Menüsü

Aland'dan Guatemala'ya uçak bileti ara

Guatemala

 • Guatemala şehri
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC -6
  Para birimi: Guatemala kuetzalı (GTQ)

 • Bir Adres mi Arıyorsunuz?

  Günümüzün Ciudad de Guatemala sokaklarında dolaşmak ve aradığınız yeri bulmak oldukça kolaydır. Şehir 22 farklı bölüme ayrılıp numaralandırılmıştır. Genellikle verilen adreslerde hangi bölgede olduğu ve o bölgenin hangi sokağında bulunduğu açıkça belirtilmektedir.

 • Bir Binada Kaç Kat Var?

  Arazi biçimi ve bir havalimanının yakınlığı nedeniyle binaların yüksekliği yasayla sınırlandırılmıştır. Örneğin; 10. bölgede 60 metreden daha yüksek bir bina inşa edilemez, 1. Bölgede ise maksimum 95 metredir. Her bölgenin arazi yapısına göre sınırlandırmalar farklılık göstermektedir.

 • Büyük Bir Harita

  Ülkenin bugünkü şeklini görmek için 2. bölgedeki Minevra parkını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Guatemala'nın 1: 10 000 ölçekli rölyef baskı haritasını görerek, en küçük ayrıntısına kadar inceleyebilirsiniz.

Guatemala City Gezi Rehberi

Guatemala City'de Görülmeye Değer Yerler

O noktadaki ilk şehir olan Kaminaljuyu, Maya Uygarlığı tarafından M.Ö. 1500 yıllarında inşa edilmiştir. Şehrin tarihi bulunan arkeolojik verilere göre 9,000 yıl öncesine kadar gitmektedir. 1775 yılında Avrupa fethi gerçekleştirilirken, bu bölgenin ülkenin başkenti olmasına karar verilmiştir.

En güzel binalar şehrin en eski kesimlerinde (1. Bölge en eskisi) yer almaktadır. Burada 40’lı yıllarda inşa edilen Ulusal Kültür Sarayı’nı ziyaret edebilirsiniz. Yapımında parlatılmış ahşap ve pirinç alaşımı kullanıldğı için oldukça parlaktır. Gene aynı bölgede yer alan Kongre Merkezi, Milli Kütüphane ve eski Central Park görülmesi gereken diğer önemli noktalardır. Bu bölgeyi gezerken, dondurma tezgahlarını, ayakkabı temizleyicilerini ve hatta açık havada seçmenleriyle görüşmeler organize eden politikacıları görmeniz mümkün. Guatemala'nın hediyelik eşyaları, kent merkezindeki kilisenin arkasındaki pazar alanında satılmaktadır. Özellikle geleneksel desenlere sahip eşarplar veya şallar yoğun ilgi görmektedir. Fiyatlar üzerinde pazarlık yapmayı unutmamalısınız.

Zamanda şaşırtıcı bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Mayas'ın tarihi kenti Kaminaljuyu'dan geriye kalanlar, bugünkü Guatemala şehrinin güneybatı kesimindeki 7. bölgede bir platoda yer almaktadır. O zamanların insanları tarımla uğraşmaktaydı ve en büyük ihtiyaçları su idi. Bu nedenle Miraflores gölündeki suyun, iki farklı kaya kanalıyla tarım alanlarına yönlendirildiği keşfedilmiştir. Şehrin gelişimi ve büyümesi için toprak zemin düzeltilip sağlamlaştırmış, ahşap çatılara sahip binalar killi toprakla kaplanmıştır. Kent, M.S. 900 yılında içinde yaşayan vatandaşlar tarafından terk edilmiştir. Araştırmacılar, bunun ayrılışın neden gerçekleştiğini hala tespit edememiştir.

Zona Viva adlı ilçe bulunan (10. Bölgede) bir kumarhaneye giderek çılgın bir gece geçirebilirsiniz. Geceyi dans ederek geçirmek isteyenlerin de gidebileceği en ilginç yeridir. Şehrin en iyi barları, restoranları ve diskoları bu bölgede yer almaktadır. 1 Avenida'da bulunan Casa Chapina'da geleneksel yemekler servis edilmektedir. 4. bölgede ziyaret etmeye değer bir alandır. Ruta 3’te bulunan Bar El Príccipe Gris’e birçok çeşit el yapımı biranın tadına bakabilirsiniz. Birayla beraber özel soslarla hazırlanan yerel sosisleri ısmarlamanızı tavsiye ederiz.

Guatemala tarzındaki en iyi akşam yemeğini, 4. Bölgede-Ruta 2'de yer alan La Esquina'da bulabilirsiniz. İçerisine mavi mısır, ananas, biber, et ve baharatlı sos koyulan ve tortilla ile servis edilen mükemmel tacoların tadına burada bakabilirsiniz.

✔️ Aland'dan Guatemala'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Aland'dan Guatemala'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Aland'dan Guatemala'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Aland'dan Guatemala'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.