Menüsü

Afganistan'dan Kuzey Makedonya'ya uçak bileti ara

Kuzey Makedonya

 • Üsküp
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Makedonca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Makedon denarı (MKD)

 • Ohrid Gölü

  Üsküp'e sadece 170 km mesafede bulunan Ohrid Gölü Dünyanın dört bir yanından turistleri çekmektedir. Özellikle balık tutkunları için oldukça populer bir yer. 

 • Çarşı

  Osmanlı döneminden günümüze kalan çarşı ve çevresi şehrin müslüman tarafını oluşturuyor. Genelde Türkiye’den gelen ürünlerin satıldığı, esnafının çoğunluğunu ise müslüman Arnavutların oluşturduğu bir bölge. Çarşı Türk turistlerin pek sevdiği ve en çok gezdikleri yer. Çarşı içinde Türk kahvesi, demlenmiş çay bulabilmek mümkün. Çarşı ve çevresinde bir kelime İngilizce bilmeden gezmek, yemek yemek ve insanlarla anlaşmak mümkün.

 • Gece hayatı

  Üsküp Harika barları, gece kulüpleri, restoranları ve kafeleri ile gece hayatı sevenlerin muhakkak uğrayabilecekleri mekanlar mevcuttur. Makedonya'nın en önemli etkinliklerinin başında Yaz Festivali gelmektedir.

Üsküp Gezi Rehberi

Makedonya'nın en kalabalık şehri ve Başkenti Üsküp oldukça farklı bir mimari yapıya sahiptir.  Şehirde tam bir eski uygarlık görüntüsünü andıran yapılar yer almaktadır. Dövüşen savaşçı heykeller,, mermer kaplı müzeleri ve büyük müzeleri ile oldukça güzel bir şehir. Başbakan Nikola Gruevski önderliğinde Makedon hükümeti  tarafından başlatılan 'Üsküp 2014' adlı proje ile birlikte ülke yapısal anlamda ciddi ilerleme kaydetmiştir.  Üsküp şehri mimari yapısını tarihinden kopmayacak şekilde dizayn etmiştir. Şehirdeki atlı heykeli Üsküp'ün sembollerinin başında gelmektedir. Şehirde Bizans ve Osmanlı döneminden kalma eserler yer almaktadır. Taş köprü ve Üsküp kalesi en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Şehirde Ulusal Üniversite Kütüphanesi, Bilimler Akademisi, Ulusal Tiyatro, Filarmoni, Opera ve Bale biri kültürel zenginlkler yer almaktadır. 

✔️ Afganistan'dan Kuzey Makedonya'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Afganistan'dan Kuzey Makedonya'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Afganistan'dan Kuzey Makedonya'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Afganistan'dan Kuzey Makedonya'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Afganistan - Kuzey Makedonya güzergâhındaki popüler hava yolları