Menüsü

Arnavutluk'tan Gambiya'ya uçak bileti ara

Gambiya

 • Banjul
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce
  Zaman dilimi: UTC +0
  Para birimi: Gambiya dalasisi (GMD)

 • Gambiya'ya Ne Zaman Gidilir?

  Kasım ve Haziran ayları arasında kalan zaman dilimi, kuru mevsim olarak adlandırılır ve bu ülkeyi ziyaret etmek için en iyi zamandır. Hava sıcaklığı ortalama 25 santigrat derecedir.

 • Yolculuk Tehlikeli Değil mi?

  Heyecanı içinizde hissetmek ister misiniz? Bakau'daki Kachikally Müzesi ve Timsah Havuzu'na gidebilirsiniz. Orada, evcilleştirilmiş 80 tane timsah yer almaktadır.

 • Gambiya'dayken Mutlaka Denemelisiniz

  Gambiya ziyaretiniz sırasında alışveriş yaparken fiyatlar üzerinde mutlaka pazarlık yapmalısınız. Başkentin en büyük pazarına, yani Albert'e gitmek ve fiyatlarıı % 30-40 oranında azaltmaya çalışmak en iyi seçenektir.

Banjul Gezi Rehberi

Meryem Ana adasında bulunan Banjul, Gambiya'nın başkenti ve dördüncü büyük şehridir. Atlas Okyanusu kıyısında Gambiya Nehri'nin deniz ile birleştiği noktada yer alan bir ada üzerine kuruludur. Taze meyvelere dayalı yerel mutfak ve her şeyden önce yerel sakinlerin gerçek dostluğu ziyaretçileri büyülemektedir. Afrika'nın en küçük ülkesindeki suç oranı oldukça düşük olduğundan turistlerin yoğun ilgisine maruz kalmaktadır. Cennet gibi sahillerde güneşlenmek paha biçilemez.

Şehir, 1816 yılında İngiliz İmparatorluğu ordusu tarafından, kölelerin satışı yasağına uyulmasını sağlamak için bir üs olarak kurulmuştur. Askeri alandan günümüze ulaşan kalıntılar, 2003 yılından bu yana UNESCO tarafından dünya mirası olarak korunmaktadır. Yıllar süren sömürge yönetiminden sonra ülke bağımsızlığını 1965 yılında yeniden kazanmış ve başkentinin adını 24 Nisan 1973 yılında Afrikalılaştırma politikası nedeniyle Bathurst'tan Banjul'a değiştirmiştir. Orada görülmeye değer neler vardır? 22 Temmuz 1994'teki kansız darbeyi anmak için inşa edilen Arch 22’yi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Müze meraklıları, koleksiyonlarında diğerlerinin yanı sıra geleneksel Gambiyel el sanatları ve sömürgeci sergilere sahip olan Ulusal Gambiya Müzesi'ni mutlaka görmelidir.

Gambiya'nın en çok ilgi gören bölgesi, vahşi doğal alanlarıdır. National Park River Gambia veya Abuko rezervine yapacağınız geziler ile doğanın güzelliğini keşfedebilirsiniz. Yolculuğunuz boyunca vahşi hayvanları (örneğin maymunlar, zürafalar, filler) da görebilirsiniz. Kankujereh Yolu'ndaki sulak alanlarda ise, rengarenk kuşları gözlemleyebilirsiniz. Biraz rahatlamak ve dinlenmek isterseniz, Serekunda'nın batı kesimindeki plajlara veya Makasutu ve Lamin lagünlerine gidebilirsiniz.

Tadına bakılması gereken yemekler nelerdir? Hemen hemen her köşe başında başında bulabileceğiniz taze yerel meyveler ve deniz kıyısında satılan taze sıkılmış meyve suları ile başlangıç yapabilirsiniz. Balık veya et yemeklerini (çoğunlukla kümes hayvanları veya sığır eti ile hazırlanır) mutlaka denemelisiniz. Benachin (balık veya et, biber, baharatlar, limon, domates, soğan, kabak veya havuç ve lahana ile hazırlanır), yassa (kızarmış balık veya tavuk eti, soğan, patates ve pirinç ile hazırlanır) ve jollof (pirinç, et veya balık parçaları, sebzeler, hindistan cevizi, zencefil, biber ve kimyon ile hazırlanır) gibi geleneksel yemekleri denemeyi unutmamalısınız. Nerede kaliteli ve güzel yemekler bulabilirim? Şehrin dışına çıkmak en iyi seçenektir. Kot’ta bulunan Samba's Kitchen, Sekendudzie’de yeralan Solomon's Fish Bar ve Lamin’de bulabileceğiniz Lamin Lodge tavsiye edeilen yerler arasındadır.

✔️ Arnavutluk'tan Gambiya'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Arnavutluk'tan Gambiya'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Arnavutluk'tan Gambiya'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Arnavutluk'tan Gambiya'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.