Menüsü

Arnavutluk'tan Cayman Adaları'na uçak bileti ara

Cayman Adaları

 • George Town
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce
  Zaman dilimi: UTC -5
  Para birimi: Cayman Adaları doları (KYD)

 • George Town

  Grand Cayman'da, Cehennem isimli yere mutlaka gitmelisiniz. Cehennemi akla getiren siyah volkan kayaları ile kaplıdır. Oradan eğlenceli kartpostallar gönderebilirsiniz.

 • Korsan Bayramı

  Korsanların torunları olan George Town sakinleri, Ekim ayının bir haftasında Korsan Haftası’nı kutlamaktadırlar. Kutlamalar dahilinde, sokaklarda partiler ve tarihi şovlar düzenlenmektedir.

 • Hatıra İçin Ne Satın Alabilirim ?

  Cayman Adaları'ndan, kabuklardan, tahta figürlerden ve caymanit'ten yapılmış mücevherleri ve farklı el işi ürünleri tercih edebilirsiniz. Yemekleriniz için baharatlı biber sosunu, yerel üretim balı veya rom Tortura’yı satın alabilirsiniz.

George Town Gezi Rehberi

George Town Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Grand Cayman'da bulunan George Town, İngiliz denizaşırı toprakları olan Cayman Adaları'nın başkentidir. Kent, nispeten küçük olmasına rağmen, 300'den fazla offshore banka şubesinin bulunduğu dünya çapında bilinen finansal bir merkezdir. Ada'nın en büyük cazibe merkezleri, güzel plajları, masmavi temiz denizi ve su altı dalışını teşvik eden güzel mercan resiflerine ev sahipliği yapar.

Cayman Adaları, Cristopher Columbus'un buraya adım attığı 1503 yılında keşfedilmiştir. O bölgedeki büyük kaplumbağalar nedeniyle Tortugas olarak adlandırılmıştır. Modern ismi, timsah anlamına gelen "Caimán" ismine karşılık gelmektedir. En yüksek zirvesi, deniz seviyesinden 40 m yukarıda olmayan bu tamamen düz adaların ana turistik cazibesi, doğal alanlardır. Geniş mercan resiflerine sahip olan ada, bir zamanlar korsanların sığınağı olarak kullanılmaktaydı. Cayman Adaları'nda halen yaşayan korsan torunları ikamet etmektedir. Korsanların halen bulunmayan gizli hazinelerine dair birçok efsane var.

George Town, deniz hayvanlarının olağandışı miktarına (örneğin ışınlar, resif köpekbalıkları, barakuda, langoustines veya kaplumbağalar) ev sahipliği yapmaktadır. Kirlenmemiş güzelliğe hayran olmak için mutlaka burayı ziyaret etmelisiniz. Her yıl, dünyanın her tarafından gelen yaklaşık 80 bine yakın dalgıç için inanılmaz güzellikte bir merkezdir. En sık ziyaret edilen yerler: birkaç yüz metre derinlikte dalış yapabileceğiniz milli park Bloody Bay Wall Marine Park ve sonsuz sayıda ışın ile Stingray City’dir. Şehrin kendisinde, Cayman Adaları Ulusal Müzesi'ni ve Columbus'un kıyıya geldiği "Nina" gemisinin bir kopyasını ziyaret edebilirsiniz. Dünyanın en güzel plajlarından biri olarak kabul edilen ve beyaz kum plajı olan 7 Miles Beach ve büyük bir deniz parkına sahip olan Boatswain's Beach’i (eski Cayman Kaplumbağa Çiftliği) mutlaka ziyaret etmelisiniz. Cayman Adası Kaplumbağa Çiftliği yaklaşık 16.000 yeşil deniz kaplumbağasına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca çiftlik içerisinde yerel ve egzotik kuşları gözlemleyebilirsiniz. 1790 yılından kalma Pedro James Kalesi de görülmeye değer bir yerdir.

O bölgede ne tarz yemekler yenilmektedir ? Cayman Adaları'nın mutfağında İngiliz ve Karayip etkilerini hissedebilirsiniz. Yemeklerin temelleri, çoğunlukla balıklar, deniz ürünleri (midye) ve kaplumbağalardan meydana gelmektedir. Restoranlardaki fiyatlar kişi başı 10 ila 30 dolar arasında fark etmektedir. Ancak, sahildeki barlar gibi daha ucuz noktaları da kolayca bulabilirsiniz. Rackams barı, dalgıçlar arasında ünlü bir mekandır. Deniz ürünlerinin tadına bakmak için Deckers Caribbean Inspired Grill, Da Fish Shack ve Lobster Pot'a giderek, lezzetli yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

✔️ Arnavutluk'tan Cayman Adaları'na uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Arnavutluk'tan Cayman Adaları'na destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Arnavutluk'tan Cayman Adaları'na uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Arnavutluk'tan Cayman Adaları'na uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.