Menüsü

Arnavutluk'tan Bahreyn'e uçak bileti ara

Bahreyn

 • Manama
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Arapça
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Bahreyn dinarı (BHD)

 • Roma Gibi

  Ünlü bir atasözü tüm yolların Roma'ya ulaştığını söylüyor. Bahreyn'de ise bu cümle, Roma yerine Manama için kullanılmaktadır. Gerçekten de tüm yollar başkente çıkmaktadır.

 • Hayat Ağacı

  Manama'nın güneyine yaklaşık olarak 30 kilometre uzaklıkta, tatlılığın ortasında, yalnız bir ağaç durmaktadır. Etrafında yeraltı kaynakları olmasa da, solmuş değildir. Bilim adamları uzun yıllardır bu gizemi çözmeye çalışmaktadır. Ziyaret etmeye değer yer arasındadır.

 • Hediyelik Eşyalar İçin

  Orijinal hediyelik bir eşya mı arıyorsunuz ? Bab al-Bahreyn bölgesine gitmenizi tavsiye ederiz. Orada el boyaması seramiklerin, renkli kumaşların, sanat eserlerin ve egzotik baharatların satıldığı dükkanları kolaylıkla bulabilirsiniz.

Manama Gezi Rehberi

Manama Şehrinde Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Al-Manāmah olarak da anılan Manama, ülkenin başkentidir.Bahreyn'in en büyük şehri ve ülkenin nüfusunun yaklaşık yüzde 25'inin yaşamak olduğu bir yerdir. Bu zengin Arap şehri genellikle Dubai ile karşılaştırılmaktadır. Manama eğitim bakımından da oldukça önemli bir merkez olup birçok üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Manama'da yaşayanların neredeyse üçte biri yabancı uyruklu kişilerdir.

Bahreyn, 1521 yılında Portekizliler, 1602 yılında Persler tarafından fethedilmiştir. 1783 yılında sonra ise, El-Halife ailesinin yönetimi altına alınmıştır. Son olarak 1971 yılında, Persler ve Portekizlilerin yüzyıllar süren egemenliğinden sonra bağımsız bir devlet haline gelmiştir. Manama, ekonomisi ham petrolün çıkarılmasına dayanan bir ülke için çok önemli bir merkezdir. Bu nedenle ülenin başkenti olarak seçilmiştir. Günümüzde, modern gökdelenler, büyük alışveriş merkezleri, çok sayıda bar ve gece boyu eğlenceler sunan kulüpler ile eğlence ve iş merkezidir. Diğer taraftan, Muharrak'daki geleneksel evlerin ve dünyanın en büyük dört tapınaklarından biri olan cami Al-Fateh gibi mükemmel korunmuş anıtların hayranlık uyandırdığı, tarihi ve geleneksel bir yanı da vardır

Bahreyn sadece ham petrol için değil, aynı zamanda inci dalışıylarıyla da ünlüdür. Şehrin en eski binasında bulunan Pearl Diving Müzesi'nde inci dalgıçlarının tarihi hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Manama ile Muharrak arasında bir yer alan Bahreyn Ulusal Müzesi’ni ziyaret ederek, tarihte 4 bin yıl geriye giden bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Ayrıca şehrin doğu kıyısındaki bulvar olan Corniche al-Fateh'e gidip, iş merkezlerinin olduğu bölgenin en güzel manzarasını izleyebilirsiniz. Mutlaka görülmesi gereken en önemli yer ise, 14. yüzyılda inşa edilen ve adanın güney kıyısında yer alan Bahreyn Kalesi (Qalat Al Bahreyn)’dir. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır.

Manama'da hangi yemeklerin tadına bakmanız gerektiğini biliyor musunuz ? Seçim yapmakta oldukça zorlanabilirsiniz. Çünkü, Bahreyn'de Arap, Pakistan ve hatta Hint yemekleri bile servis edilmektedir. Mutfağın temeli barbekü balıkları ve deniz mahsullerinin yanı sıra shawarma (bir çeşit kebap), dajdaj (domates sosunda pişirilmiş et) ve yahni (sebzeli et) gibi et yemeklere dayanmaktadır. Ziyaretiniz sırasında, yerel malzemelerden oluşan yemekleri denediğinizden emin olun. Nerede kaliteli yemekler tüketebilirim? Cüzdanınızda ne kadar para olduğuna bağlı olarak bu sorunun cevabı ciddi bir şekilde değişmektedir. Lezzetli yemeklere ve ortalama fiyatlara sahip olan restoranlar, Lumee, Haji Gahwa, ve Muhammed Noor’dır. Yerli halk tarafından sıklıkla ziyaret edilen yerler arasındadır.

✔️ Arnavutluk'tan Bahreyn'e uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Arnavutluk'tan Bahreyn'e destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Arnavutluk'tan Bahreyn'e uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Arnavutluk'tan Bahreyn'e uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.