Menüsü

Arnavutluk'tan Çin'e uçak bileti ara

Çin

 • Guangzhou
 • Şanghay
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Standart Çince
  Zaman dilimi: UTC +8
  Para birimi: Renminbi (CNY)

 • Kutsal Çiçek

  Kanton'da 55 metre yüksekliğindeki Flower Pagoda ile bir kutsal Liurongsi vardır. Zemininden çatılarına kadar çiçek yaprakları ile kaplandığından bu şekilde anılmaktadır.

 • Çin'in En Yüksek Binası

  Kanton'da ülkenin en yüksek binasını görme fırsatını elde edeceksiniz. 600 metre yüksekliğindeki Huadu Qu, 30 Tiyu Rd adresinde yer almaktadır. Dianshita Parkı'nda bulunan yapı, bir Guangzhou TV Kulesi'dir. Kule, 2005-2010 yılları arasında inşa edilmiş olup resmi olarak 29 Eylül 2010 tarihinde 2010 Asya Oyunları için açılmıştır.

 • Seçmeli Kanton

  Kanton'da ülkenin en yüksek binasını görme fırsatını elde edeceksiniz. 600 metre yüksekliğindeki Huadu Qu, 30 Tiyu Rd adresinde yer almaktadır. Dianshita Parkı'nda bulunan yapı, bir Guangzhou TV Kulesi'dir. Kule, 2005-2010 yılları arasında inşa edilmiş olup resmi olarak 29 Eylül 2010 tarihinde 2010 Asya Oyunları için açılmıştır.

Guangzhou Gezi Rehberi

Guangzhou'da Görülmesi Gereken Yerler

Guangzhou, çoğumuzumuzun Kanton adı altında bilinen Çin'deki bir kenttir. Ülkenin güney kesiminde yer alan ve il Guangdong bölgesinin de başkentidir. Guangzhou, Çin'in en büyük şehirlerden biridir. Şehrin nüfusu 2014 yılı itibarı ile 13 milyondur. Guangzhou metropol alanının içinde Hong Kong, Shenzhen, Dongguan, Zhuhai gibi pek çok büyük şehir bulunmaktadır ve tüm bu metropolitan yığışmanın nüfusu 53 milyonun üzerindedir. Bu bakımdan, Guangzhou Dünya gezegeni üzerindeki en büyük kentsel yerleşmedir. Şehirde ağırlıklı olarak Kantonca konuşulmaktadır. İhracata yönelik imalat sanayi şehirde çok gelişmiştir. 1957'de Guanghzou'da düzenlenmeye başlayan Çin İthalat İhracat Fuarı halen şehrin en önemli etkinliklerinden biridir.

Şehrin kültürü, tarihine kesinlikle bağlıdır. Opium War Savaşı'ndaki yenilgiden sonra Kanton, batı ülkeleriyle ticaret yapabilen beş Çin şehirinden biriydi. Tipik Çin kentinin mükemmel bir örneğidir. Kentte, birçok insanın İngilizce konuştuğunu, bunun da ülkenin diğer bölgelerinde yaygın olmadığını hemen farkedebilirsiniz. Tarih boyunca yapılan ticaret anlaşmaları ve birçok yabancının oraya gelmesiyle bağlantılı olarak yöre halkı, yabancı dil konusunda kendini geliştirmiştir.

Çin yemek kültürü oldukça zengidir. Çinliler hakkında söylenen şehir efsanelerine (dört ayağı olan her şeyi yedikleri söylenir) inanmayıp önyargılarınızı kırmanızı tavsiye ederiz. Ziyaret etmeye değer, Çin mutfağında uzmanlaşmış çok sayıda zarif restoran bulacaksınız. Linhe Middle Road 6'daki Westin Guangzhou HongMian en popüler restoranlardan biridir. Görülmeye değer bir diğer yer ise, Wenchang South Road 2 adresinde bulabileceğiniz Guangzhou restoranıdır.

Akşamları Pearl River'nın her iki yakasında bulunan Bulvar'da yürüyüşe çıkabilirsiniz. Köprüler çok güzel ve renkli bir ışıklandırmaya sahiptir. Suda yelken açan gemiler de manzaraya ayrı bir güzellik katmaktadır. Bir bankta oturun ve canlı müzikleri dinleyin. Gezinizi tamamladıktan sonra, Canton'da bulunan barlardan birine giderek içkinizi yudumlayabilirsiniz. Popüler noktalardan biri, 2F-38 Huale Road adresinde yer alan The Paddy Field’dır. Bir diğer alternatif ise, W Guangzhou, No.26 Xiancun Road’da kolayca bulabileceğiniz Zhujiang New Town Barıdır. Gençler tarafından tavsiye edilmektedir.

Kentten yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta Beyaz Bulutlar anlamına gelen Baiyun Dağı yer almaktadır. Bu bölgeye, şahsi aracınızla ya da toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşmanız mümkündür. Benzersiz tropik ormanlarını görmek, tepelerde yürüyüş yapmak ve Budizm’in kutsal alanlarını hissetmek istiyorsanız, mutlaka oraya gitmelisiniz. Ayrıca, şehir merkezine göre çok daha az turist vardır.

✔️ Arnavutluk'tan Çin'e uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Arnavutluk'tan Çin'e destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Arnavutluk'tan Çin'e uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Arnavutluk'tan Çin'e uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.