Menüsü

Arnavutluk'tan Ürdün'e uçak bileti ara

Ürdün

 • Amman
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Arapça
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Ürdün dinarı (JOD)

 • Turistler İçin Bir Blue Mosque Açıldı

  Mescid Kral Abdullah, sadece Müslümanların değil, herkesin girebileceği birkaç camiden biridir. Geçen yüzyılın 80'li yıllarında kurulmuş olup aynı anda 7000 kişiye kadar ev sahipliği yapabiliyor.

 • Amman'dan Ölü Deniz'e

  Dünya’da başka hiçbir yer yok ki deniz seviyesinin bu kadar altında olsun. Sadece Ürdün’deki Ölü Deniz, deniz seviyesinin yaklaşık 400 metre altında ve siz buradayken „Dünya’nın en derin noktasında’’ duruyor olacaksınız. 

 • Rainbow Caddesi

  Rainbow Street, şehrin villa semtinde bulunmaktadır. Akşamları oraya gidebilirsiniz. Rahat bir restorana giderek yöresel içecekleri denemek değer. Yakındaki Al-Pasha Türk Hamamı'na (geleneksel bir Türk hamamı) da gidebilirsiniz.

Amman Gezi Rehberi

Amman Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Ürdün başkenti olan Amman, zıtlıklar şehridir. Gelenekler, modern yaşam ile harmanlanmıştır. Ürdün'ün başkenti ve en büyük şehri olup ülkenin siyasi, kültürel ve ticari merkezidir. Amman, dünya'nın hala yaşanılan en eski kentlerinden biridir. Şehirdeki ilk insan yerleşimi belirtileri kalkolitik çağa (MÖ 4000-3000) kadar uzanmaktadır. Zenginlik ve ihtişamı, Amman'ın her köşesinde görebilirsiniz. Amman'ın kaotik bir yapısı vardır. Kentin sahip olduğu peyzaj öğeleri, yerel kültürün ayrılmaz bir parçasıdır. Bu görüntü ziyaretçiler tarafından tuhaf karşılanmasına rağmen, şehri daha da heyecan verici bir hale getirmektedir.

Eski Kent'in ana caddesinde yürürken, kahve, baharat, taze meyve ve sebze satın alabileceğiniz kalın bir tezgahlar ve mağazalar bulacaksınız. El-Balad caddesi gece saatlerine kadar hayat doludur. Kendiniz için orijinal hediyelik eşyalar satın alabilir, falafel gibi geleneksel Arap atıştırmalıklarının tadına bakbilirsiniz. Öte yandan, Ürdün başkenti modern alışveriş merkezlerine de ev sahipliği yapmakadır. Ünlü dünya markalarının ürünlerini, Taj Mall veya City Mall'da bulunabilirsiniz.

Amman, çocuklu aileler için samimi bir şehirdir. Konaklamanız süresince çocuklarınızla beraber güzel vakit geçirebileceğiniz, King Hussein Park'ta bulunan müzeye gitmelisiniz. Amman turistik etkinlikleri arasında, trekking ve bisiklet gezilerini de bulabilirsiniz. Eski Şehir'deki Arkeoloji Müzesi'ni ziyaret edilmesi gerekn yerlerdendir. Gene aynı bölgede bulunan Jebel al-Qala’ya giderek, şehrin inanılmaz görüntüsünün uzandığı bir zirveye çıkabilirsiniz. Ürdün'deki en iyi korunmuş çöl kalesi olan Kasr el-Charana ve başkentin tam kalbinde bulacağınız Roma tiyatrosu da, dikkat çekici yerler arasındadır.

Eğlence dolu bir günün ardından, yerel ürünlere dayanan ve ucuz yemekler servis edilen şehrin en eski restoranlarından biri olan Hashem'i ziyaret etmelisiniz. Muhteşem vejetaryen ve vegan yemeklerinin sunulduğu Habibah Sweets'e ve eşsiz bir dekora sahip olan Kan Zamaan’a uğramalısınız.

Ürdün başkenti olan bu şehrin hiç uyumadığı izlenimine kapılabilirsiniz. Bu durum gerçekten doğrudur. Gündüz veya gece her zaman bir restoranda sıcak yemek yiyebilir veya nargile noktalarından birinde dinlenebilirsiniz.

Amman, Lut Gölü'nün 35 km kuzey doğusunda, Akdeniz'in 110 km doğusunda ve Kudüs'ün 65 km doğusunda yer almaktadır. Şehir, Ürdün bayrağındaki yedi köşeli yıldızını temsil eden yedi tepe üzerinde yer almaktadır. Amman'da Akdeniz iklimine benzer ancak, yine de kıtasal olarak farklı bir iklim görülmektedir. Deniz seviyesinden 773 m yükseklikte olması bunu etkilemektedir.

✔️ Arnavutluk'tan Ürdün'e uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Arnavutluk'tan Ürdün'e destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Arnavutluk'tan Ürdün'e uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Arnavutluk'tan Ürdün'e uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.