Menüsü

Aland'dan Etiyopya'ya uçak bileti ara

Etiyopya

 • Addis Ababa
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Amharca
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Etiyopya biri (ETB)

 • İtalyan Yöntemi

  Addis Ababa şehri, tipik Afrika mimarisi stiline sahip olsa da, Piazza semtindeyken kendinizi İtalya'da gibi hissedeceksiniz. Orada bulunan birçok iyi restoran veya kafede güzel zaman geçirebilirsiniz.

 • Trekking Macerası

  Aktif bir şekilde dinlenmeyi sever misiniz? Entoto dağına giderek, doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Yarım günlük yürüyüş rotası, Saint Mary kilisesinin bulunduğu mahalleden başlamaktadır.

 • Nasıl İletişim Kurabilirim?

  Etiyopya'da farklı kültürler, milletler ve dinler birarada yaşamaktadır. Addis Ababa vatandaşları neredeyse 80 farklı dilde konuşmaktadır. Ancak, en önemlileri Amharca ve Tigrinia'dır.

Addis Ababa Gezi Rehberi

Addis Ababa Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Etiyopya ve Afrika Birliği'nin başkentidir. Addis Ababa, dünyanın en yoksul ülkelerinden birinin merkezinde bulunan zengin ve modern bir şehirdir. Bunu öğrenmek için, renkli şehir merkezi ile yoksulluğun net bir şekilde görülebileceği banliyö bölgesi arasında ufak yürüyüşler yapmanızı tavsiye ederiz. Addis Ababa uluslararası havaalanı ve Aden Körfezi'ndeki Cibuti limanı ile şehre ulaşabilirsiniz. Deri, metal ve tekstil üretiminin yanı sıra kahve, tütün ve süt ürünleri üretimi açısından kent büyük bir ticari önem taşımaktadır. Addis Ababa, ziyaretçilerine önemli  anıtlarla sunmamaktadır. Ancak, lokantalarında deneyebileceğiniz lezzetli şeyler sunmaktadır.

1887 yılında, İmparator Menelik II'nin eşi Taitu Betül için çöl ovasında, Finfinnie'nin hediyesi olarak "yeni bir çiçek" adı verilen şehir kuruldu. Günümüzde, Afrika'nın dördüncü en büyük kentsel merkezi olup ekonomik ve politik kalbidir. Ayrıca, kültürlerin karıştığı, neredeyse 80 farklı ulustan insanların birlikte yaşadığı bir yerdir. Özellikle Hıristiyanlar ve Müslümanların ağırlıkta olduğu pek çok farklı dine de ev sahipliği yapmaktadır. 1936-1941 yılları arasında İtalyanlar tarafından işgal edilmiştir. İtalyan ulusun etkisini ve varlığını hissetmek istiyorsanız, Piazza ilçesinde ziyaret etmelisiniz.

Etiyopyalı İmparatorların taç giyme törenlerinin düzenlendiği ve Holy Trinity Ortodoks kilisesinin merkezi olarak kabul edilen Saint George katedralini (1896 yılında inşa edilmiştir) mutlaka ziyaret etmelisiniz. Görülmesi gereken bir diğer nokta ise, Mercato adında eski şehir ve Etiyopya hükümetinin karargahı olarak hizmet veren İmparator Menelik II'nin Büyük Sarayı'dır. 1955 yılından bu yana, eski Jubilee Sarayı olan Ulusal Saray, Buckingham Sarayı'nı ciddi bir şekilde anımsatmaktadır. Mimariden hoşlananlar, Birleşmiş Milletler Afrika Ekonomik Komisyonu binaları olan Africa Hall’a mutlaka uğramalıdır. Etiyopya Ulusal Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve Tarihi Etnoğrafya Müzesi'nin sahip olduğu ve sergilenen koleksiyonlar da, tarih severler için kaçırılmaz bir fırsattır.

Yerel mutfağın temeli acılı baharatlar üzerine kuruludur. Bebri (kıyılmış acı biberden yapılmaktadır) ve mitmita (kıyılmış acı bibere tuz eklenmesiyle oluşmaktadır), bilmeniz ve tadına bakmanız gereken en önemli baharat türleridir. Lokantalarda veya barlarda, sosisler ile injerayı (fermente buğday unundan yapılır) mutlaka sipariş etmelisiniz. Kai wat (çok türlü baharatlarla hazırlanan bir et sosu) veya sziro (fasulye püresi) da, tadına bakılması gereken diğer lezzetlerdendir. Etiyopya’da çiğ et yemek oldukça popülerdir. Doğranmış sığır eti, tereyağı, baharatlı mitmita ve ekmek ile birlikte tüketilmektedir. Acı sos veya baharatlı hardal türleri ile servis edilen kuzu eti, Etiyopyalılar tarafından çerez gibi yenmektedir. Nerede kaliteli yemekler bulabilirim ? Yod Abyssinia, 2000 Habesha ve Kategna, yabancı turistler ve yerliler tarafından en çok tercih edilen yerler arasındadır.

✔️ Aland'dan Etiyopya'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Aland'dan Etiyopya'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Aland'dan Etiyopya'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Aland'dan Etiyopya'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.