Menüsü

Afganistan'dan Kenya'ya uçak bileti ara

Kenya

 • Mombasa
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Svahili, İngilizce
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Kenya şlini (KES)

 • Timsah'ın Cenneti Mombasa'da

  Nyali'nin bir bölgesinde bulunan Mamba Köyü, Kenya'da en büyük timsah yetiştirme merkezidir. Dünyadaki başka hiçbir yerde bu kadar çok timsahi bir arada bulamazsınız. Görülmeye değerdir.

 • Sanatçıların Başyapıtları

  Mombasa yakınlarında bulunan bir Kenya köyünde dünyaca ünlü zanaatkarlar olan Akamba halkı yaşıyamaktadır. Heykeller ve günlük kullanım nesneleri de dahil olmak üzere, elle yapılmış olan ahşap eserler, kaliteleri ve görünüşleriyle herkesi büyülemektedir.

 • Tropikal Kelebekler Parmak Uçlarınızda

  Mombasa Butterfly House, Fort Jesus'in hemen arkasında bulunan sakin bir bölgedir. Fotoğrafçılar ve doğa tutkunları için bu bölge, bir cennet gibidir. Sadece oradaki doğal ortamlarında yaşayan çeşitli kelebekler türlerini görebilmeniz mümkündür.

Mombasa Gezi Rehberi

Mombasa Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Mombasa, Kenya'nın ikinci büyük şehridir. Afrika'nın doğu kıyısındaki en büyük limanlardan birine sahiptir. Sahip olduğu çeşitliliği ile sizi büyüleyebilir ve gezerken başınızı döndürebilir. Bol bitki örtüsü, pazarlarda satılan baharat kokuları ve kartpostallarda gördüğümüz doğa manzaraları ile tüm dünyadan gelen turistlerin, yıl boyunca yoğun ilgisine maruz kalmaktadır.

Eski Şehir (Old Town) sokaklarında gezerken sömürge döneminden günümüze ulaşan izleri göreceksiniz. Heykeller ile süslenmiş kapı ve pencere kanatları, çamaşır serilmiş tarihi balkon binaları ve eski ihtişamını yitirmiş tarihi yapılar sizleri beklemektedir. Eski liman bölgesi, dinlenmek için mükemmel bir yerdir. Deniz ticareti yeni bir liman olan Kilindini'ye taşınmıştır. Eğer biraz şanslıysanız, demir atmış gemileri izleyebilirsiniz.

Mombasa ziyareteniz sırasında, 16. yüzyılda Portekizliler tarafından yaptırılan tarihi Fort Jesus'i ziyaret etmelisiniz. Kenya yaban hayatının gerçek yakınlığını hissetmek için safari gezilerine katılmalısınız. Safari turlarının tadını çıkarmak için Ebedi Park ve Mamba Köyü'nü ziyaret etmeniz gerekmektedir. Farklı parkurlara sahip olan bu turlardan istediğinizi seçerek katılabilirsiniz. Mombasa Tusk ( Mombasinin Fildisleri), 1956 yılındada Prenses Margaretin Mombasa’yi ziyareti şerefine Moi Caddesinde yapılmıştır. Bu fildişi görünümündeki anıt o gün bugündür oradadır ve semboldür.

Geziyle dolu bir günün ardından, yöresel lokantalarda yemek yiyerek gününüzü tamamlayabilirsiniz. Tamarind Mombasa ya da geleneksel Afrika mutfağının spesiyalitelerinin tadını çıkarabileceğiniz yerler, mükemmel bir seçim olacaktır. Mombasa restoranlarında, Hint, Japon veya Akdeniz mutfağından lezzetleri çaba sarfetmeden bulacaksınız. Bu bölgede, piri piri, kuku chomu veya Hint mutfağından alınan baryani gibi ürünler ile hazırlanan yemeklerin tadına mutlaka bakmalısınız. Taze balık ve deniz ürünleri, hemen hemen her lokantada ve yerel pazarlarda bulunur. Szawarna da tadına bakılması gereken geleneksel bir lezzettir.

Kumlu plajlar dinlenmek için mükemmel koşullara sahiptir. Bamburi ve Nyaji Plajı, güneşlenebileceğiniz, okyanusta dalış yapabileceğiniz veya deveye binebileceğiniz bölgedeki en popüler plajlardan biridir. Mombasa Aqua Park Wild Waters, çocuklu aileler için tavsiye edilmektedir. Çok sayıda havuz, kaydırak ve aktivite merkezleri ile üzerinizde kalıcı bir izlenim bırakacaktır. Adrenalin bağımlıları, Malindi Yolu'ndaki go-cart yarışlarına katılabilir veya bir balonla uçabilirler (muhteşem manzaralar garanti edilmektedir). Balon gezinize giderken kameranızı unutmamalısınız.

✔️ Afganistan'dan Kenya'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Afganistan'dan Kenya'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Afganistan'dan Kenya'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Afganistan'dan Kenya'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.