Menüsü

Afganistan'dan Estonya'ya uçak bileti ara

Estonya

 • Tallinn
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Estonyaca
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Zencefilden Yapılan Sanat

  Aralık ve Ocak aylarında, tasarım ve mimarlık galerisini ziyaret etmelisiniz. Piparkoogi Maania'da bulunan yer, zencefil çılgınlığına maruz kalmaktadır. Bu sergide, zencefilli bir şey olduğu sürece neredeyse her şeyi bulabilirsiniz.

 • Kahve İçin Nereye Gidebilirim?

  Ristiku tn 57 adresinde bulunan Ristikheina Kohvik, civarda yaşayan yerel halkın en favori mekanıdır.  Lezzetli turtaları şehir boyunca bulabilirsiniz. Bu kafe, Balit Jaam meydanında ve şehir merkezinin Pelgulinn semtinde de şubelere sahiptir.

 • Akşam Yemeğini Nerede Yemeliyim?

  Rataskaevu 16'yı (aynı adreste ) özellikle öneriyoruz. Orada muhteşem bir şekilde hazırlanmış ızgara somon, brokoliyle servis edilen ve kırmızı şarapla pişirilen sığır filetosu ve geniş vejetaryen yemekleri seçenekleri bulabilirsiniz.

Tallinn Gezi Rehberi

Tallinn Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Estonya'nın en büyük şehri olan Tallinn, mimarisi, tarihi ve mutfağı ile büyüleyicidir. Geçmişte Fin tüccarların sıklıkla kullandığı şehir, günümüzde ülkenin kültürel kalbidir. Kent, tarihi kaynaklara bakıldığında, 10. Yüzyıldan beri sağlam bir ekonomik merkezi olarak karşımıza çıkmaktadır. Başlangıçta bir Danimarka şehri olarak kurulmuş, sonradan bir Estonya şehri haline gelmiş ve en son Rusların eline geçmiştir. Estonya, bağımsızlığını 1918 yılında ilan etmiştir. Tallinn şehri, o günden bu yana ülkenin başkenti olmuştur. Tallinn, 1997'de Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından Dünya Mirası listesine eklenmiştir.

Şehir "Katedral Tepesi","Eski Kasaba", ve "Kırsal alan" olmak üzere üç bölümden meydana gelmektedir. Ülkenin karışık geçmişi başkent mimarisi üzerinde de etkisini göstermektedir. Rus azınlığa ait ortodoks kilisenin yakınında birçok Lutheran kilisesi de vardır. Bu kiliselerden en ilginç olanı, 1243 yılından kalma, Toompea tepesine kurulmuş gotik bir katedraldir. Birçok kez yeniden inşa edildi. Restorasyonun sonucu olarak, gotik duvarlar ve barok bir çatı eklenmiştir. İçinde, 13. yüzyıl ile 17. yüzyıl arasında üretilen mezar taşı tasvirlerinin bir koleksiyonunu da görebilirsiniz. Eski zamanlardaki sanat tekniklerinin en güzel örneklerini keşfedebilirsiniz. Şehir Turku'le birlikte (Finlandiya) 2011 Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir.

Tallinn'e ne zaman gitmeniz gerektiğini biliyor musunuz ? Aralık ayını öneriyoruz. Karlarla kaplı şehrin Noel fuarı, inanılmaz derecede güzeldir. Oradan Noel süslemeleri, sıcak eldivenler ve geleneksel Noel aperitifleri satın alabilirsiniz. Belediye binası önündeki meydanda dikilen muazzam bir Noel ağacına hayran olabilirsin. Eski Kent'in merkezindeki açık hava pateni pistinde, buz pateni yapmayı unutmamalısınız. Eğlenceden sonra, yakınlardaki publardan birine giderek, sıcak şarabı tadın.

Tallinn'den ne tarz hediyelik eşyalar satın almanız gerektiğini biliyor musunuz ? Her şeyden önce, el işi ürünleri tercih etmelisiniz. Kentin her yerinde görebileceğiniz modernliğe rağmen, seramik, mobilya ve ahşaptan yapılmış nesnelerin yanı sıra, mücevher veya kıyafetler gibi çeşitli geleneksel ev eşyaları da halen kullanılmaktadır. Zarif ve biraz da pahalı olmasına rağmen, Viru sokağında bulunan butikleri ziyaret etmelisiniz. Biraz daha ucuz hediyelik eşya için daha az turistik bir bölge olan Rotermanni'ye gidebilirsiniz. Klasik Talin Hatıra Eşyaları, halk desenlerinde yün kazaklar, şapkalar ve ardıç ağacından yapılmış gemilerdir.

✔️ Afganistan'dan Estonya'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Afganistan'dan Estonya'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Afganistan'dan Estonya'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Afganistan'dan Estonya'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.