Menüsü

Afganistan'dan Polonya'ya uçak bileti ara

Polonya

 • Varşova
 • Krakov
 • Wroclaw
 • Gdansk
 • Katowice
 • Poznan
 • Rzeszow
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Lehçe
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Polonya zlotisi (PLN)

 • Şehir Merkezinde Bir Sahil

  İki milyon insanın yaşadığı bir şehrin tam merkezinde yer alan doğal bir sahil ve bu tür bir sahil dünyada sadece Varşova'da yer almaktadır. Vistula Nehri'nin kıyısında, şehir merkezinin tam karşısında yemyeşil bir alan ve geniş bir plaj. Bu sahil alanı, Varşova halkı tarafından boş vakitlerini geçirmek için  kullanılan popüler bir yerdir. Sıcak bir yaz akşamı sahile gitmek ve atmosferi hissetmek paha biçilmezdir. Kent merkezinin, tarihi bölgenin ve etkileyici Poniatowski Köprüsü'nün panoramik manzarasının keyfini sonuna kadar çıkaracaksınız.

 • Küllerinden Doğan Bir Şehir

  Varşova, İkinci Dünya Savaşı sırasında, Almanlar tarafından uzun bir süre bombalanmıştır. Alman ordusu geri çekilirken de kasıtlı olarak şehri yıkarak çıkmışlardır. Alman ordusunun çekilmesinden sonra Varşova'daki binaların % 85'i yıkılmış durumdaydı. Yeniden inşa etme kararı savaş bittikten kısa bir süre sonra verildi. Kraliyet Kalesinin yeniden inşa edilmesiyle kent yeniden eski görünümüne kavuştu. Bugün bile, şehir merkezini gezerken savaşın trajik izlerine rastlamanız mümkün.

 • Sokak Yemekleri Platformu

  Varşova'nın eşsiz atmosferini hissetmek ve yerel lezzetlerini tadmak ister misiniz? Akşamları Varşova İstasyonuna giderek, Gece Marketini ziyaret edebilirsiniz. Bu market alanında dünyanın dört bir yanından gelen yemekleri deneme fırsatı bulabilirsiniz.

Varşova Gezi Rehberi

Polonya'nın başkenti ve en büyük şehri olup gerçek bir uluslararası metropoldür. İkinci Dünya Savaşı sırasında büyük sıkıntı çeken şehir, modern bir Avrupa sermayesi olmak için son yirmi yılda büyük gelişme gösterdi. Old Town Meydanı, Freta Caddesi ve New Town Pazar Meydanı'nın atmosferine girmenin yanı sıra St. John Archicathedral'a da hayran kalacaksınız. Şehir, devasa bir yıkımdan sonra yeniden yükselmiştir ve şehrin tarihi merkezi 1945'te tamamen yıkımıştır. Varşova'nın tarihi bölgesinin girişinde ve şehrin tam ortasında yer alan Kraliyet Kalesi görülmeye değerdir. Kalenin çevresinde 17. ve 19. Yüzyıldan kalma binalar ve yapılar yer almaktadır.Varşova'nın kalbine ulaşmak için Nowy wiat caddesi ve Krakowskie Przedmiescie caddesinde mutlaka yürüyüşe çıkmalısınız.

Varşova, sadece Market Square, tarihi binalar ve dar sokaklardan oluşmamaktadır, aynı zamanda bir kültür merkezidir. Warsaw Uprising müzesini ziyaret edebilir, sosyalist bölgede yer alan Copernicus Bilim Merkezi ve POLIN (Polonya Yahudilerinin Tarihi Müzesi)’i gezerek tarihte ufak bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

✔️ Afganistan'dan Polonya'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Afganistan'dan Polonya'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Afganistan'dan Polonya'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Afganistan'dan Polonya'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Afganistan - Polonya güzergâhındaki popüler hava yolları