Menüsü

Aland'dan Mısır'a uçak bileti ara

Mısır

 • Kahire
 • Hurgada
 • Marsa Alem
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Arapça
  Zaman dilimi: UTC +2
  Para birimi: Mısır lirası (EGP)

 • Kahire'den Mars'a

  Şehir, adını resmi kuruluştan önce 966 yılında almıştır. O zamanlar, o dönemin zirvesinde olan bir gezegenden almıştır. Arapça'da Mars, El-Kahira'dır.

 • Kahire'nin Havasını Hisset

  Alacakaranlıktan sonra, Al-Muizz caddesinin yanında yürüyüşe çıkmalısınız. Yolun yanında bulunan ortaçağ binaları restore edilmiş ve caddenin seviyesi orijinaline indirilmiştir.

 • Biraz Dinlenin

  Kornaların gürültüsü ve sokak satıcılarının çağrıları dayanılmaz hale geldiğinde, çeşmeler ve kafelerle dolu El-Ezher parkına gidebilirsiniz.

Kahire Gezi Rehberi

Kahire Şehrinde Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Kahire, bu bölgede yer alan Memphis veya Giza'nın yanında başka bir antik kent olarak kurulmuştur. Zamanla güçlü bir kent haline gelmiş ve 10 milyona ulaşan vatandaş sayısı ile Arap ülkesinin resmi bir başkenti olarak kabul edilmiştir. Kahire, şehir merkezinde 7.9 milyon, banliyöleriyle birlikte toplam 20 milyona yakın bir nüfusa sahiptir. Kahire, Mısır ve çevre ülkelerinin politik, ekonomik ve kültürel merkezi konumundadır. Mısır hükümeti, parlamentosu, devlet daireleri ve diplomatik temsilciliklerin birçoğu Kahire'de bulunmaktadır. Kahire barındırdığı birçok üniversite, yüksek okul, tiyatro, müze ve anıtlarıyla ülkenin atardamarı konumundadır. Eski Kahire, 1979 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunmaktadır. Kahire Müzesi, Piramitler bölgesi, Nil Nehri civarı turistlerin rağbet ettikleri önemli mekanlardandır.

Kenti tanımaya Zamalek adasında yer alan bir kulenin üzerinden başlayabilirsiniz. Televizyon kulesi, 185 metre yüksekliğindedir ve buradan şehrin tüm panoramasına hayran kalacaksınız. Kahire Mısır, Roma, ortaçağ Arap ve Osmanlı mimarisinden zengin örnekler barındırır. Kentin tescil edilmiş olan 400'den fazla tarihsel anıtı M.S. 130 ile 19. yüzyıl başları arasındaki dönemden kalmadır. Acıktıysanız, doğru yerdesiniz. Yuvarlak platformun içinde bir de restoran yer almaktadır. Kesinlikle ucuz değildir.

Şehrin hemen her köşesinden Mukkatom tepesinin üzerinde bulunan bir kaleyi görebileceksiniz. 12. yüzyılın ikinci yarısında Saladyn tarafından inşa edilmiştir. Mısırlı hükümdarlar, geçmişte orada yaşamaktaydılar. Günümüzde en popüler anıtlardan birisi olarak kabul edilmektedir. Tepeyi gezerken Muhammada Alego Camisini ve diğer müzeleri bulabilirsiniz.

Şehrin en eski kısmı, kısmen Babil ve Roma yapılarından oluşan ve koruma altında olan Kıpti bölgesidir. Arnavut kaldırımlı sokaklarda mutlaka yürüyüş yapmalısınız. Tapınaklardan birine adım atarak yeni şeyler keşfedebilirsiniz. Girişler genellikle sokak seviyesinin altındadır.

Kahire'den hediyelik eşya satın almak için 1382 yılında kurulan Hanı Halife'ye gitmenizi tavsiye ederiz. Hemen hemen her turist oradan alışveriş yapmaktadır. Kahire çarşı-atölyesinin havasını gerçekten hissetmek istiyorsanız, Bab Zuweil'i bulmalısınız. Burası, Çadır Pazarı'nın yer aldığı, 17. yüzyılın ortalarından itibaren kentin çatılı pazarında korunan tek yerdir. Hemen hemen herşeyin satıldığı bu alanda, kesinlikle sizin için bir şey bulacaksınız.

Kahire mutfağı, Arap, Türk ve Akdeniz mutfaklarının en iyi lezzetlerinin bir karışımıdır. Yerlilerin tercih ettiği kalabalık mekanlarda lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Yerel bir lezzet olan hamamın (buğday, pirinç ve güvercin eti ile hazırlanır) tadına bakmadan şehirden ayrılmamalısınız. Sokakta yürürken acıkırsanız, fasulye ve sebze ile doldurulmuş ekmekleri aramalısınız. Tezgahlarda bulabilirsiniz.

✔️ Aland'dan Mısır'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Aland'dan Mısır'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Aland'dan Mısır'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Aland'dan Mısır'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.