Menüsü

Aland'dan Hırvatistan'a uçak bileti ara

Hırvatistan

 • Zagreb
 • Split
 • Zadar
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Hırvatça
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Kuna (HRK)

 • Şehrin Adı

  Efsaneye göre, yorulmuş savaşçılar şehre doğru yürürken, Aşağı Şehir'deki Manduševac çeşmesinin yanında, büyüleyici bir kız ayakta duruyor ve yeni gelenlere vermek için (zagrebala) su çizdiği söylenmektedir. Tarihi kayıtlarda "Zagreb" ismi ilk defa 1094 yılında görülüyor.

 • Teknoloji Müzesi

  Hırvatistan'da en çok ziyaret edilen müzelerden biri Zagreb'de bulunuyor. 1954 yılında açılmıştır. Burada, 19. yüzyıldan itibaren işletme tipi buhar motoru, tarihi trenler ve arabalar görebilirsiniz.

 • Hayvanat Bahçesi

  Çocuklarınızla beraber seyahat ediyorsanız, 1925 yılından beri orada faaliyet gösteren Maksimir parkına yakın olan hayvanat bahçesine mutlaka gitmelisiniz. Bugün, yaklaşık olarak 200 farklı hayvan türü burada yaşamaktadır. Parka ulaşmak için 4, 7, 11, 12 numaralı tramvayları kullanabilirsiniz. İnmeniz gereken durak ise Bukovačka.

Zagreb Gezi Rehberi

Zagreb'de Görülmesi Gereken Yerler

Zagreb, Hırvatistan'ın başkenti ve en yüksek nüfusa sahip şehridir. Zagreb bir platoda durmasına rağmen, eski kenti Alt ve Üst kısımlara ayrılmıştır. Bunların arasında seyahat ederken, 1888 yılında inşa edilen uspinjača’yı kullanabilirsiniz. Raylar üzerinde aşağı veya yukarı hareket eden bir kabindir. Yolculuğunuzun toplamda sadece bir dakika sürmesine rağmen olağanüstü bir deneyimdir. Tercih etmek isterseniz, bu iki bölge arasınde bağlantı kuran merdivenlerle de vardır. Zagreb'in ulaşım bağlantıları, ticaret hacmi, endüstrinin yoğunluğu, bilimsel ve araştırma merkezleri şehrin Hırvat ekonomisinde lider konuma ulaşmasını sağlamıştır.

Upper Town ziyaretinize Trg sv. Mark’dan başlayabilirsiniz. Mark, küçük bir kasabanın merkezi izlenimi yaratıyor. Mark'ın kilisesinin çatısına bir göz atın, orada Hırvatistan'ın renkli kolu bulunur. Kilisenin iki yanında parlamento binası, ülkenin hükümet ve cumhurbaşkanlığı binaları vardır. Akşam saatlerinde orada olursananız, alacakaranlığa kadar beklemenizi tavsiye ederiz. Sokak lambalarının şehri nasıl aydınlattığını görebilirsiniz.

Bir şeyler yapmak ister misiniz ? Şehrin merkezinde bulunan Jarun gölüne gidebilirsiniz. Sava nehrinin taşması sonucunda meydan gelen sel baskınından sonra oluşturulmuştur. Jarun sadece su ile serinlemek için değil, aynı zamanda su sporları yapmak için harika bir yerdir. Orada kano, tekne, tekerlekli pedal kiralayabilir veya dalıştaki yeteneklerinizi deneyebilirsiniz.

Hırvat sıcağından uzaklaşmak için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz ? Kentin kuzeyindeki dağın eteğine, tramvayı kullanarak ulaşabilirsiniz. Deniz seviyesinden 1030 metre yüksekliğindeki Medvednica Dağı'na asfalt yolu takip ederek ulaşabilirsiniz. Bunun yanında sınır çizgileri olan dağ patika yolları da vardır. Dağların üst kesimlerindeki işaretler belli olmadığı için yanınıza harita almayı unutmamalısınız.

Zagreb vatandaşları, sebze ve meyve satın almak için çoğunlukla Aşağı Şehir'deki Dolac Meydanı'nı kullanmaktadır. Tadı enfes yemekleri, lezzetli sebzeleri, taptaze domatesleri, taze balıkları ve yerel pastanelerden ekmekleri bu pazar alanından satın alabilirsiniz. Gerçekten acıktıysanız ve atıştırmalıklar yeterli değil ise, meydanın kenarlarındaki kasaba evlerinde lezzetli yerel yemekler sunan yerler bulunmaktadır. Kobasice domaće ( ev yapımı sosis) ve cevapczici (mangalda ızgara olarak pişirilen et topları) gibi geleneksel yemeklerin tadına mutlaka bakmalısınız.

✔️ Aland'dan Hırvatistan'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Aland'dan Hırvatistan'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Aland'dan Hırvatistan'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Aland'dan Hırvatistan'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.