Menüsü

Aland'dan Belize'ye uçak bileti ara

Belize

 • Belize kenti
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce
  Zaman dilimi: UTC -6
  Para birimi: Belize doları (BZD)

 • Muhteşem Bir Sualtı Dünyası

  Dünyadaki en büyük ikinci mercan kayalığı Belize'de bulunmaktadır. Mercan kayalığı 300 kilometrelik bir alanı kaplamaktadır. Bu alanda yüzmek unutulmaz bir deneyimdir. Burada yüzerken hiç bir şeye dokunmamanızı tavsiye ederiz.

 • Mercan Adaları

  Bölgede birçok mercan adası yer almaktadır. Bunların bir çoğu halen keşfedilmemiş ve yerleşim alanı olarak kullanılmamaltadır. En ünlüsü bir kasaba olan Ambergris Cay - San Pedro’dur. Feribotla kolayca ulaşabilir ve güzel zaman geçirebilirsiniz.

 • Paradise Otelleri

  Şehrin çoğu bölgesinde ve adalarda, otel olarak kullanılan bungalovları bulacaksınız. Bu evlerden birinde konaklayarak kendinizi cennetteymiş gibi hissebilirsiniz.  

Belize Gezi Rehberi

Belize Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Belize, Orta Amerika’da yer alan bir ülkedir. Kuzeyinde Meksika, batı ve güneyinde Guatemala, doğusunda ise Karaib Denizi yer almaktadır. 1973’e kadar İngiliz Honduras’ı olarak bilinen ülke 1981 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. El Salvador’dan sonra Orta Amerika ülkeleri sıralamasında en küçük ikinci ülke olan Belize, aynı zamanda bayrağında insan resmi olan dünyanın tek ülkesidir. Belize City, Orta Amerika'nın doğu kıyısında yer alan Belize ülkesinin en büyük şehirdir. Kuzeyden Meksika, güneyden ve batıdan ise Guatemala ile sınır komşusudur. Karayip Denizi'nde bulunan şehir, oldukça küçüktür ve nüfusu yaklaşık olarak 60 bin kişiden oluşmaktadır. Belmopan şehrine taşınana kadar Belize ülkenin başkenti olmuştur. Her ne kadar artık başkent olmasada ülkenin en hareketli ve yaşayan şehri halen burası olmaya devam ediyor.

Belize Şehri'nin kuzey tarafı, bu nüfus merkezinin en güvenli ve en zengin alanı olarak kabul edilmektedir. En iyi ve lüks oteller, kumarhaneler, şehir müzesi ve deniz terminalleri bu bölgede bulunuyor. Güneyinde ise, tarihi St. John Katedrali ve Kültür Evi gibi birkaç tarihi alan vardır.

Belize, direkt olarak, popüler bir şekilde ziyaret edilen bir şehir değildir. Çoğu zaman, başka bir destinasyona ulaşmak için kullanılmaktadır. Meksika veya Guatemala'ya giden turistler, Belize'yi günü birlik bir şekilde ziyaret etmektedir. Belize’nin kaliteli romu, muhteşem kumsalları ve güzel havasıyla ilgi çekmektedir. Aralık ayı boyunca ortalama 20 derece sıcaklığa sahip bir yeri ziyaret etmekten hoşlanmaz mısınız ? Çoğunlukla ABD'den gelen ziyaretçiler, yakınlardaki Mayan époque'ten kalma binalara yoğun ilgi göstermektedir.

Muhteşem Karayip Denizi’nde bulunan Belize’yi genellikle, deniz kenarında tatil yapmak isteyen gezginler ziyaret etmektedir. Bu bölgede, özellikle su altında yaşayan canlıları keşfetmek, yüzmek, dalış yapmak en popüler aktivitelerdir. Dalgıçları büyüleyen en önemli şey, keşfettikleri gemilerin enkazlarıdır. Geçmişte, göçmen olarak buraya gelmeye çalışan insanların içinde bulunduğu gemiler, korsanlar tarafından pek çok defa batırılmıştır. Hiç dalış deneyimiz yok ise, canınızı sıkmamalısınız. Size her şeyi öğretecek bol miktarda dalış okulundan birini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Burayı ziyaret edipte deniz ürünlerinin tadına bakmadan ayrılmamalısınız. Karidesler, kerevitler, her türlü balıklar ve hayal bile edemediğiniz deniz ürünleri sizleri beklemektedir. Yerel tedarikçiler tarafından üretilen peynirlerin tadına da mutlaka bakmalısınız. Akşam yemeğinizi yerken canlı müzik dinleyebileceğiniz pek çok yer bulunmaktadır.

✔️ Aland'dan Belize'ye uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Aland'dan Belize'ye destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Aland'dan Belize'ye uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Aland'dan Belize'ye uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.