Menüsü

Aland'dan Irak'a uçak bileti ara

Irak

 • Erbil
 • Süleymaniye
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Arapça, Kürtçe
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Irak dinarı (IQD)

 • Vize Gerekmiyor

  Irak’ın Kürt Bölgesine seyahat ederken vize almak zorunlu değildir. Havalimanlarına varışlarında 10 gün kalış süreli giriş vizelesini kolayca alabilirsiniz.

 • Bir Şehir, Birkaç İsim

  Erbil, Irbil, Erbil ve Hawler. Bu isimlerin hepsi aynı şehre karşılık gelmektedir. Bu bölgede kaldığınız kaldığınız sürece boyunca hepsini duyacaksınız.

 • Kutsal Bir Yer

  Bugün bile, Irak'ın Kürt Bölgesinde, Yahudilik ve Hıristiyanlığın yanı sıra, büyüdüğüne inanılan ve tek tanrılı bir din olan Zerdüştlüğün takipçileri vardır.

Erbil Gezi Rehberi

Erbil Şehrinde Gezilmesi Gereken Yerler

Erbil, Irak'ın Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin başkentidir. Ülke genelinde yaşanan zorlu savaş yıllarından sağ kurtulduktan sonra nihayet eski ihtişamını geri kazanmaya başlamıştır. Bu gelişen, güvenli, zengin ve olağanüstü misafirperver şehir hakkında daha fazla bilgi edinmenizi tavsiye ederiz. Erbil, çok sayıda gökdelen ve yüksek binaları, iddialı bir proje olan insan yapımı Divan Erbil oteli, Erbil Rotana, yenilenen Erbil Kalesi, birçok alışveriş merkezleriyle bölgenin ve dünyanın en geniş ölçekli alışveriş merkezleriyle bir sembol durumuna gelmiştir. Yükselen bu ekonomisiyle dünyadan bir işgücünü çekmiştir. Erbil, en pahalı kentler sıralamasında Orta Doğu'da önemli bir konumdadır. Erbil, Orta Doğu'da yaşanabilecek en iyi kentler arasındadır. Mali sistemi henüz bulunmayan Erbil'de bankacılık gelişmemiştir ve ticaret nakit para üzerinden dönmektedir. Kullanılan para birimleri ise çoğunlukla Irak Dinarı ve Amerikan dolarıdır. Erbil Uluslararası Havaalanı'na İstanbul, Ankara ve Antalya'dan direkt uçuşların yanı sıra karayolu ile de ulaşılıyor.

Bu bölge, arkeologlar tarafından medeniyet beşiği olarak görülüyor; Hristiyanlar, Üç Bilge Adamın buradan Beytlehem için yola çıktığına inanmaktadırlar. Bu etkileyici tarihi mirasa rağmen, bölgede ziyaret edebileceğiniz anıtlar bulunmamaktadır. Şehir merkezinde, M.Ö. 6000 yıllarına dayanan en eski ve en değerli binayı bulacaksınız. Ne yazık ki, yapının büyük bir çoğunluğu kötü koşullarından dolayı gezi için kullanılamamaktadır. Anıtın UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde dahil edilmesi oldukça muhtemeldir. Yeniden inşa edilmiş olan iki binasını gezebilirsiniz.

Büyük Camiyi daha iyi durumda bulacaksınız. Tüm ziyaretçilerini boyutları ve dekoratifliği ile büyülemektedir. M.Ö. 5000 yılına kadar uzanan eserleri ve son derece değerli sergileri görmek için Medeniyet Müzesi'ne gitmeyi de düşünmelisiniz. Sakin atmosfer, çeşmeler ve göletler için Minare veya Rahmani parkurlarına girmenizi tavsiye ederiz. İşgünü dışında, orada piknik yapan yerel halk ile mutlaka tanışacaksınız.

Hnagi yemeklerin tadına bakmalıyım ? En önemlisi: dolma ve sarma (bir asma yaprağının içine, kıyılmış et, pirinç ve soğan konularak incecik sarılmaktadır)’dır. Aynı karışım, domates, patlıcan ve biberde içine konularak da pişirilmektedir. Kümes hayvanları veya kuzu eti kullanılarak, pirinç, patates, badem ve kuru üzümlerin karışımında oluşan lezzetli biryani yemeğinin de tadına bakmalısınız. Ana yemekler genellikle ince naan ekmeği ile servis edilir. Sokak yemekleri söz konusu olduğunda, yoğurttan, su ve tuzdan oluşan Ayran'la birlikte servis edilen kubba (kızartılmış uzun prinç), köfteler ve kebapları da mutlaka denemelisiniz. Tatlı bir şeyler denemek istiyorsanız, maya keklerinin dactyls ve fındık ile doldurulmasından meydana gelen, kulicha’yı denemelisiniz.

✔️ Aland'dan Irak'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Aland'dan Irak'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Aland'dan Irak'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Aland'dan Irak'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.