Menüsü

Afganistan'dan Man Adası'na uçak bileti ara

Man Adası

 • Man Adası
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Man dili, İngilizce
  Zaman dilimi: UTC+1 (yaz), UTC+0 (kış)
  Para birimi: İngiliz sterlini (GBP)

 • Man Adası

  Adadaki kabul edilen para birimi, İngiliz Sterlinin karşılığı olan Manx poundudur. Ayrıca, yerel para birimini farklı bir döviz cinsinden kolayca değiştirebilirsiniz.

 • Adanın Kökenleri Hakkında Efsaneler

  Efsaneye göre, Isle of Man (Man Adası), bir yarı insan Fin Maccool ile bilinmeyen bir İngiliz savaşçı arasındaki kavganın bir sonucu olarak yaratıldı. Bu savaş sırasında İrlanda'nın büyük bir kısmı denizin ortasına atılmıştır. Bunun sonucu olarak ada meydana gelmiştir.

 • Sıradışı Kediler

  Adanın uzun bir süre boyunca izolasyonu sonucunda, burada yaşayan kedilerin çoğunun benzersiz bir ortak özelliği vardır. Bu adada yaşayan kedilerin kuyruğu yoktur. Manx cinsi kedilerin meraklısı iseniz,  Man Adası'nda yaşayan kedileri mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Man Adası Gezi Rehberi

Man Adası Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Man Adası, İrlanda Denizi'ndeki Britanya ile İrlanda arasında uzanan bir adadır. Nüfusu 80.000'in biraz üzerine çıkıyor ve 600 km²'lik bir alana yayılmıştır. Sessiz, dinlendirici bir tatil için mükemmel bir yerdir. Ada günümüzdeki adını, tarihi Mann Krallığı'ndan alır. Bir iddiaya göre Mann adı, adayı koruduğuna inanılan Manannán mac Lir adlı Kelt deniz tanrısının adından gelir. Man Adası, ilk kez 8. yüzyılda Viking yerleşkesi olarak kullanılmaya başlandı. 1079'da Godred Crovan tarafından Mann ve Adalar adlı Nors krallığı kuruldu. 1266'da Norveç Kralı IV. Magnus tarafından Perth Antlaşması uyarınca İskoçya'ya bırakıldı. 14. yüzyılda İngiliz egemenliğine girdi ve 1765'de Birleşik Krallık'a bağlandı. Man Adası iç işlerinde bağımsız, dış işlerinde Birleşik Krallık'a bağlıdır. Birleşik Krallık Kraliçesi II. Elizabeth aynı zamanda Man Adası'nın devlet başkanıdır.

Adanın tamamını kısa bir süre içerisinde ziyaret edebilirsiniz. Doğal alanları nefes kesici kadar güzel olduğu için kesinlikle yürüyüşe çıkmalısınız. Yeşilliklerle dolu sayısız tepelere gidip sadece manzarayı izleyerek rahatlamanız mümkündür. Sahil bölgesi, muhteşem kayalıkları ve güzel kumsallarıyla son derece ilginçtir. Ramsey, bölgedeki en uzun iskele olmasının yanı sıra en güzel olanıdır.

Adanın etrafında bir tura çıkmanızı da tavsiye ederiz. Dikkat çekici güzel yerlerde durmak isterseniz arabayla gitmelisiniz. Ayrıca trenle de dolaşmanız mümkündür. Demiryolu, özellikle turistlerin ihtiyaçlarını karşılamak için mevsimlik olarak çalışmaktadır.

Ada sakinlerinin büyük çoğunluğu başkent Douglas'da yaşamaktadır. Bu nedenle, en güzel binalar, müzeler ve galeriler burada yer almaktadır. İngiliz tarzı tarafından etkilenen muhteşem mimariyi görmek için küçük yürüyüşlere çıkmanızı öneririz. Bu temiz, küçük kasaba da Kelt atmosferini mutlaka hissedeceksiniz.

Nerede yemek yemeniz gerektiğini biliyor musunuz ? 14 North restoranı (14 North Quay adresinde yer almaktadır), bölgedeki en popüler ve ziyaretçiler tarafından en çok oy alan restoranlardan biridir. Sık sık ziyaret edilen diğer noktalar ise, aynı sokakta (30 / 31A North Quay) birkaç adım ileride bulunan Little Fish Cafe'yi ve East Quay'deki Filbeys’e de mutlaka uğramalısınız. Burada, özellikle akşamları çok hoş, samimi bir atmosfer vardır. Yerel halk ile kolayca iletişime geçebilirsiniz.

Douglas'ın yanı sıra, Patrick kasabasını çevreleyen çevre gezileri de katılabilirsiniz. Adanın kuzey kesiminde yer alır ve inanılmaz derecede güzel deniz manzaraları ile ünlüdür. Özellikle sonbaharda Man Adası'nda olmanız durumunda, bu bölgeyi ziyaret etmeyi kesinlikle düşünmelisiniz.

✔️ Afganistan'dan Man Adası'na uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Afganistan'dan Man Adası'na destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Afganistan'dan Man Adası'na uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Afganistan'dan Man Adası'na uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.