Menüsü

Arnavutluk'tan Singapur'a uçak bileti ara

Singapur

 • Singapur
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce, Malayca, Mandarin, Tamilce
  Zaman dilimi: UTC +8
  Para birimi: Singapur doları (SGD)

 • Havaalanından

  Havaalanından şehre, yarım saatten daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Taksi (tabii ki en pahalı seçenektir), otobüs, metro yada yeşil hat trenini kullanabilirsiniz.

 • Etnik Bölge

  Singapur'daki Çin Mahallesine, merkezden güney batı yönüne birkaç kilometre giderek ulaşabilirsiniz. Çin Yeni Yılında, burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Buranın yanında Arab Street, Little India, Bugis, Holland Village, Katong ve Tampines gibi etnik bölgelerde vardır.

 • Singapur - Aslan Şehri

  Singapur aslan şehridir ve yerliler bu sembolden gurur duyarlar. Marina Koyu'na giderek (özellikle geceleri) güzel ve büyük Çeşme Merlion'u görebilirsiniz.

Singapur Gezi Rehberi

Singapur Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Singapur, küçük Asya olarak adlandırılmaktadır. Bir ada ülkesi olan Singapur, aynı zamanda bir şehir devletidir. Ülkenin tamamı tek bir şehirden oluşmaktadır. Singapur, sadece Güney Doğu Asya’da değil, dünya genelinde de adından söz ettiren önemli bir ticari ve turistik merkez. Kendisi küçük olsa da sunduğu gezilip görülecek yerler, aktiviteleri, kültür ve sanat aktiviteleri, eğlence ve alışveriş imkanlarıyla insanın başını döndürüyor. Ekonomik refahı, cana yakın ticareti ve gelişmiş tıbbi bakım merkezleri ile her yıl yüzlerce kişiyi cezbetmektedir. Singapur'da altı milyondan fazla vatandaş bulunmaktadır. Çok zengin bir kültür ve tarihe sahip olan ülke, toplamda 4 resmi diliyle oldukça dikkat çekiyor. Çince, Malayca, İngilizce ve Tamil olarak bilinen Hint dilinin kullanıldığı yerde, etnik kökenler önemli rol oynuyor.

Singapur, sizi eski binalarıyla büyüleyecek bir şehir değildir. Ama yine de mimarisi sömürge dönemine ait olan bir semt vardır. Nehrin kuzey kesiminde bulunan bu bölgeyi ziyaret ederek, gerçekten güzel birkaç yapıyı görebilirsiniz. Bir parlamento binası, bir tiyatro ve Fullerown oteli sizi beklemektedir.

Singapur’un en popüler eğlence ve tatil adası olan Sentosa Adası, tamamı insan yapımı olan bir rekreasyon alanı. Yaklaşık 12 dakikalık bir teleferik yolculuğuyla da ulaşılabilen ada, muhteşem plajı, yağmur ormanları ve enfes manzarasının yanı sıra, eğlence alanlarıyla çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor.

Muhteşemlik ve çeşitlilik muhtemelen o şehrin en doğru tanımı olacaktır. Her birinin benzersiz tarzına sahip olduğu farklı bölgeleri görebilirsiniz. Çin Mahallesi ve Küçük Hindistan bölgelerinde yaklaşık bir milyon kişi yaşamaktadır. Hindu mutfağınından yemekleri burada denemeniz mümkündür. Çok çeşitli olan Singapur mutfağında tüm kültürlerden izler bulmak mümkün. Hint, Çin, Malezya ve Tayland yemeklerinin ağırlıkta olduğu bölgede son dönemlerde Türk, İspanyol, Lübnan, İtalyan mutfakları da gelişme gösteriyor. Ayrıca bir Arap mahallesi de bulunmaktadır.

Şehir hava karardıktan sonra da oldukça canlıdır. Hava karadıktan sonra otelinizi terk edin ve yiyecek bir şeyler kaparak yürüyüşe çıkın. En popüler mekanlardan biri olan hawker merkezleridir. Burada, bir çatı altında toplanmış olan tonlarca tezgahın Asya'nın dört bir yanından gelen gıdaları sattığını göreceksiniz. Yemekler lezzetli, çeşitlendirilmiş ve ucuzdur. Alışveriş, Singapur’da ulusal bir eğlence olarak kabul edildiği için oldukça önemli bir yere sahip. Hi-Tech marka tasarımlarda herkes için çok sayıda farklı ürün bulunuyor. Bunların yanı sıra çok sayıda internet portalında ve yerel pazarda da birbirinden farklı ve ilgi çekici mallar bulmak mümkün. En çok ziyaret edilen yerler arasındaki Orchard Yolu, alışveriş tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

✔️ Arnavutluk'tan Singapur'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Arnavutluk'tan Singapur'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Arnavutluk'tan Singapur'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Arnavutluk'tan Singapur'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.