Menüsü

Afganistan'dan Lübnan'a uçak bileti ara

Lübnan

 • Beyrut
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Arapça
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Lübnan lirası (LBP)

 • Gün Batımı

  Dünyada plajların çok daha hoş olduğu yerler kesinlikle vardır. Beyrut güneşlenmek veya denize girmek için değil, muhteşem günbatımı ile ünlüdür. Bu muhteşem şovu izlemek için her gün binlerce insan toplanmaktadır.

 • Evlenmek İçin Sadece Dini Merkezlere

  Lübnan'da bu tarz etkinlikler için herhangi bir kayıt bürosu yoktur. Düğünler, boşanmalar veya mirasla ilgili tüm konular din adamlarının kontrolü altındadır.

 • Kozmopolit Beyrut

  Sokaklarda yürürken türbanlı ve mini etekli kadınları gördüğünüz zaman şaşırmamalısınız. Şehirde pek çok farklı kültürden gelen birçok din ve din adamı yaşamaktadır. Bu dinler ve inanlar, biribirleri ile gayet iyi bir şekilde geçiniyorlar. Birçoğu Arapça, İngilizce ve Fransızca dillerini akıcı bir şekilde konuşuyor.

Beyrut Gezi Rehberi

Beyrut Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Orta Doğu'nun özü, Avrupa'nın kolaylığı ile harmanlanmıştır. Şehir, Lübnan'ın başkentidir. Beyrut şehrinde çatlayana kadar yemek yiyebileceğiniz birçok yer vardır. Her köşesinde fiyatlar üzerinde pazarlık yapabileceğeniz bir şehirdir. Hareketli gece hayatını ziyaret etmeyi de unutmamalsınız. Geceleri bir kulüpte dans edebilirsiniz.

Beyrut'un gece kulüpleri, Ortadoğu'daki en iyi kulüplerden kabul edilmektedir. Dünyanın parti merkezlerinden birinde olduğunuz hissine kapılmamanız mümkün değildir. Yerel gençlerin eğlenmeye istekli olduğu Gemmayze Caddesi'nde bulunan en popüler kulüpleri bularak doyasıya eğlenebilirsiniz.

Arap ülkelerinde oldukça popüler olan bahşiş kültürü hakkında bir şeyler duymuş olabilirsiniz. Beyrut'ta bunu tam anlamıyla her köşede deneyimleyeceksiniz. Herkes, en küçük servis için bile ufak bir bahşiş beklentisi içindedir. Kendi kültürlerine yerleşmiş bu durumdan kesinlikle rahatsız olmamalısınız. İlk turunuzda servet kaybetmemek için her zaman yanınızda bahşiş için ayrılmışmış az miktarda paralar bulundurun. Büyük banknotlar çıkarmanız durumunda, fazladan bahşiş isteyebilirler.

Pazarlık yaparak ciddi anlamda tasarruf edebilirsiniz. Pazarlık etmek yerel kültürün çok önemli bir parçasıdır. Hediyelik eşya satın almak ve pazar alanına girmek için fazladan zaman ayırmanızı tavsiye ederiz. Satın almaya değer ürünler nelerdir? Nakışlı kumaşlar, özellikle güzel şallar ve ceketler, bronzlardan yapılmış kaplar turistlerin en çok tercih ettiği ürünler arasındadır. Yolculuğunuz esnasında emniyet altına alabileceğinizi düşünüyorsanız, el işi seramikler veya üfleme camıyla yapılan dekorasyon ürünlerini satın alabilirsiniz. İnci kullanılarak yapılan ürünler de görülmeye değerdir.

Beyrut'tayken kesinlikle açlık hissetmeyeceksiniz. Lübnan mutfağının sunduğu yemekler, bölgedeki en iyi yemeklerden biri olarak kabul edilmektedir. Et yemekleri ve özellikle koyun eti oldukça popülerdir. Geleneksel yemekler, birçok meyve ve sebze kullanılarak hazırlanmaktadır. Kebbi, (koyun eti ve un kullanılarak hazırlanan toplar önce kızartılmaktdır ve içerisine çam fıstığı doldurularak servis edilmektedir) mutlaka denemeniz gereken yerel bir lezzettir. Biraz salata yemek ister misiniz ? En popüler olanı, domates, salatalık ve kırmızı biberden oluşan tabboulech ve karakteristik baharat sumak içeren fattoush'dır. Çatal ve bıçak yerine, sıklıka ekmek kullanılmaktadır. Tatlı için ne alacağınıza karar verdiniz mi ? Her köşede kolayca bulabileceğiniz bal, gül suyu veya şurup ile kendinizi şımartabilirsiniz. Bu tatlı türlerinin oldukça sağlıklı olduğunu da belirtmek isteriz.

✔️ Afganistan'dan Lübnan'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Afganistan'dan Lübnan'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Afganistan'dan Lübnan'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Afganistan'dan Lübnan'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.