Menüsü

Aland'dan İsrail'e uçak bileti ara

İsrail

 • Tel Aviv
 • Eilat
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İbranice, Arapça
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: İsrail yeni şekeli (ILS)

 • İyi Tasarlanmış Bir Şehir

  Tel Aviv şehrinde kaybolmak neredeyse imkansız. En önemli caddeler sahile paralel olarak ilerlemektedir. Oteller, restoranlar, alışveriş merkezleri ve otobüs durakları bu bölgede bulunmaktadır.

 • Ücretsiz Şehir Gezisi

  Tel Aviv’in en önemli ve turistik yerlerine yapılan bu şehir turunun nerede ve ne zaman başladığını öğrenmek için resmi siteleri kontrol etmenizde fayda vardır. İngilizce konuşan bir rehber eşliğinde gerçekleştirilen bu şehir turu ücretsizdir.

 • En Güzel Gün Batımı

  Günbatımı manzarasını izleyebilmek için, sahilde yer alan 5 km'lik Jaffa limanına kadar uzanan yolda mutlaka yürüyüşe çıkmalısınız. Bu yürüyüş sırasında da şehirde yer alan en önemli cazibe merkezlerini keşfedebilirsiniz.

Tel Aviv Gezi Rehberi

Tel Aviv'deki İlgi Çekici Yerler Nelerdir?

İsrail şehirlerinin en liberalidir. Geniş kumlu plajları, olağanüstü mimarisi ve yerel mutfağıyla oldukça ilgi görmektedir. Tel Aviv, Avrupa ve Arap kültürlerinin buluştuğu bir şehirdir. Tel Aviv küresel bir kenttir.İsrail'in ekonomik olarak merkezi olan kent ayrıca İsrail Borsası'na da ev sahibidir. Ayrıca şehirde birçok şirket ve araştırma merkezleri bulunur. Kent Akdeniz'in kıyısında kurulmuş olup, 1909 yılında antik liman Jaffa'nın eteklerinde temelleri atılmıştır. Beyaz şehir Tel Aviv, modern mimarinin en büyük birleşimi olarak UNESCO listesinde yer almaktadır.

En eşsiz tarihi hazineler, kentin en eski kesimi olan Yafa'da bulunmaktadır. Bu eski limanda geçmişte ipek ve portakal ticareti yapılmaktaydı. Liman en görkemli yıllarını 19.yüzyılda yaşamıştır. Bugün bu liman bölgesinde çok sayıda restoran ve kafe yer almaktadır.

Yakınlardaki mağazalardan hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Limandan dönerken Adina Plastelina’nın mağazasına uğrayarak mücevherat satın alabilir, 613 Pomegranate Wine (Nar Şarabı) ziyaret ederek en lezzetli şarapların tadına bakabilirsiniz. Ayrıca eski Yafa sokaklarında kurulan bit pazarının bünyesinde takılar, kıyafet, eski mobilyalar, süslemeli hediyelik eşyalar ve taze meyveler satılmaktadır.

Bunların dışında turistik bir kent olan Tel Aviv'de onlarca plaj, bar, kafe ve market yer alır.Kentin lakabı, sürekli akan trafiği ve sürekli açık olan mağazaları nedeniyle "uyumayan Akdeniz şehri" olarak anılır. Bir finans, sanat ve iş merkezi olan Tel Aviv, Orta Doğu'nun en büyük ikinci kent ekonomisine sahiptir

Tel Aviv'in 14 km'lik kumsal şeridine ev sahipliği yapmaktadır. Bazı kumsallar halka açıkken, Hof HaDatim gibi yüksek duvarlarla çevrili ve ortodoks kurallarla (kadınlar ve erkekler güneşlenmek için ayrı günlerde plajı kullanmaktadır.) kısıtlanmış olan kumsallarda burada yer almaktadır.

Parklar, etrafı binalarla dolu bu şehirin en değerli hazinelerdir. Bunların en büyüğü Park ha-Jarkon, altı bahçeden oluşmaktadır. Bu parkın içinde spor tesislerini, botanik bahçelerini, kuşhaneyi, su parkını, güzel bir gölü ve iki konser sahnesini bulabilirsiniz.

Tel Aviv'de mutlaka tadına bakılması gereken bir çok yerel lezzet bulunmaktadır. Ancak, hepsinden önce falafels’in tadına bakmalısınız. Shlomo Hamelech caddesindeki Falafel Hakosem'de ve Bograshov'daki Falafel Gabay’de şehirdeki en lezzetli falafel’i yiyebilirsiniz. Shakshukia'da yer alan Yehuda sokağında geleneksel cholent’i yiyebilir ve Yahudi mutfağından bir çok lezzetli yemeğin tadına bakabilirsiniz.

Tel Aviv, Akdeniz ikliminin görüldüğü bir kenttir. Kentte yazlar sıcak ve nemli; kışlar serin ve yağışlıdır. Denize yakınlığı nedeniyle Tel Aviv, yıl boyunca nemlidir.

✔️ Aland'dan İsrail'e uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Aland'dan İsrail'e destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Aland'dan İsrail'e uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Aland'dan İsrail'e uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.