Menüsü

Arnavutluk'tan Grenada'ya uçak bileti ara

Grenada

 • St. George's
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce
  Zaman dilimi: UTC -4
  Para birimi: Doğu Karayip Doları (XCD)

 • Özel Ada

  Grenada, birçok küçük adaya da sahiptir ve Ronde Adası bunlardan sadece bir tanesidir. Bu ada, 2007 yılında satışa çıkarıldı ve özel bir kişiye yüz milyon dolar karşılığında satıldı.

 • Biraz Tarih

  On yedinci yüzyılda adaya yerleşmek için ilk girişim İngilizler tarafından yapılmıştır. Ancak, bu girişim yerel Hintliler nedeniyle tamamen başarısız olmuştur. Yarım yüzyıl sonra, Fransızlar onlarla bir anlaşma yaptı ve toprak haklarını satın aldı.

 • Yerel Lezzetleri Deneyin

  St. George's'ta tadına bakmanız gereken en önemli ana yemeklerden biri de Oil-Down’dur. Tuzlanmış et, birçok sebze, köfte ve ekmek ağacının meyvesi ile özel bir şekilde hazırlanmaktadır.

Saint George Gezi Rehberi

Saint George’da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Saint George's, Grenada ada ülkesinin başkenti ve en büyük şehridir. Grenada'da yer alan şehir ve kısmen de Grenadines adalarında bulunur. Grenadinler, Karayip Denizi ve Atlantik Okyanusu arasında bulunan Leeward Antilleri'nin takımadalarına aittir. Şehir eski bir yanardağ krateri ve at nalı şeklindeki limanıyla çevrelenmiştir. Şehir, son yıllarda Karayip turizm merkezlerinde biri haline gelmiştir. Binlerce turisti şehre çekmekte, seyahat gemileri ve hatta ünlüler şehre uğramaktadır. Şehir, son yıllarda gözle görülür şekilde gelişmiş, aynı zamanda zengin tarihini, kültürünü ve doğal güzelliklerini korumuştur. Şehir St. George’s University Tıp Fakültesi'ne evsahipliği yapmaktadır.

St. George’s olarak da bilinen Saint George's, ülkenin en önemli şehir limanıdır. Turistlerin haritasındaki en önemli ve en çok ziyaret edilen yerdir. Uluslararası havaalanı da kendi bölgesinde yer aldığından şehre ulaşım oldukça kolaydır.

Grenada, kasırga kuşağının güney sınırında olmasına rağmen, çoğu durumda doğal afetlere maruz kalmamaktadır. Adanın iklimi tropiktir. Yağışlı mevsimde, sıcak ve nemli olup kuru mevsimde ise, daha çok soğuk rüzgarların etkisi altındadır. Bu bölge için en tipik olan şey ise sıcak rüzgarlardır.

Bu güzel şehrin ve ülkenin sakinlerinin ana gelir kaynağının sadece turizm olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Tarım ve hayvancılık son derece önemli bir iş alanıdır. İnanılmaz derecede verimli topraklar sayesinde, burada hemen hemen herşeyi yetiştirmek mümkündür. Bölgedeki tarım, daha çok baharat ve türleri üzerine çalışmalar yapmaktadır. Grenada'nın Spice Island (Baharat Adası) olarak adlandırılmasının en önemli sebebi budur. Buradaki ana ihracat ürünleri; Hindistan cevizi, karanfil, tarçın, kakao, zencefil ve çeşitli karışımlardır. Bu ürünleri denemek veya satın almak istiyorsanız, atmosferinde kendinizi kaybedeceğiniz yerel pazara mutlaka uğramalısınız.

Şehir Festivali, her yıl Ağustos ayının ikinci haftasında gerçekleşmektedir. Bu festival, kölelerin kurtuluşunu kutlamak amacı ile organize edilmektedir. Pazar gecesi kutlamaları Pazartesi sabahın erken saatlerinde devam etmektedir. Mutlaka ziyaret etmeniz gereken önemli bir faaliyettir.

Karayipler'de hazırlanan yerel yiyecekleri ve taze meyveleri tatmak ister misiniz? Ziyarete değer birkaç önemli yer, sizleri beklemektedir. Grand Etang Yolu'ndaki BB's Crabback, Grand Anse plajındaki Umbrellas bar veya yerel liman olan Carenage yakınındaki Sails restoranı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Sails restoranını ziyaret ederken, kıyı boyunca uzun bir yürüyüşe çıkın ve renkli balıkçı teknelerinin manzarasının tadını çıkarın. Olağandışı yerel atmosferi hissetme fırsatını kaçırmamalısınız.

✔️ Arnavutluk'tan Grenada'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Arnavutluk'tan Grenada'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Arnavutluk'tan Grenada'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Arnavutluk'tan Grenada'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.