazı eşyaları satın almak için doğru yerdesiniz.

Şehrin etrafı tropikal ormanlarla çevrilidir. Trekking turlarına katılarak doğanın güzelliklerini keşfedebilir ve daha önce hiç görmediğiniz ağaç ve bitkilerle karşılaşarak hoş zaman geçirebilirsiniz. Şehirde gece hayatı da son derece hareketlidir.

✔️ Afganistan'dan Kosta Rika'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Afganistan'dan Kosta Rika'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Afganistan'dan Kosta Rika'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Afganistan'dan Kosta Rika'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.