Menüsü

Arnavutluk'tan Avusturalya'ya uçak bileti ara

Avusturalya

 • Melbourne
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce
  Zaman dilimi: UTC+10 (yaz), UTC+11 (kış)
  Para birimi: Avustralya doları (AUD)

 • Nerede Alışveriş Yapmalı?

  Queen Victoria Market'te en lezzetli yerel ürünleri bulabilirsiniz. Güzel bir salonda yer alan büyük bir pazar yeridir. Bu pazarda yerel olarak üretilmiş taze meyve ve sebzeler, ekmek, et ve deniz ürünlerini satın alabilirsiniz. Ucuz ve kaliteli birçok hediyelik eşyayı da burada bulabilmeniz mümkündür.

 • Şehrin Büyüsünü Hissetmek

  Queen Victoria Market'te en lezzetli yerel ürünleri bulabilirsiniz. Güzel bir salonda yer alan büyük bir pazar yeridir. Bu pazarda yerel olarak üretilmiş taze meyve ve sebzeler, ekmek, et ve deniz ürünlerini satın alabilirsiniz. Ucuz ve kaliteli birçok hediyelik eşyayı da burada bulabilmeniz mümkündür.

 • Çin Mahallesi

  Hiç kimse kendi bölgelerini Çinliler kadar iyi bir şeklide yansıtamaz. Ana caddeler, karakteristik kırmızı lambalılarla aydınlatıldığında inanılmaz bir görüntü ortaya çıkmatadır. Melbourne'daki Chinatown'ı mutlaka gece ziyaret etmeklisiniz.

Melbourne Gezi Rehberi

Melbourne Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Şehir, İngiliz ceza kolonisi bölgesi olarak kullanılmayan birkaç Avustralya kasabasından biridir. Ancak, şehir bu amaçla İngilizler tarafından kurulmuştur. 20. yüzyılın 50'li yıllarında, Melbourne bölgesindeki en değerli maden cevheri olan altın keşfedildiğinde önemi oldukça artmıştır. Bu dönemde Melbourne, hızlı bir şekilde bölgedeki en büyük liman kenti haline gelmiştir. Melbourne, 2011 yılında The Economist dergisi tarafından yayınlanan Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri listesinde kültürel nitelik, iklim, yaşam maliyeti, sağlık ve suç oranı gibi sosyal koşullar bakımından birinci seçilmiştir.

Kenti gezmeye, Eureka Kulesi ile başlamanızı tavsiye ederiz. Kulenin 88. katından şehrin tamamını görebilmeniz mümkündür. Bu gözlem kulesine yerleştirilen küçük teleskoplar ile her ayrıntıyı yakalamanız mümkündür. Kule, adrenalin bağımlıları içinde birkaç aktivite sunmaktadır. Binanın 3 metre uzağına doğru kayan bir cam platform yer almaktadır. Şimdiden heycanlandınız mı?

Şehri daha geleneksel bir şekilde ziyaret etmeyi tercih ederseniz, Melbourne'un en eski kısmı olan liman kısmına yürüyüşe çıkmalısınız. İskele üzerinde sahil boyunca yürüyüş yapabilir, küçük restoranlardan birine girerek oturabilirsiniz. Bu limanın 150 yıl önce nasıl işlediğine dair hayaller kurarak, İngiltere'den gelen yemek paketlerinin gemilerden boşaltıldığını ve yerine altın madenlerinden çıkarılan altın dolu kutuların yüklendiğini gözünüzde canlandırabilirsiniz. Baharat ticareti yapın denizciler de sık sık bu limana gelerek altın dolu kutular götürmekteydi.

Sanatın sadece galerilerde veya müzelerde sergilebileceğini kim söyledi? Melbourne'da sanat her yerde tam anlamıyla bulunur. Şehir merkezinde bulunan Federasyon Meydanı'nın mahallesinde yer alan Graffiti Caddesi'ni bularak mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kasaba evlerinin duvarlarında şaşırtıcı derece güzel tablolar görebilirsiniz. Her metrekare, tabloların ve duvar süslerinin arasında gizlenmiş başka bir renkli karakterle doludur. Fotoğraf makinenizi yanınaza alamanızı tavsiye ederiz.

Eski Goel hapishanesinde heyecan çılgınlığı sizi bekliyor. Sadece hücrelere ve darağacına sahip bir binayı ziyaret etmeyeceksiniz, aynı zamanda burada organize edilen bir oyuna da katılabilirsiniz. Aktörler, 1854 yılında asılmış olan Ned Kelly'nin hikayesini anlatıyor ve izleyicilere merakla eğlenceyi birarada sunuyor. Hikayenin neden bir mahkumun hayatına odaklandığını bilmek ister misiniz? O sıradan bir adam değildi, ama bir tür yerel Robin Hood idi. Eylemlerinin efsaneleri bugüne kadar halen yaşamaktadır. İzleyeceğiniz gösteri ise, onun şerefine hazırlanmıştır.

✔️ Arnavutluk'tan Avusturalya'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Arnavutluk'tan Avusturalya'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Arnavutluk'tan Avusturalya'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Arnavutluk'tan Avusturalya'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.