Menüsü

Arnavutluk'tan Litvanya'ya uçak bileti ara

Litvanya

 • Vilnius
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Litvanca
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Toplu Taşıma

  Vilnius şehri, gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir. Yaklaşık 100 otobüs ve tramvay hattı neredeyse 24 saat hizmet vermektedir. Genel olarak kullanabileceğiniz ulaşım kartı veya şoförden tek bir bilet satın alabilirsiniz. Yerel ulaşım araçlarıyla istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz

 • Ücretsiz Şehir Turu

  Vilnius ücretsiz şehir turuna katılmak için her gün, öğle saatlerinde, Belediye’nin yakınında bulunan buluşma noktasına gitmelisiniz. Önceden rezervasyon yaptırmanız gerekli değildir. Rehber eşliğinde şehrin tadını çıkarabilirsiniz.

 • Vilnius Paskalya Palmiyesi

  Vilnius'tan satın alabileceğiniz en iyi hediyelik eşya, Paskalya Palmiye’sidir. Saman, çiçekler ve dekorasyonla özel olarak hazırlanmaktadır. Hepsi el yapımıdır ve hiçbiri aynı değildir.

Vilnius Gezi Rehberi

Vilnius Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Festivaller şehri olan Vilnius, Litvanya’nın başkentidir. Sokak fuarları ve leziz yerel yemekleri de oldukça ilgi çekicidir. Vilnius'da, bütün bir yıl boyuncu eğlenceli etkinlikler düzenlenmektedir.

Vilnius'un en güzel yeri Eski Kent'tir. Avrupa'nın bu bölümünde bulunan en büyük tarihi bölgedir ve neredeyse 1,500 bina (Gotik örnekleri de dahil olmak üzere) ve 70 sokaktan meydana gelmektedir. Bu bölge ilk defa 5. yüzyılda yerleşim alanı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Soğuk günlerde bile, şehrin dar ve sarma yollarında yürüyüşe çıkabilirsiniz.Gezerken göreceğiniz sokak müzisyenleri veya ressamların çokluğu sizi şaşırtmasın. Vilnius, sanatçıları seven ve saygı duyan bir şehirdir.

Vilnia Nehri'nin sağ kıyısında eski kentin içinde yer alan Kalnø (Kalnai) Parkında, Three Crosses Hill (Üç Haçlı Tepe)'i ve kentin en güzel panoramik görüntüsünü bulacaksınız. Vilnius Katedrali ve Litvanya Büyük Dukes Sarayı buradan mükemmel bir şekilde görülmektedir. Orijinal ahşap haçlar, tepeye ilk defa 17. yüzyılda konulmuştur. Zaman içinde hasar gören bu ahşap haçların yerine betondan yapılmış olan haçlar konulmuştur.

Temmuz boyunca, klasik müzikseverler Vilnius Festivaline katılabilirler. Mayıs ayının ilk cumartesi günü, şehrin her köşesine farklı müzik türleri eşliğinde Sokak Müzik Günü düzenleniyor. Eylül ve Aralık aylarında Sostinės dienos (Vilnius Şehri Fiesta) sadece müzisyenlere değil sokak tiyatrolarına da ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda, Vingis parkında film gösterimlerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Kasım ayında ise önemli caz festivalleri düzenlenmektedir.

Her yıl, 4 Mart'ta Kaziuko mugė (Aziz Casimir'in Fuarı) düzenlenmektedir. Fuarın geleneği neredeyse dört yüzyıl öncesine dayanıyor. Litvanya'nın koruyucusu olan Aziz St. Casimir bayramı, her yıl büyük bir çoşkuyla kutlanmaktadır. Bayram boyunca şehrin sokakları oldukça hareketli ve hayat doludur. Şehir boyunca kurulan tezgahlardan, eşsiz el yapımı seramik ürünler, örgülü halılar, ahşap kaşıklar, kaseler, kehribar mücevherleri ve geleneksel desenlere sahip tekstil ürünlerini satın alabilirsiniz. Bunun yanınada dilimlenmiş et, peynir, füme balık veya ev yapımı ekmek satın alarak yerel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Bu geleneksel bayram, yabancı turistlerden de yoğun ilgi görmektedir.

Lezzetli ve ucuz bir akşam yemeği için 18 Totoriu g'de bulunan Busi Trecias'a gidebilirsiniz. En lezzetli yerel biraları burada içebilirsiniz. Mükemmel yerel yemekleri, 36 Nagarduko g'de yer alan Senoji Trobele'de kolayca bulabilirsiniz. Eğer Vilnus’a ilk defa gidiyorsanız, yerel peynirlerin ve tatlılarının tadına mutlaka bakmanızı tavsiye ederiz.

✔️ Arnavutluk'tan Litvanya'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Arnavutluk'tan Litvanya'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Arnavutluk'tan Litvanya'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Arnavutluk'tan Litvanya'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.