Menüsü

Afganistan'dan Paraguay'a uçak bileti ara

Paraguay

 • Asuncion
 • Ciudad del Este
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca, Guaraní dili
  Zaman dilimi: UTC-4 (yaz), UTC-3 (kış)
  Para birimi: Guarani (PYG)

 • Sakin Hafta Sonları

  Hafta sonlarında (cumartesi akşamından bütün Pazar boyunca) Asunción'daki dükkanların çoğu kapanmaktadır. Hafta sonları, şehrin merkezi boş ve sakindir. Yerel halk genellikle evde veya lokantalarda vakit geçirmektedirler.

 • Modern Mimari

  Ulusal Kongre, 2002 yılında kurulmuştur. Kentin en etkileyici ve yeni binalarından biridir. Binanın sahip olduğu aynalı cephesinden, nehir kenarında yer alan gecekondu alanlarının yansımasını görebilirsiniz.

 • Ne Satın Alacağınıza Karar Verdiniz mi?

  Plaza de los Heroes'da pek çok hediyelik eşya dükkanı bulunmaktadır. Burada alanda, deri ürünleri, yontma ahşapları (guampa), bombilla ve geleneksel el işi dantelleri bulabilirsiniz.

Asuncion Gezi Rehberi

Asuncion Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Asunción'daki 500 bin vatandaşın neredeyse yüzde 65'i, 30 yaşın altındaki insanlar meydana gelmektedir. Kent her köşesinde, sömürge dönemine ait izler bulabilirsiniz. Buna rağmen modern mimarisi ile ilgi çekmektedir. Paraguay sokaklarını gezerken, sanatı için örnek teşkil eden çok sayıda duvar resmini görebilirsiniz. Oldukça renkli olan sokaklarda güzel zaman geçirebilirsiniz.

Asunción, Güney Amerika'daki en eski İspanyol yerleşim birimlerinden biridir. "Güney Amerika sömürgecilerinin gezilerinden yola çıkılarak " şehirlerin anası "olarak anılır. Kent, 15 Ağustos 1537 yılında, Meryem Ana'nın Vasfı anlamına gelen Nuestra Señora de la Asunción adı altında kurulmuştur. Paraguay'ın bağımsızlığını kazandığı 1811 yılına kadar, 350 yılı aşkın bir süre İspanya egemenliği altında kalmıştır. İki yıl sonra Asunción, ülkenin başkenti ilan edildi. 17 ve 18. yüzyıldan günümüze ulaşan sömürge mimarisini görmek için Manzana de la Rivera caddesi boyunca yürüyüşe çıkabilirsiniz. Restore edilmiş villaların bulunduğu bu bölgeyi, mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Ziyaret edilmeye değer diğer yerler ise, panteon (Panteon Nacional), bir katedral (Catedral Metropolitana) ve bir kilise olan Iglesia de La Encarnación’dur. Old Town (Eski Kent) da, görülmesi gereken yerlerdendir. Colón ve Antequera sokakları arasında yürüyerek, bölgeyi gezmenizi öneririz. Bir botanik bahçesi olan Jardín Botánico, bir hayvanat bahçesi ve doğal tarih müzesine ev sahipliği yapmaktadır. Ailenizle birlikte seyahat ediyorsanız, güzel zaman geçirebileceğiniz bir yerdir. Modern mimarinin hayranları, Plaza de los Heroes'a ve Plaza Uruguaya'ya gitmelidir. Şehrin en iyi duvar resimlerini, Calle Estrella'yi de ziyaret ettiğinizde görebilirsiniz. Ünlü bir çizim olan El Reservista Purahéei’yi, Calle Ayolas’un köşesinde bulabilirsiniz. 

Paraguay'da hangi yemeklerin tadına bakmalıyım ? Yerel yemekler ağırlıklı olarak dana ve sığır eti üzerine kurulu olup, ızgaralanmış olduğu anlamına gelen asado şeklinde tüketilmektedir. Sokak yemekleri satan tezgahları da bol miktarda bulabilirsiniz. Hot-dogs, panchos veya tezgahlarda satılan empanadasları mutlaka denemelisiniz. Geleneksel yemeklerden, mbeju (cassava unu ve peynir ile yapılır), mandi'o (cassava unuyla yapılan bir dolma türü ) ve sığır etinden tortilla ( sığır eti ile doldurulmuş ekmektir ) Nerede lezzetli yemekler bulabilirsiniz ? La Cabrera, Lo de Osvaldo veya Ese Lugar gibi restoranlar da, kaliteli akşam yemeklerinin tadına bakabilirsiniz. Ara öğünler için ise, sokak yemeklerini veya pazar alanlarında satılan ürünleri öneriyoruz.

✔️ Afganistan'dan Paraguay'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Afganistan'dan Paraguay'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Afganistan'dan Paraguay'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Afganistan'dan Paraguay'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.