Menüsü

Afganistan'dan Peru'ya uçak bileti ara

Peru

 • Lima
 • Cusco
 • Tarapoto
 • Huanuco
 • Andahuaylas
 • Cajamarca
 • Tacna
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca, Keçuva dili, Aymaraca
  Zaman dilimi: UTC -5
  Para birimi: Peru solu (PEN)

 • Görülecek Yerler

  Tarihi şehir merkezini ziyaret ederek geçmişe doğru bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Şehir merkezi boyunca göreceğiniz tarihi binalar ile sömürge dönemine ait kalıntıları ve bu dönemin şehre bıraktığı güzel yanlarını gözlemleyebilirsiniz. Sokakları gezerken göreceğiniz farklı mimarı yapılar, kiliseler, tarihi alanlar ve modern mimarinin şehre kattığı güzelliğin tadı çıkarabilirsiniz.

 • Ne Yenir?

  Lima şehrinde yiyecebileceğiniz en geleneksel yemek Cebichedir. Bu geleneksel lezzeti mutlaka denemelisiniz. Diğer bir kültürel yemek olan Anticuchos, biber ve sirke ile marine edilmiş dana etiyle (kalp) hazırlanır ve ızgarada kızartılır. Patates püresi ve acı biber ile servis edilir.

 • Ne Yapılır?

  Lima kıyılarında yer alan deniz ve okyanus yüzmeyi ve su sporları severler için çok iyi bir seçimdir. Lima tarihini öğrenmek için Miraflores'de bulunan Lima kültürünün arkeolojik alanı olan Huaca Pucllana'yı ziyaret etmelisiniz. Larcomar'da gezerek güzel vakit geçirebilirsiniz. Yemek, eğlence ve önemli markaların mağazalarının tadını çıkarabileceğiniz modern bir alışveriş merkezi, sizleri beklemektedir.

Lima Gezi Rehberi

Lima, ülkenin en önemli kentidir. Peru'nun siyasi, kültürel, finansal ve ticaret merkezi olan şehir Pasifik Okyanusu sahilinde yer almaktadır. Şehir, baharatları ve çok çeşitli lezzetli yemeklerinden dolayı Peru ve Latin Amerika'nın gastronomik başkenti olarak kabul edilir. Uluslararası düzeyde, kent Latin Amerika'nın en kalabalık beşinci şehridir. Dünyanın en büyük 20 metropolitan şehrinden birisidir. Peru'nun başkenti olan şehir, sanayi üretiminin % 35'ini karşılıyor ve ülkenin finans merkezi olarak kabul ediliyor. Şehrin başlıca geçim kaynağı  imalat sanayii, ticaret, ithalat-ihracat ile turizmdir. Şehir yıl boyunca turistlerin yoğun ilgisi altındadır.

✔️ Afganistan'dan Peru'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Afganistan'dan Peru'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Afganistan'dan Peru'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Afganistan'dan Peru'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.