Menüsü

Arnavutluk'tan Honduras'a uçak bileti ara

Honduras

 • Roatán
 • Tegucigalpa
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC -6
  Para birimi: Lempira (HNL)

 • Karides Festivali

  Deniz ürünlerini denemek isterseniz, Roatan Shrimps Festivali’ne katılmalısınız. Haziran ayında gerçekleştirilen festivali  ziyaret ettiğinizden emin olun. Festival boyunca, her bar ve restoranda özel olarak hazırlanmış karideslerin tadına bakabilirsiniz.

 • Golf Oynamak İster misiniz?

  Sahilde güneşlenmekten ya da dalıştan sıkıldığınızda, ilginizi çekebilecek başka aktiviteler bulabilirsiniz. Golf oynamaktan hoşlanıyorsanız, Black Pearl derslerine katılmalısınız.

 • Şefle Tanışın

  Turistik noktaları görmekten sıkıldınız mı ? Bay Island Adventures, Honduras'ın otantik sakinlerinin yaşadığı Cayos Cochinos gezileri düzenlemektedir. Garifuna yerlilerinin günlük yaşamlarını yakından görebileceğiniz bu geziye mutlaka katılmalısınız.

Roatan Gezi Rehberi

Roatan Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Honduras kıyısından 65 kilometre uzaklıkta bulunan Karayip adası, gelişmiş turistik altyapısıyla ünlüdür. Yakın zamana kadar Roatan sadece birkaç köyden oluşuyordu. Günümüzde dalış yapabileceğiniz, balık tutabiliceğiniz veya farklı su sporları yapabileceğiniz dinlenme merkezlerine sahiptir. Limandan yola çıkarak, mercan kayalıklarını, (pillar-box) kırmızı kutu balıklarını ve nefes kesici mercanları hayranlıkla izleyebilirsiniz.

Detour Roatan'da organize edilen en orijinal aktivitelerden biri sizleri beklemektedir. Eğer dalış yapmaktan çekiniyorsanız, kaçırdığınız şeyler için üzülmemelisiniz. Hayvanların su altı hayatını gözlemlemek için cam zemine sahip teknelerin turlarına katılabilirsiniz. Eğer çocuklarınızla beraber seyahat ediyorsanız, bu tekne turlarına mutlaka katılmanızı tavsiye ederiz.

Cennet bahçesi olan Blue Harbour Tropik Arboretumu'nu mutlaka ziyaret edin. Meyve bahçesi ve orangeryumun olağandışı gezisi sırasında, mango, pembe greyfurt veya karambola gibi ilginç yerel meyveler hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Kuş gözlemcilerinin de büyük ilgisini gören bu alan, göletin yakınında bulunan pek çok kuş türüne de ev sahipliği yapmaktadır.

Yükseklik korkusu yaşamıyorsanız ve ormandaki bir kral gibi hissetmek istiyorsanız, sizin için mükemmel bir önerimiz var. Jungletop Zipline ile ormanda bir geziye çıkabilirsiniz. Bir kılavuzla beraber organize edilen turlara katılmanızı tavsiye ederiz. Bu gezinin, sadece normal bir yürüyüşten ibaret olmayağını hatırlatmak isteriz. Yol boyunca sarkıtlar, bambu köprüleri ve Zipline sizleri beklemektedir. Yürüyüş esnasında, insanlarla arkadaş olmaya hevesli neşeli capuchin maymunları kesinlikle size eşlik edecektir. Bu aktiviteyi, yetişkinler kişiler ve büyük çocuklar için öneriyoruz.

Yunuslarla beraber dalış yapmak ister misiniz? Bu yunuslar, özel eğitime sahip değildir. Ancak, insanlarla gayet sosyal olup oyun oynamayı çok seviyorlar. Onlara el sallamaktan ve dokunmaktan korkmamalısınız. Yunuslarla beraber yüzerek oldukça güzel zaman geçirebilirsiniz. 

Tüm ilgi çekici yerleri gezdikten sonra kesinlikle acıkacaksınız. Yengeçler, karidesler, midye ve balıklarladan meydana gelen yerel mutfağını keşfetmelisiniz. Deniz mahsulleri kullanılarak hazırlanan çorbaları tavsiye ederiz. Peki, nerede yemek yemeniz gerektiğini biliyor musunuz ? Careterra Principal’da bulunan Roatan Oasis’e uğrayabilirsiniz. Fantastik ve ucuz Creole mutfağı yemekleri bulabileceğiniz bir diğer adres, West End Yolu'ndaki Creole's Rotisserie Chicken restoranıdır.

✔️ Arnavutluk'tan Honduras'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Arnavutluk'tan Honduras'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Arnavutluk'tan Honduras'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Arnavutluk'tan Honduras'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.