Menüsü

Aland'dan Aruba'ya uçak bileti ara

Aruba

 • Oranjestad
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Felemenkçe, Papiamento
  Zaman dilimi: UTC -4
  Para birimi: Aruba florini (AWG)

 • Kullanılan İletişim Dili

  Hollandaca(Flamanca) ve Papiamento (İngilizce, Hollandaca ve İspanyolca dil etkileriyle Portekiz ve Afrika dillerinden türetilmiş bir dil) Aruba'nın resmi dilleridir, ancak yerli halkın çoğu bulunduğu konum ve tarihi nedeniyle İngilizce, İspanyolca ve Portekizce dâhil olmak üzere dörtten fazla dili konuşmaktadır.

 • Sahiller ve Plajlar

  Plajların güzelliği nefes kesicidir. Beyaz kum ve sıcak turkuaz suları güneşlenmek ve unutulmaz bir tatil geçirmek için idealdir. Eagle Beach sahili dünyanın en iyi 10 plajlarından biri olarak kabul edilmektedir. Turistlerin yoğun ilgisine sahip olan bu plaj Karayiplerin en gözde noktasıdır.

 • Spor Aktiviteleri

  Oranjestad şehrinde en çok plaj ve su sporları ilgi görmektedir. Plaj tenisi yerel halk tarafından en çok sevilen ve yapılan spordur. Sahillerin rüzgarlı olması nedeniyle Rüzgar Sörfü ve Uçurtma Sörfü için oldukça idealdir.

Oranjestad Gezi Rehberi

Aruba'nın başkenti olan şehir, adanın doğal güzelliğinin modern yaşam ile karışımıdır. Güzel manzaraya sahip bir liman kenti olup, alışveriş merkezleriyle ünlüdür. Şehrin adı, Hollanda topraklarının bir parçası olduğu için Hollanda kökenli bir sözcük olan Oranjestad - Turuncu Ev anlamına gelmektedir. Oranjestad şehri, sahip olduğu uluslararası havaalanı nedeni ile Aruba’nın varış noktası olarak kabul edilir. Yıl boyunca birçok turist alışveriş yapmak için buraya gelmektedir.

Oranjestad şehrinde yer alan bir çok restoran, kafe, bar ve kumarhaneden dolayı dolu yoğun bir gece hayatına sahiptir. Şehrin en çok turist çeken noktası, 1798'de şehri korsanlardan korumak için inşa edilen Aruba'nın en eski binası olan Fort Zoutman'dır. 1868 yılında inşa edilmiş olup işaret ve saat kulesi olarak işlev gören Willem III Tower yoğun ilgi görmektedir. Bu iki bina arasında Aruba tarihinin ana olaylarının kalıcı bir sergisine sahip olan Tarih Müzesi yer almaktadır. Bon Bini Festivali, Salı günleri saat 18: 30'da Fort'un açık avlusunda gerçekleşir. 

✔️ Aland'dan Aruba'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Aland'dan Aruba'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Aland'dan Aruba'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Aland'dan Aruba'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.